1415486730_libe.JPG

Sparta bere po bitvě v Liberci pouze bod! V nájezdech byli úspěšnější domáci - 5:4 pn!

Liberec vedl dvakrát v utkání. Hned na začátku a na konci. Zatímco počáteční vedení Liberce Sparta smazala a v utkání dlouho sahala po třech bodech, na liberecké nájezdy již odpověď nenašla. Z bouřlivého prostředí liberecké Dukly veze Sparta bod za prorhu 4:5 po samostatných nájezdech.

Hned první střídání naznačily, jak se bude utkání vyvíjet. Tvrdou a vyrovnanou bitvu rozehrály oba týmy koncentrovaně a "od obrany". Hrubku sparťanské defenzívy po dvou křižných přihrávkách potrestal Klucho a hned ve třetí minutě poslal svůj tým do vedení. Na jeho branku zareagoval nechytatelnou střelou z otočky Časar, který přišpendlil míček pod břevno branky domácích - 1:1.

S postupem času se začalo na hřišti také jiskřit, Sparta kontrolovala míček a dobývala pevnou defenzívu domácích, Liberec jednoduchou hrou hrozil zejména z brejků a střelou z dálky. Dvě minuty před koncem první třetiny byl vyloučen reprezentant Valeš za blokování hokejky a Sparta šla poprvé v utkání do vedení. Nechytatelnou ranou se v přesilové hře prosadil Ondřej Svatoš, Sparta tak odcházela do šaten za přiznivého jednobrankového vedení.

Přetahovaná o každý centimetr hřiště pokračovala také ve druhé části. Střelci na obou stranách nechali vyniknout golmany Beneše s Vaníčkem. Nerozhodný stav přivolal liberecký Blažek, kterého vybídl ke skórování Radek Valeš. Podobně jako v první třetině v závěru dvacetiminutovky udeřila opět Sparta. Tentokrát Vaníčka prostřelil Kadoch - 2:3.

Domácí však nastoupili do závěrečné části odhodlaní s výsledek ještě něco udělat. To se jim podařilo dřív, než sami čekali, po dvou minutách hry se po chybě v rozehrávce Sparty prosadil Strobach a začínalo se opět od nuly. Velmi ostrou hru plnou osobních soubojů rozseklo až vyloučení libereckého Marka. Sparta svou šanci opět využila, Marvánek v 56. minutě strhl vedení na stranu svého týmu - 4:3. Závěrečný tlak patřil hráčům domácího FBC, ti vrhli všechny své síly do útoku. Po nenápadné akci se z půlící čáry prosadil Uglanov a za bouřlivých ovací tribun srovnal na 4:4.

Prodloužení přineslo opatrný florbal, dech domácích diváků zrychlil pouze mladíček Pruner, který od mantinelu trefil břevno. Skóre se však neměnilo, šlo se tedy do samostatných nájezdů.

V první sérii nebyli exekutoři úspěšní, Valeš ani Svatoš své nájezdy neproměnili. To Klucho si vedl o poznání lépe a tváří v tvář sparťanskému brankáři uspěl. Časar svého libereckého soupeře nenapodobil a když ve třetí sérii vstřelil šťastnou branku Štěpánek, bylo o bonusovém druhém bodě rozhodnuto. Dva body zůstaly v Liberci, bod za prohru 4:5 po nájezdech putuje do Prahy.

FBC Liberec - AC Sparta Praha 5:4pn
branky: 3. Matěj Klucho, 34. Martin Blažek, 43. Jiří Strobach, 58. Dmitry Uglanov, N Marek Štěpánek - 7. Luka Časar, 19. Ondřej Svatoš, 38. Ondřej Kadoch, 56. Jan Marvánek; rozhodčí: František Pangerl - Jiří Šedivý; vyloučení: 2:0; využití: 0:2; diváků: 273; zásahy brankářů: Vít Vaníček 17 - Martin Beneš 24; po třetinách: 1:2, 1:1, 2:1, 0:0;