Sparta na Chodov nestačila a v poháru tak končí.

V posledním utkání v osmifinálové skupině se rozhodovalo o tom, kdo z dvojice Chodov vs. Sparta doplní už jistého postupujícího FbŠ Bohemians. V utkání hraném na Jižním Městě nakonec zvítězil Chodov a raduje se tak z postupu do další fáze poháru.

Utkání lépe rozehráli domácí, kteří si vypracovali vedení až 3:0. Už v šesté minutě je poslal, po nezachycené křížné přihrávce, do vedení exsparťanský Strachota. Druhou branku domácí přidali ve čtrnácté minutě, kdy sparťanská obrana nedokázala uhlídat Klápu. Na 3:0 zvýšil na začátku devatenácté minuty Kašovský. Už to vypadalo, že se za tohoto stavu půjde do šaten. Nakonec se však sparťanům ještě do konce třetiny podařilo snížit, když se z nenápadné akce prosadil Krejča.

Druhou třetinu začala Sparta výrazně lépe než tu první. Hráči se začali více cpát na útočnou polovinu soupeře, ale gólmana domácích se jim překonat nedařilo. Při jednom běžném souboji Koščo fauloval Strachotu, ten neudržel nervy na uzdě a Koščovi faul oplatil, což rozhodčí ocenili dvěma minutami právě pro Strachotu. Sparta si bohužel s nabídnutou přesilovou hrou nedokázala poradit a tak stav zůstával nezměněn. Chvíli po konci přesilovky, ovšem sparťané už gól slavit mohli, když se podruhé v utkání prosadil Krejča a přiblížil tak Spartu na rozdíl jediného gólu. Těsný stav však nevydržel dlouho. Nejprve domácí využili přesilovou hru, která následovala po faulu Košča. Do konce třetiny pak přidali ještě další dvě branky, na které sparťané nedokázali odpovědět a tak se šlo do šaten za stavu 6:2 pro domácí.

Sparťané nechtěli dát Chodovu ve třetí třetině postup zadarmo a snažili se s utkáním ještě něco udělat. Hned na začátku třetiny snížil krásnou ranou k tyči Pruner, nahrávku na tento gól si připsal gólman Kotouček. Bohužel Chodov dokázal rychle otupit narůstající sparťanský tlak, když se prosadil reprezentant Ondrušek. O necelé dvě minuty později bylo ještě hůř. Na trestnou lavici byl za sekání odeslán Kalaš. Nabídnutou příležitostí Chodov nepohrdl a odskočil tak už na 8:3. Sparťané se však ještě nechtěli vzdát. Čtyřicet čtyři vteřin po chodovském gólu se prosadil Ujhelyi. Za dalším pět minut přidal další sparťanskou branku aktivní Šnajdr, bohužel to ale bylo vše. Žádné další branky už nepadly a tak Sparta podlehla Chodovu 8:5 a v poháru tak končí.

Už v sobotu však mají sparťané na programu další kolo Tipsport Superligy, kdy je čeká cesta do Mladé Boleslavi, které dokázali, v prvním vzájemném utkání v základní části, sebrat jeden bod. V tomto utkání sice sparťané dlouho prohrávali, dokázali však šestnáct vteřin před koncem třetí třetiny srovnat a poslat tak utkání do prodloužení. To nerozhodlo a tak přišli na řadu nájezdy, kde bohužel větší klid prokázali boleslavští střelci. Hvězdný tým Mladé Boleslavi bude chtít jistě tuto ztrátu odčinit a tak sparťané budou muset předvést ještě lepší a koncentrovanější výkon než v utkání, které se hrálo na Podvinném Mlýně.

Přehled pohárového utkání - FLORBAL CHODOV vs. AC Sparta Praha: 8:5
branky: 6. Michal Strachota, 14. Michal Klápa, 19. Dan Kašovský, 31. Martin Koutný, 38. Jan Běloch, 40. Petr Pražák, 48. Tom Ondrušek, 51. Patrik Dóža - 20. Jan Krejča, 28. Jan Krejča, 43. Matěj Pruner, 51. Lukáš Ujhelyi, 56. Miroslav Šnajdr; rozhodčí: Milan Baloun - Roman Šuvada; vyloučení: 2:2; využití: 2:0; diváků: 38; zásahy brankářů: Karel Šantora 16 - Michal Kotouček 18, Jan Eckhardt 4; po třetinách: 3:1, 3:1, 2:3;