1457827712_DSC_0585.JPG

Sparta doma porazila Chodov vysoko 10:3 a zítra před rudým peklem bude hrát o srovnání série!

Sparťané po výborném výkonu snížili stav série proti velefavoritovi z Chodova na 1:2. Další utkání série je na programu již zítra, v neděli od 20:00 v hale Sparty na Podvinném Mlýně!

Do utkání vstoupili lépe domácí, kteří koncentrovanou hrou šli poprvé v sérii do vedení díky Kadochově střele z poloviny, která prosvištěla kolem Baráka a znamenala úvodní branku utkání - 1:0. Hosté z Jižního Města se vší silou vrhli na obléhání sparťanské branky, nicméně domácí Beneš byl proti a od začátku upozorňoval střelce hostů, že to s ním dnes nebudou mít jednoduché. Z protiútoků parádní střelou navýšil náskok domácích Pruner a do kabin odcházel favorit z Chodova s dvougólovým mankem.

I do druhé části vletěli sparťané lépe než Chodov a z první střely na branku zvyšoval na 3:0 Vrána. Skóre se navyšovalo o tři minuty později, kdy bezmocného Baráka v brance hostů prostřelil slovenský rychlík Ujhelyi - 4:0. Přísné vyloučení domácího Krejči potrestal přesilovkovou ranou Dóža, ovšem čtyřbrankové vedení vrátil domácím ostrostřelec Marvánek, který vymetl pavučinky v levém horním rohu Barákovy brány. (5:1)

Do poslední dvacetiminutovky vstoupili hráči Chodova ve velkém tempu a s obrovskou snahou s utkáním ještě něco udělat. To se povedlo skrytou střelou Ondruškovi, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě a snížil na 2:5 z pohledu svých barev. Po pasáži, kdy hosté obléhali domácí svatyni a nechali mnohokrát vyniknout skvělého Beneše, následovalo druhé vyloučení na straně Sparty. Hřebíček do chodovské rakve ale zatloukl Jaroš, který se v oslabení dostal do úniku a bekhendovým blafákem vykoupal Baráka. Stav 6:2 vnesl klid na hokejky domácích, kteří začali utkání kontrolovat. O dvě minuty později se odchovanec Sparty Jaroš radoval podruhé, když doklepl za záda golmana Chodova střelu Ujhelyiho. Na 8:2 zvyšoval již do prázdné branky Chodova Miroslav Šnajdr, kterého o chvíli později napodobil po skvělé kombinaci unikající Rodina. Na kosmetickou úpravu Strachoty odpověděl desátým sparťanským gólem slovenský reprezentant Koščo a stanovil tak výsledek 3. utkání v sérii na 10:3 pro Spartu!

"Dnes nás hnali naši skvělí fanoušci, kvůli kterým bojujeme nadoraz. Jsme rádi, že jsme soupeře porazili a těšíme se na nedělní utkání. Věříme, že nás naši diváci opět poženou a rudé peklo v domácí aréně bude znamenat srovnání série na 2:2, což je našim cílem",dodal k utkání lodivod Sparty Jaroslav Berka.

ACEMA Sparta Praha - FAT PIPE FLORBAL CHODOV 10:3
branky: 6. Ondřej Kadoch, 13. Matěj Pruner, 21. Jakub Vrána, 25. Lukáš Ujhelyi, 38. Jan Marvánek, 52. Jaroslav Jaroš, 54. Jaroslav Jaroš, 55. Miroslav Šnajdr, 58. Michael Rodina, 59. Marek Koščo - 27. Patrik Dóža, 44. Tom Ondrušek, 57. Michal Strachota; rozhodčí: František Pangerl - Jiří Šedivý; vyloučení: 2:0; využití: 0:1; diváků: 426; zásahy brankářů: Martin Beneš 33 - Jan Barák 17; po třetinách: 2:0, 3:1, 5:2;