1419032182_DSC_2508.JPG

Sparta bouchla v defenzívě! Chodov Spartu přehrál, reparát bude v neděli proti Vítkovicím!

Nepovedené utkání směrem dozadu sehráli sparťané poslední předvánoční pátek. V pražském derby proti Chodovu v hale na Jižním Městě stačili domácím pouze polovinu zápasu, vyložené šance sparťanští střelci neproměnili a tak se z vítězství raduje soupeř.

Vyrovnaná a klidná pasáž úvodních minut pouze předznamenala ticho před bouří. Z rychlého kontru udeřil medailista z MS Ondřej Mikeš a otevřel tak skóre zápasu - 1:0. Od tohoto momentu se na hřišti velmi přiostřilo a jelikož rozhodčí svůj metr příliš neovládali, na hřišti se to hemžilo fauly a tvrdými zákroky. Po vyloučení Marvánka hrála Sparta oslabení, to přečkala bez úhony. Domácí nabídli početní výhodu také Spartě a to dokonce dvojnásobnou, Ježek střelou z první Baráka překonal a bylo to 1:1. Po několika minutách plných nepřesností dvakrát udeřil Chodov. Klápa a Pražák zvyšovali na 3:1. A scénář se opakoval, po dvou faulech domácích hrála Sparta dvojnásobnou přesilovku, kterou využil střelou k tyči Svatoš.

Pokračující přesilovku 5 na 4 přerušila přestávková siréna, než však vypršel Ondruškovi trest, srovnal na 3:3 Vrána. Vyrovnaný stav ovšem nevydržel dlouho, dorážkou před brankou Beneše se prosadil chodovský Vávra. Těsný náskok domácích vydržel až do druhé poloviny utkání. Zlomový moment nastal po několika vyložených šancích Sparty, kdy sparťané nedokázali proměnit své sólové úniky na chodovskou branku, ani nadějné střely ze střední vzdálenosti.

Sýkora, Jastřembský, Bouša  a Mikeš. Čtyři střelci domácích, k tomu jeden dvougólový. Rázem vedli domácí rozdílem třídy 9:3 a o vítězi utkání bylo rozhodnuto. Osmiminutový herní výpadek dokázal soupeř tvrdě potrestat a sparťanům nezbývalo, než se do třetí třetiny oklepat a bojovat dále.

Začátek se ale příliš nepovedl. Bouša se prosadil dorážkou a naservíroval tou dobou již Kotoučkovi v brance Sparty desítku. Mladíček Matěj Pruner a Ondra Svatoš však nedali svou kůži zadarmo a dvěma zásahy korigovali na 10:5. Vávra, Fiala a Martin Pražan však strhli vysoké vedení opět na stranu domácích, které korigovali za Spartu svou brankou Šnajdr a za domácí ve velké pohodě hrající Mikeš.

Sparta tak podlehla svému rivalovi z Jižního Města 14:6 a z prohry se musí rychle oklepat. Již tuto neděli hostí v hale Sparty na Podvinném Mlýně favorizované Vítkovice. Utkání začína v 17:00.

TJ JM FAT PIPE Chodov - AC Sparta Praha 14:6
branky: 6. Ondřej Mikeš, 15. Michal Klápa, 16. Petr Pražák, 22. Tomáš Vávra, 33. Tomáš Sýkora, 35. Jan Jastřembský, 38. Jan Jastřembský, 39. David Bouša, 40. Ondřej Mikeš, 41. David Bouša, 49. Tomáš Vávra, 50. Jan Fiala, 54. Martin Pražan, 60. Ondřej Mikeš - 11. David Ježek, 19. Ondřej Svatoš, 21. Jakub Vrána, 45. Matěj Pruner, 45. Ondřej Svatoš, 58. Miroslav Šnajdr; rozhodčí: František Pangerl - Jiří Šedivý; vyloučení: 4:1; využití: 0:3; diváků: 228; zásahy brankářů: Jan Barák 14, Martin Zich 5 - Martin Beneš 11, Michal Kotouček 7; po třetinách: 3:2, 6:1, 5:3