Sparta jde do play-off! Parádním výkonem před bouřlivou kulisou porazila FBŠ Bohemians 4:1!

Klíčová sparťanská bitva letošní sezóny se odehrála ve čtvrteční podvečer v hale Sparty na Podvinném Mlýně. Sparta před třemi stovkami nadšeně fandících diváků porazila pražského rivala z Bohemky 4:1 a podruhé v řadě se zařadila do play-off, mezi 8 nejlepších mužských týmu v České Republice!

Výkonem, který připomínal rozjetou Spartu ze začátku sezóny, se Sparta prezentovala v posledním domácím zápase letošní základní části. Rudí tak navázali na povedených 40 minut proti Tatranu Střešovice a v zápase roku se před bouřlivě fandícím Podvinným Mlýnem prezentovali velmi koncentrovaným výkonem!

Vstup do zápasu byl z obou stran velmi aktivní a jako první zahrozili hosté. Střelu Mandíka Beneš vytěsnil na brankovou konstrukci, všechny ostatní sparťanský brankář likvidoval s ledovým klidem. V přesilovce po vyloučení Svatoše za blokování hole tlak Bohemky sílil, precizní obrana čtyř Sparťanů však hosty do vážnější situace nepustila. V oslabení dokonce mohl Cimbálka v brance Bohemians ohrozit Časar, až před brankáře se však tísněn obránci FBŠ nedostal. Po přesilovce hostí převzali iniciativu domácí a velmi kvalitním přechodem do útoku si začali připravovat jednu šanci za druhou. Z odraženého míčku se dorážkou prosadil Svatoš a poslal tak Spartu do vedení. Když minutu před koncem fauloval Kisugite, bylo jasné, že si hru s mužem v poli navíc vyzkouší také domácí. A nevedli si vůbec špatně, soupeře zamkli na jeho polovině a roztáčeli kolotoč, který likvidovala až svědomitá obrana Bohemians. Střelu Svatoše přímo ze standardní situace však nezvládla a po teči vlastních hráčů skončil projektil sparťanského srdcaře v brance Cimbálka - 2:0. "Atmosféra v hale byla od prvních minut super, byli jsme namotivovaní a šli jsme si od začátku za svým. Kluci od první minuty dobře bránili a já zase na oplátku někdy podržel je, tak by to mělo vypadat," říká Martin Beneš.

Do druhé části vstoupili svěřenci Michala Jedličky mnohem lépe, než předchozí část končili a vypracovali si sérii nebezpečných střel, Beneš v brance domácích však zůstal stoprocentní. Takticky vedenou partii díky průběžnému vedení řídili Sparťané, hosté v zelenobílém se však s nulou na kontě svých vstřelených branek nechtěli smířit. Ve 32.minutě se střelou ze strany prosadil Poláček a zadělal tak na zápletku do druhé poloviny utkání. Možnost k vyrovnání dostali hosté hned vzápětí, na dvě minuty putoval za bránění ve hře Jaroš. I druhé oslabení Sparta zvládla a po rychlém zatažení míčku z obranné poloviny až před Cimbálka si skopnul míček za svého dezorientovaného brankáře Tůma. Do kabin se tak odcházela za stavu 3:1 pro Spartu.
"Druhá třetina z naší strany nebyla ideální, tam jsme na chvíli vyklidili hřiště, což by se nám nemělo stávat. Díky obětavosti podpořené týmovým výkonem nám výsledkově vyšla i tato třetina," komentuje Beneš výkon Sparty po první přestávce.

Do poslední části vstoupili sparťané mnohem aktivněji a s viditelnou snahou utkání rozhodnout. To z hráčů Bohemians byla cítit frustrace, která byla viditelná zejména při ostrých osobních soubojích, kterých s postupem času přibývalo. Uklidnění na hokejky domácích přinesla branka Mandelbauma, který zužitkoval povedený kontr celé pětice a po přihrávce Jaroše zasunul do prázdné branky. Tříbrankové vedení si sparťané pohlídali, soupeře nepustili do vyložených šancí a co si Bohemka připravila, to bezpečně pochytal jistý Beneš. Po 60.minutách tak svítil na časomíře stav 4:1, který Spartu posunul na 7.místo základní části AutoCont extraligy s celkovým ziskem 32 bodů.

Je tedy jisté, že Sparta Aréna podruhé za sebou uvidí čtvrtfinálové bitvy se sparťanskou účastí. Kdo bude soupeřem svěřenců Berky a Medala ještě není jasné, volba soupeřů proběhne v neděli od 20:00! "Na play-off se moc těšíme, uvidíme, kdo si nás vybere, ale hrát se dá s každým, když se odrazíme od dnešního výkonu, je na čem stavět. Zakončení základní části nám vyšlo, zápas se mi osobně líbil, kluci mi pomohli dostat se do utkání a poté jsme se navzájem podporovali. Takhle musíme hrát vždy," burcuje před play-off muž utkání Martin Beneš.

AC Sparta Praha - FbŠ Bohemians 4:1
branky: 9. Ondřej Svatoš, 20. Ondřej Svatoš, 37. Petr Tůma, 45. Marek Mandelbaum - 32. Martin Poláček; rozhodčí: Petr Černý - Jiří Janoušek; vyloučení: 2:2; využití: 1:0; diváků: 283; zásahy brankářů: Martin Beneš 18 - Jan Cimbálek 21; po třetinách: 2:0, 1:1, 1:0;