1458088335_DSC_0501.JPG

Sparta po výborném výkonu vrací sérii zpět domů! Série pokračuje ve čtvrtek od 17:00 v hale Sparty!

Chodov měl v pátém čtvrtfinále velkou šanci sérii na domácím hřišti ukončit. Sparťané však skvělým výkonem odmítli konec sezóny a série se tak opět stěhuje do rudého pekla na Podvinný mlýn!

Jak sparťané smolně končili nedělní domácí 4. čtvrtfinále, tak začali i to páté. Už ve třetí minutě Kadoch nešťastně tečoval míček za Benešova záda a domácí se tak ujali vedení. Vedení Chodovu však nevydrželo dlouho. Už v polovině sedmé minuty srovnal přesnou střelou Pruner. Hned další střídání se sparťané dostali do vedení. Krásnou kombinaci zakončil Ujhelyi. Bohužel ani Spartě její vedení příliš dlouho nevydrželo. Na konci desáté minuty srovnal domácí Kotlas a v polovině čtrnácté minuty skóre otočil Chmelíček. Sparťané na Chmelíčkovu branku dokázali rychle zareagovat a srovnali. Po Jarošově přihrávce zamířil přesně Svatoš. Další branky už poté nepadly a tak se šlo do šaten za nerozhodného stavu 3:3.

Vyrovnaný stav vydržel ve druhé třetině pouhých šest minut. Ondrušek využil Dóžovu přihrávku a poslat tak Chodov opět do vedení. Sparťané však i potřetí dokázali jednogólový náskok domácích dorovnat. Na konci třicáté čtvrté minuty využil rychlý brejk Jaroš a bylo srovnáno. Sparťané využili euforie po vyrovnávací brance a necelou minutu po Jarošovi otočil skóre Zouzal. Ve zbylých pěti minutách už se nic dalšího neudálo a tak po dvou třetinách vedla Sparta 5:4.

Sparta nad Chodovem vedla o jednu branku a tak se hned od začátku třetí části dal očekávat jejich mohutný nápor. Bohužel pro Spartu vyrovnávací branka přišla už na konci první minuty. Strachota po volném úderu v obraném rohu Sparty protlačil míček skrz brankoviště na zcela volného Bachtíka a ten tak srovnal na 5:5. Vyrovnávací branka Sparťany nerozhodila a hned další střídání si vzali své vedení zpět díky přesné trefě Ujhelyiho. Chodov poté vrhl všechny síly do útoku, ale obrana Sparty byla pevná. Velkou možnost na vyrovnání dostali domácí v polovině čtyřicáté sedmé po faulu Marvánka, který za sekání putoval na trestnou lavici. Díky skvělým blokům a opět výtečnému Benešovi sparťané oslabení zvládli na výbornou. Chodov zůstával v tlaku i po přesilové hře, ale díky koncentrované obraně Sparty se do vyložených šancí nedostával. Sparťané naopak vyráželi do nepříjemných protiútoků. Na konci padesáté čtvrté minuty zahrál domácí Kotlas rukou a dal tak Spartě možnost odskočit do dvoubrankového vedení. Sparťané si před přesilovou hrou vzali oddechový čas i díky němu početní výhodu využili a zvýšili tak na 7:5.  Domácí to poté zkoušeli i bez brankáře. Všechny chodovské střely však končily buď na výtečných blocích nebo na skvělém Benešovi. Minutu před koncem pečetil sparťanské vítězství gólem do prázdné branky Jaroš. „Jsme moc rádi za další utkání, to byl náš jednoznačný cíl a ten se nám podařilo splnit. Mladí hráči předvádí výkony, na které dlouho trénovali a které teprve nyní přicházejí, protože nic se nemá uspěchat. Ceníme si náročných zápasů a s pokorou děkujeme za další domácí utkání, které bude bomba,“ okomentoval utkání sparťanský trenér Berka.

Série se tak za stavu 3:2 pro Chodov vrátí ve čtvrtek na Podvinný mlýn. Šesté čtvrtfinále bude v Aréně Sparty startovat v 17:00. Sparťané budou, stejně jako nyní na Jižním Městě, potřebovat i Vaši podporu, aby odvrátili konec sezóny! Přijďte ve čtvrtek na Podvinný mlýn opět v RUDÉM a vytvořte tak RUDÉ PEKLO, ve kterém pošleme sérii do sedmého utkání!

FAT PIPE FLORBAL CHODOV - ACEMA Sparta Praha 5:8
branky: 3. Ondřej Kadoch, 10. Michal Kotlas, 14. Filip Chmelíček, 26. Tom Ondrušek, 41. Ondřej Bachtík - 7. Matěj Pruner, 8. Lukáš Ujhelyi, 16. Ondřej Svatoš, 34. Jaroslav Jaroš, 35. Marek Zouzal, 43. Lukáš Ujhelyi, 55. Matěj Pruner, 59. Jaroslav Jaroš; rozhodčí: Petr Černý - Jiří Janoušek; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 279; zásahy brankářů: Daniel Mück 13 - Martin Beneš 23; po třetinách: 3:3, 1:2, 1:3;