1390138358_DSC_0020.JPG

Sparta po bitvě doma podlehla Otrokovicím!

Velmi bojovné utkání, kdy domácí bušili na vrata hostujících panterů, kteří přijeli do Prahy s obrovskou vůlí doslova "dokopat" svůj tým k vítězství, se odehrálo netradičně od 20:45 v sobotu. Bohužel bodová vrátka si domácí vždy přibouchli nekoncentrovaností a nechali soupeře vždy odskočit, závěrečná power-play již branku domácích nepřinesla a tak zápas po dvou střelách hostů do prázdné brány skončil 4:7 ve prospěch Otrokovic.

Úvodních dvacet minut z obou stran orámovaly góly Otrokovic. Ihned po buly se hnala Sparta do útoku, zapomněla na zadní vrátka a z první střely na bránu trestal Matějčík - 0:1. To domácí nabudilo a místy drtivým tlakem si otevírali střelnici na polovině Otrokovic. Střely však často skončily na blokujících hráčích hostí či v sítí za obranným pásmem panterů. V nárůstajícím tlaku Sparty fauloval pronikajícího Rebra Graclík a rozhodčí umocnili tlak domácích přesilovou hrou. Sparta roztočila přesilovková kola, avšak Michajlovič nebo jeho tyče byly vždy na místě. Až vteřinu před návratem vyloučeného hráče se prosadil po skrumáži před brankou Vrána a srovnal na 1:1.

Sparta pokračovala v tlaku a ostřelovala hostující golmana. Po skvělé kombinace třetí sparťanské pětice se střelou do prázdné brány prosadil Ondra Svatoš a s hosty to vypadalo na ručník. Po obrovských šancích, kdy mohli domácí zápas zlomit na svou stranu, však začal psát svou pro domácí nehezkou story střelec večera Lukáš Petřík - z poslední střely v první části po sporné situaci u mantinelu zkušený útočník hostů nezaváhal a z "mezikruží" nedal Kotoučkovi šanci. Do šaten se odcházelo za stavu 2:2, což zejména hosté brali jako opožděný vánoční dárek od domácích.

Od druhé třetiny se v hale na Podvinném Mlýně hrál urputný silový florbal pouze s náznaky florbalových šancí. Po hluché pasáži se podruhé v utkání prosadil Petřík a Otrokovice tak premiérově v utkání vedly. Sparta se probrala z třetinové pauzy až po vstřeleném gólu a začala opět hrozit. Vyrovnaní se rudí dočkali až v další přesilové hře, kterou zužitkoval skákajícím balónem Ondra Svatoš. Vyrovnaný stav bohužel pro domácí netrval dlouho, ihned po buly ukončil pasáž plnou nepřesností a chyb doraážející Valčík a panteři tak opět nasedli do vedení. Do konce druhé části již domácí s nepříznivým vývojem nic neudělali a tak se čekalo, co přinese třetine poslední.

Sparta vytáhla svou hru a odebírala otrokovickým jeden balónek za druhým, avšak ta "pravá" střela stále ne a ne přijít. Zkoušeli to Strachota, Vrtiška, Marvánek i Vrána, neprosadil se ani Jaroš či Kadoch a čas utíkal stále rychlejším tempem. Kdo však ve 12.minutě Michajloviče konečně prostřelil byl slovinský vítr Luka Časar, který vymetl pavučinu v horním rohu hostující svatyně. 4:4! Po půlminutě hry se ale opět prosadil kat sparťanských bodů Lukáš Petřík a hattrickem rozhodnul, že body tentokrát vycestují na jižní Moravu. Domácí si vybrali oddechový čas a vrhli všechny síly do útoku, závěrečný tlak ukončila až nepovedená křižná přihrávka Časara, kterou vystihl Uhrinovský a z vlastní poloviny trefil prázdnou bránu domácích. Totéž se o minutu později povedlo i Petříkovi a Sparta tedy zůstala doma bez bodu - Otrokovice zvítězili 4:7.

AC Sparta Praha Florbal - Panthers Otrokovice 4:7
branky:
10. Jakub Vrána, 18. Ondřej Svatoš, 36. Ondřej Svatoš, 52. Luka Časar - 1. Marek Matejčík, 20. Lukáš Petřík, 28. Lukáš Petřík, 36. Jan Valčík, 52. Lukáš Petřík, 59. Lukáš Uhrinovský, 60. Lukáš Petřík; rozhodčí: Libor Gavlas - Lukáš Mikula; vyloučení: 1:2; využití: 2:0; diváků: 137; zásahy brankářů: Michal Kotouček 19 - Radovan Michajlovič 23; po třetinách: 2:2, 1:2, 1:3;