1390731367_bolka2.JPG

Sparta na půdě Mladé Boleslavi podlehla 4:1

Sparta ke svému čtvrtému utkání v novém roce odjela do nedaleké Mladé Boleslavi, zápas se však sparťanům, kteří navíc značnou část utkání odehráli v improvizované sestavě, nevydařil a aktuálním vítězům Českého poháru podlehli 4:1.

Mladá Boleslav vstoupila do utkání aktivně, avšak domácím se nedařilo zužitkovat herní převahu a Sparta tak ohrožovala branku Bauera z brejků, které po premiérovém zápasovém góle doslova volaly! Zejména ostrostřelec Petr Salát si na Benešovi několikrát vylámal zuby a sparťanský golman tak držel ofenzivní choutky domácích na uzdě. Mladoboleslavská nemouhocnoust tedy nedala sparťanům na výběr a na závěr první třetiny se prosadil po Denemarkově precizní přihrávce střelou do prázdné Petr Němeček. Němečkova branka padla 7 vteřin před koncem první třetiny, přesto mohla jít Sparta po skrumáži před brankou dokonce do dvoubrankového vedení, to se však nepodařilo a stav zůstal 0:1.

Boleslav od druhé dvacetiminutovky zabrala a přidala na důrazu, tlačila se do střel, ale Beneš byl vždy na místě. Po faulu Křenka dostali sparťané výhodu jednoho hráče v poli, avšak bezzubá přesilovka zvýšení stavu nepřinesla, dokonce se ve vlastním oslabení prosadil navíc v signalizovaném vyloučení Salát a vyrovnal tak na 1:1. Čtyři minuty poté hráči z města automobilů šli do vedení, když ze svého klasického místa před brankou dokázal procpat balónek za záda Beneše Ekl. Sparta měla možnost vyrovnat v další přesilové hře, bohužel bez kýženého efektu.

V poslední části pražané zabrali a dostávali domácí pod tlak, souhra Novotného s Eklem však znamenala navýšení skóre pro Mladou Boleslav na 3:1. Sparta dostala poslední příležitost se zápasem něco udělat při vyloučení Novotného, přesilovkové komando tentokrát sevřelo bránící čtveřici před Bauerem a toho od snížení dvakrát zachraňovala  branková konstrukce, ani třetí početní výhoda nakonec nebyla využita, domácí se s vypětím všech sil ubránili. V samotném závěru mladoboleslavští kosmeticky upravili skóre na 4:1, když se při vyloučení Strachoty prosadil Tadeáš Chroust.

Sparta, která držela ofenzivní sílu Mladé Boleslavi dlouho na uzdě, nakonec nedokázala rozjeté aktuální pohárové mistry připravit o body a podlehla 4:1. Šanci na reparát budou mít sparťané za 14 dní, kdy v nedělním podvečeru od 17:00 přivítají úřadující šampiony z Vítkovic!

Zápas se hraje v neděli, 9.února od 17:00 v hale Sparty na Podvinném Mlýně!

BILLY BOY Mladá Boleslav - AC Sparta Praha Florbal 4:1
branky:
31. Petr Salát, 35. Jaromír Ekl, 45. Jaromír Ekl, 58. Tadeáš Chroust - 20. Petr Němeček; rozhodčí: František Pangerl - Jiří Šedivý; vyloučení: 3:1; využití: 1:0; diváků: 328; zásahy brankářů: Lukáš Bauer 18 - Martin Beneš 24; po třetinách: 0:1, 2:0, 2:0;