Souboj kola ovládla Sparta na nájezdy!Věřím, že jsme si zase udobřili naše skvělé diváky,říká Beneš!

Veledůležité dva body zůstaly doma na Podvinném Mlýně. Proti ambiciózním brněnským buldokům sehráli sparťané defenzivní partii a koncentrovaným výkonem vyválčili 2 body po výhře na samostatné nájezdy. Králem trestných střílení se stal sparťanský golman Martin Beneš, který za svá záda nepustil ani jeden pokus brněnských nájezdníků!

Sparťanští fanoušci na své hráče nezanevřeli a v hojném počtu dorazili podpořit svůj tým v souboji s Brnem! Začátek takticky vedeného duelu vyzněl lépe pro Buldoky, kteří si první vážnější šanci vypracovali až při nabídnuté přesilové hře po faulu Vrány. Po střele Kadlece šli hosté v 6.minutě do vedení 1:0. Ještě do přestávky se domácím ale podařilo skóre otočit, Vrána po souhře s Prunerem vyrovnal na 1:1 a nepovedenou rozehrávku Brna potrestala unikající dvojice Rodina-Hartman, kdy druhý jmenovaný dorazil svou vyraženou střelu. Vedení domácím ale nevydrželo dlouho, minutu po Hartmanově brance se od mantinelu trefil Juhaňák a srovnal tak na 2:2. Nic naplat domácím dvakrát nastřelená konstrukce Kejíkovy svatyně, do druhé části se šlo znovu od nuly.

Aktivněji začali pražané, kteří svého jihomoravského soupeře přitlačili na vlastní polovinu, nevytěžili však více než několik zajímavých závarů před brankou Brna. Emoce vstupovaly do utkání stále více a na hřišti se přiostřovalo. Po jednom ostrém souboji přímo před sparťanskou střídačkou vylítla proti verdiktu rozhodčích střídačka domácích včetně trenéra Berky, který za svůj projev vyfasoval dvouminutový trest, který šel odsedět Jaroš. Nabídnutou šanci využil druhým přesilovkovým gólem Bauer a poslal tak svůj tým do vedení 2:3. Spartu nakoplo vyloučení Coufala, který srazil unikajícího Kadocha, přesilovkové komando domácích však své šance nevyužilo a na časomíře tak stále svítil stav příznivější pro hosty. Tlak Sparty narůstal, obrana Buldoků v čele s jistým Kejíkem však pracovala velmi jistě. Když přesně nemířil ani Rebro, kterého vyzval ke skórování Ježek, bylo jasné, že do poslední dvacetiminutovky půjdou ve vedení hosté.

Že utkání budou dominovat oba golmani potvrdila také třetí třetina, kdy si střelci vylámali zuby jak na domácím Benešovi, tak na hostujícím Kejíkovi. Již tak velmi vypjaté utkání ještě více rozbouřili rozhodčí, kteří velmi přísně vyloučili Prunera za hru na zemi. Brno svůj tlak nevyužilo, stejnou možnost hry v poli s mužem navíc dostali také domácí za faul na unikajícího Mandelbauma. S vypjetím všech sil Buldoci odolávali, na dělovku Marvánka byl však Kejík krátký - 3:3! Domácí povzbuzení vyrovnávající brankou s podporou fanoušků v zádech sevřeli obranu hostů před Kejíkem, čtvrtá branka visela ve vzduchu, pokud nezakročil vynikající Kejík, chyběly centimetry! S postupem času tlak domácích slábl a do dvou vyložených příležitostí se dostali také brněnští, na svém místě se ale překonal Beneš, který ošemetné situace s přehledem vyřešil. Potřetí za sebou tak směřoval zápas Sparty do prodloužení.

V něm Sparta vysunula presink na polovinu Brna, z náznaků šancí se však přes pozorně bránící svěřence dua Kohut-Kadlec neprosadila. Bez využití zůstal také zajímavý signál Sparty po oddechovém čase a jelikož se po pěti minutách žádný ze střelců obou týmů nedokázal prosadit, následovaly samostatné nájezdy.

K provedení dovednostní soutěže se postavil nejprve brněnský Žižka, stejně jako později jeho spoluhráči Juhaňák s Jeskim však tváří v tvář Benešovi neuspěli. Ve třech pokusech se však nepodařilo překonat střídajícího Kuhna ani domácím a tak následovala náhlá smrt. Juhaňák Beneše neobelstil ani svým druhým pokusem, zato Časar nedal Kuhnovi šanci a blafákem zakončeným nekompromisně pod horní tyčku vystřelil zasloužený druhý bod domácím!

Králem utkání tak byl spolu s Časarem právem označen domácí brankář Beneš, který pochytal všechny samostatné nájezdy soupeře i připsal si zároveň 20 úspěšných zápasových zákroků. "Mrzí mě ten druhý gól od Juhaňáka, měl jsem pocit, že u první tyče jsem tak, jak jsem si představoval. Jinak ale myslím, že jsme sehráli zápas dle očekávání, dodržovali jsme pokyny, Brno se vyjma nešťastného gólu Juhaňáka prosadilo pouze v přesilových hrách, což svědčí o zlepšené defenzívě," vypráví sparťanský strážce svatyně a dodává: "Dva body jsou super. Třešnička navíc byly nájezdy, diváci si tak určitě přišli na své. Věřím, že jsme si je po nepovedeném zápase s Vinohrady zase udobřili a získali opět na svou stranu. Jsme rádi, že nás stále tak podporují, už kvůli nim jsme to dnes prostě urvat museli," vysekl poklonu sparťanskému publiku muž v masce.

Nad silným Brnem tak Sparta v letošní sezóně vyválčila i s podzimní výhrou v Brně skvělých 5 bodů, které domácí tým výrazně přiblížili účasti v play-off. Sparťané tak pojedou v neděli do Ostravy povzbuzeni nájezdovou výhrou 4:3 nad Brnem!

AC Sparta Praha - itelligence Bulldogs Brno 4:3pn
branky: 16. Jakub Vrána, 17. Kryštof Hartman, 50. Jan Marvánek, N Luka Časar - 6. Petr Kadlec, 18. Jiří Juhaňák, 26. Jiří Bauer; rozhodčí: Jakub Furmánek - Vlastimil Šolc; vyloučení: 3:2; využití: 1:2; diváků: 230; zásahy brankářů: Martin Beneš 21 - Filip Kejík 20, Filip Kuhn 4; po třetinách: 2:2, 0:1, 1:0, 0:0;