Sparta pátý zápas nezvládla. Liberci podlehla 1:3 a nadále bude bojovat o účast v extralize

Rozhodující zápas play-down vyšel mnohem lépe hostům. Ti před fantastickou diváckou kulisou dokráčeli k vítězství a zahrají si extraligu i v příštím roce. Sparta bude muset o tuto možnost znovu bojovat. Opakuje se tak situace z předminulé sezony, kdy Sparta nakonec smolně sestoupila do první ligy.

Domácí měli hned z úvodu velkou šanci strhnout skóre na svojí stranu v podobě přesilové hry. V ní se ale nijak výrazněji neprosadili. Fanouškovské tábory hlasitě podporovaly své týmy, ale na hru to nijak velký účinek nemělo. Hrálo se takticky a ani jeden tým nechtěl udělat chybu. Příležitostné šance na obou stranách likvidovali pozorní gólmani.

Druhá část nabídla necelé pětistovce diváků přece jen atraktivnější florbal hodný extraligových kvalit. Oba týmy si začaly vytvářet větší počet gólových příležitostí, ale branka stále nepadala. Skóre se měnilo až v polovině zápasu, když Vážného nahození propadlo až za Benešova záda.

Domácí se okamžitě začali hnát za vyrovnáním. Vytvořili závar před brankou hostí, který vyvrcholil srovnávacím gólem. Ondra Svatoš tečoval střelu Marvánka a bylo vyrovnáno. Ovšem ani ne minutu po této akci se dostali do vedení opět liberečtí hráči, když se prosadil Král. Králova branka se nakonec ukázala jako vítězná. Po této gólové smršti se hra o něco zklidnila, nicméně hosté byli více aktivní a hnali se za vítězstvím.

Ve třetí části se hráči Sparty snažili o srovnání, ale liberečtí dobře forčekovali, a tak domácí kombinovali převážně na své polovině hřiště. Snahy domácích zdramatizování zápasu dostaly velkou ránu pět minut po začátku třetiny, když Krupička po Králově asistenci zvýšil již na 3:1 pro Liberec.

Domácí se nadále pokoušeli o obrat, ale mnoho velkých příležitostí si nevytvářeli. Liberečtí je přehrávali zejména v osobních soubojích jeden na jednoho a celkově velmi dobře bránili. Ani závěrečná přesilovka a hra bez brankáře na výsledku nic nezměnila. Liberec zaslouženě zvítězil 3:1 a udržel se v AutoCont extralize.

Spartu čeká, stejně jako před dvěma lety, druhá část play-down. V té se utkají s Havířovem a pakliže se budou chtít udržet v extralize, budou muset zvítězit. V tomto případě je pak bude čekat ještě baráž. Utkání s Havířovem se odehrají tento víkend, tedy 30. a 31. března.