Sparta pokračuje ve vítězném tažení! Na domácím hřišti porazila Pardubice 7:3!

Do Sparta Arény, před téměř třístovkovou návštěvu, dorazily ambiciózní Pardubice. V takticky vedeném utkání domácí od začátku prokazovali větší klid na svých holích a navyšovali svůj náskok vůči soupeři až na rozdíl 5:0. Byť poslední třetinu sehráli hosté ve větším tempu a zatlačili Spartu před vlastní branku, víc než na kosmetickou úpravu skóre se neprosadili. Sparta vyhrála i třetí extraligové kolo a po skalpu Pardubic 7:3 drží kontakt se špičkou tabulky.

Do utkání vstoupily oba týmy aktivně a bylo k vidění několik šanci před oběmi brankami. Nepřesně zakončovali jak pardubický ostrostřelec Zozulák, tak i sparťanský rychlík Časar. V 10.minutě se do vyložené pozice dostal Vrána, první střela byla nepřesná, tu druhou však již za Levinského záda dostal - Sparta šla do vedení 1:0. Pardubice se tlačili do zakončení, vyložené šance byly ale na straně domácích, kteří využívali mezer v obraně východočechů. Na dvoubrankový náskok zvyšoval před přestávkou Michael Rodina, který individuální akcí obešel tři protihráče a pohodlně zavěsil.

V úvodu druhé části měla Sparta možnost svůj náskok navýšit, jen těsně mířili Marvánek s Ježkem a když byla zblokována i střela Vrány, bylo jasné, že Pardubice své první oslabení přežijí bez újmy. V polovině zápasu přišli dva rychlé údery Sparty, kdy zaúřadovala výborně hrající první lajna domácích. Nejprve se prosadil Hartman a o minutu později Rodina - 4:0! Pardubice vinou své nedisciplinovanosti, kdy předvedli dva zákroky za hranou tvrdosti, hrály dvojnásobné oslabení. Ihned ze standardní situace se prosadil Marvánek a posunul Spartu do pětigólového vedení. Do konce druhé třetiny nepustila Sparta hosty k míčku a dohrála prostřední dvacetiminutovku na vlastní polovině.

Úvod třetí třetiny naznačil, že Pardubice ještě nepokládají utkání za rozhodnuté. Domácí nastoupili po přestávce ospale a důrazem v brankovišti se prosadil hostující Formánek. Náznak zdramatizování utkání přinesla druhá branka hostů, kdy opět z předbrankového prostoru skóroval Krigovský. O tři minuty později definitivně zápas rozhodl Denemark, který se obtočil kolem branky Pardubic a střelou k tyči zvyšoval na 6:2. Do konce utkání padly už pouze dvě branky - na straně hostů se prosadil Krajcigr, na straně domácích Martin Rebro. Nic na výsledku 7:3 nezměnila ani pardubická power-play, domácí drželi hosty daleko od vyložených příležitostí a tři body tak zůstaly v hale Sparty!

Další utkání sehraje Sparta ve středu, 15.října, kdy přivítá v souboji dosud neporažených týmů Tatran Střešovic. Utkání se hraje před kamerami TV od 18:00.

AC Sparta Praha - Sokol PPAS Pardubice 7:3
branky: 10. Jakub Vrána, 20. Michael Rodina, 30. Kryštof Hartman, 31. Michael Rodina, 36. Jan Marvánek, 54. Jan Denemark, 57. Martin Rebro - 44. Radek Formánek, 50. Filip Krigovský, 56. Radek Krajcigr; rozhodčí: Kamil Sojka - Tomáš Sojka; vyloučení: 0:3; využití: 1:0; diváků: 282; zásahy brankářů: Martin Beneš 25 - Jakub Levínský 5, Zdeněk Tvrdý 8; po třetinách: 2:0, 3:0, 2:3