Sparta porazila Litvínov a posunula se na sedmou příčku!

K utkání šestnáctého kola zavítal na Podvinný mlýn nováček soutěže Litvínov. Utkání zlomili sparťané na svou stranu na začátku třetí třetiny, kdy své vedení 4:2 dokázali rychle navýšit na 7:2 a zajistili si tak náskok, který si do konce zápasu vzít nenechali.

Sparta věnovala utkání proti Litvínovu své věrné fanynce postižené dětskou mozkovou obrnou, patnáctileté Barče Reiterové, pro kterou se vybralo více, jak deset tisíc korun! Všem, kteří na utkání dorazili a Barču tak podpořili moc DĚKUJEME! Přesto, že je Barča kvůli komplikovanému porodu odkázaná na invalidní vozík již od útlého dětství, miluje sport. Vybrané prostředky rodina Reiterových plánuje využít právě na něj - na lyžování na biski, které Barče pomáhá při její terapii. Kromě finančního příspěvku si však Barča odnesla nezapomenutelné zážitky: předávala ceny nejlepším hráčům utkání, její oblíbený hráč, Luka Časar, jí věnoval svůj dres a jako třešničku na dortu ji také dal pusu na rozloučenou.

První třetina nezačala pro Spartu dobře, když se po necelých čtyřech minutách hry nechal vyloučit Smetana. Sparťané však oslabení zvládli a byli to právě oni, kdo se ujal v zápase vedení. V jedenácté minutě se po přihrávce Hartmana prosadil Jaroš a poprvé tak rozjásal tribuny. Poté, ale sparťané úplně vypadli z role a Litvínov poměrně snadno srovnal a na konci patnácté minuty se také ujal vedení. Vedení Litvínova ovšem netrvalo dlouho, už v čase 16:59 srovnával Hartman. Vedení zpět na stranu Sparty strhl po pěkně sehraném volném úderu Časar a stanovil tak konečné skóre po první třetiny na 3:2 pro domácí. „Všem bylo jasné, že dnešní zápas nás bude bolet. V osobních soubojích jsme se dlouho rozkoukávali, naštěstí ale soupeř šance neproměňoval,“ poznamenal k první třetině Smetana.

Od začátku druhé třetiny se více na balonku drželi litvínovští, naštěstí jistého Kotoučka v bráně domácích nepřekonali. Velkou šanci odskočit Litvínovu na rozdíl dvou branek měli sparťané po faulu na unikajícího Rebra, po kterém bylo nařízeno trestné střílení. K tomu se postavil Ondra Svatoš. Gólmana si krásně položil, ale bohužel nedokázal trefit odkrytou horní část branky. Sparťané tak měli možnost přesilové hry a tou už nepohrdli. Po Časarově přihrávce se prosadil Marvánek a bylo to 4:2 pro Spartu. Druhá třetina, i přes dobré šance na obou stranách, další branku nepřinesla. Druhou část Smetana hodnotil takto: „Druhá třetina byla více taktickou bitvou, obrany se lehce stáhly a ani my, ani Litvínov jsme nechtěli udělat zbytečné chyby. Jsem rád za ten gól z přesilovky, ten nám hodně pomohl.“

Vstup do třetí třetiny měli sparťané parádní, když už po minutě a půl hry navýšili své vedení o další dvě branky. Nejprve se prosadil Rodina a chvíli po něm, po pěkné přihrávce Rebra, Vrána. Po další minutě hry, putovali za strkanici před brankovištěm hostů, dva hráči Litvínova a jeden Sparty, na trestnou lavici. Nabídnutou přesilovou hru 4 na 3 využil těsně před jejím vypršením Svatoš a poslal tak Spartu už do pětibrankového vedení. To ovšem Litvínov nezlomilo. Na konci padesáté minuty snížil litvínovský Hulič. O pět minut později vrátil Spartě pětibrankové vedení Hartman. Poté ovšem Litvínov dvěma rychlými brankami snížil a ucítil šanci vrátit se zpět do utkání. Hosté se dále více a více tlačili před Kotoučka, ten odolal a tak Spartu mohl minutu před koncem uklidnit střelec večera Kryštof Hartman, který tak dovršil svůj hattrick. Litvínovský Hocelík poté vstřelil ještě jedenu branku a stanovil tak konečný stav utkání na 9:6 pro Spartu! „Třetí třetina se mi jevila jako naprostý opak té druhé. Začalo se hrát nahoru dolu, což náš útok dokázal patřičně využít. Naštěstí jsme na všechny góly soupeře dokázali vždy rychle odpovědět. Navíc měl dnešní benefiční zápas kromě 3 bodů ještě druhý cíl, a to pomoci. Za celý tým moc děkuji za všechny vybrané peníze. Moc nás všechny těšilo, jak se Barča po utkání usmívala,“ uzavírá své hodnocení Smetana.

Sparťané svou výhru nesmí slavit příliš dlouho, protože už tuto neděli je na Podvinném mlýně čeká další velmi důležité utkání proti FBC Ostrava. Utkání s Ostravou je pro sparťany klíčové v boji o play off a tak si nesmí dovolit zaváhat. Zápas proti Ostravě začíná již tuto neděli 10. ledna od 18:00!

ACEMA Sparta Praha - SK Bivoj Litvínov 9:6

branky: 11. Jaroslav Jaroš, 17. Kryštof Hartman, 20. Luka Časar, 33. Jan Marvánek, 42. Michael Rodina, 42. Jakub Vrána, 45. Ondřej Svatoš, 55. Kryštof Hartman, 59. Kryštof Hartman - 14. Lukáš Černý, 15. Michal Plomer, 50. Daniel Hulič, 56. Daniel Hulič, 57. Ondřej Hertl, 60. Viktor Hocelík; rozhodčí: Jiří Dolanský - Vojtěch Sýkora; vyloučení: 2:4; využití: 2:0; diváků:202; zásahy brankářů: Michal Kotouček 27 - Karel Kotoun 23; po třetinách: 3:2, 1:0, 5:4;