1382815028_Titulka.JPG

Sparta brala po nájezdové loterii s Brnem jen bod! 3:4 po nájezdech!

Muži sehráli velmi vyrovnané a bojovné utkání proti brněnským buldokům. V utkání plném chyb tahali výsledkově za delší konec buldoci, avšak Sparta vždy dotáhla ztrátu. Do prodloužení poslal zápas dalekonosnou střelou Ondra Kadoch, v nájezdech však uspělo Brno a odváží si z Prahy 2 body za výhru 3:4 po nájezdech.

První třetina v hale Tatranu Střešovice nepřinesla příliš koukatelný florbal. Sparťané bez svého typického domácího prostředí na Podvinném Mlýně se zejména v útočné fázi často hledali a přistoupili na bojovnou hru Brna. V nervózní pasáži první dvacetiminutovky se prosadil Mendrek a poslal tak těsně před pauzou Brno do vedení 1:0.

Druhá část probíhala podobně jako předchozí část, do mírného tlaku se dostávali brňané zejména po chybách domácí obrany. Téměř v polovině zápasu jednu takovou proměnil Fuchs a navýšil náskok Brna na 2:0. To by však sparťané nemohli mít ve svých řadách Ondru Kašpárka, aby se do kabin odcházelo s nulou na kontě vstřelených branek. Po nahozeném balónu před bránu tento král brankoviště vykřesal naději pro Spartu a snížil na 1:2.

Jak třetinu skončili, tak domácí i pokračovali. Třetí třetina patřila po všech stránkách Spartě a buldoci se místy ocitli pod drtivým tlakem, za pomoci golmana však odolávali. Nápor Sparty byl však trvalý a tak se 10 minut před koncem prosadil táhlou střelou Luka Časar. Domácí i nadále pokračovali v aktivní hře, avšak z ničeho nic udeřilo Brno. Po ojedinělé akci se trefil Kadlec a čtyři minuty před koncem nasměroval tým z jihomoravské metropole za třemi body. Sparta se však nevzdala a při hře bez brankáře se dělovkou prosadil Ondra Kadoch. Udržel tak neporazitelnost Sparty v základní hrací době již na šest zápasů.

V prodloužení pokračovala ve svém tlaku Sparta, avšak touhu po dodatečném bodu převýšil strach o výsledek, oba týmy tak směřovali zápas do nájezdů.

V nájezdech se za Brno nejprve prosadil Jakůbek, sparťan Časar si golmana položil, avšak nedokázal trefit prázdnou klec a své trestné střílení neproměnil. Ve druhé sérii za Brno proměnil Petr Jeski, stejnou mincí však kontroval kapitán Sparty Michal Vrtiška. Když však v závěrečné sérii vsítil branku také Jiří Koutný, bylo jasné, že druhý bod poputuje do Brna.

Sparta i tak bodovala pošesté v řadě a drží se na play-offových pozicích. Již v ponděli se v dalším důležitém zápase představí na palubovce Pardubic.

AC Sparta Praha Florbal - itelligence Bulldogs Brno 3:4pn
branky:
39. Ondřej Kašpárek, 51. Luka Časar, 60. Ondřej Kadoch - 20. Jakub Mendrek, 28. Marek Fuchs, 56. Petr Kadlec, Petr Jeski; rozhodčí: Jakub Furmánek - Vlastimil Šolc; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; diváků: 90; zásahy brankářů: Martin Beneš 14 - Filip Kejík 14; po třetinách: 0:1, 1:1, 2:1, 0:0;