Sobotní válec ženské složky!

Na datum 23.1.2016 se hned v ženské složce nezapomeme. Čtvrtá sobota v měsíci vyslala do boje jak juniorský, tak ženský tým získat body. Vše se povedlo téměř dokonale a ze čtyř zápasů slavíme tři výhry!

JUNIORKY:

TJ Sokol Jaroměř - ACEMA Sparta Praha 4:13
Neuvěřitelné se stalo skutečností a ve výjezdním domácím turnaji, který jsme pořádali  v Neratovicích, se nám nejspíše osvědčil místní vzduch Spolany a na hřišti se děli neuvěřitelné věci, když v 10.minutě utkání svítilo na tabuli 0:5! Soupeře jsme skoro k ničemu nepustily a zaslouženě jsme mu zabalily na cestu dárek. Za zmínku stojí pětigólová Natálie Jirková a třígólová Kristýna Pleskačová, které si celý zápas podmanily ve svojí soukromou střelnici.

ACEMA Sparta Praha - Banes Florbal Soběslav 6:1
Druhý zápas a naprosto neznámý soupeř z Jižních Čech. Do zápasu jsme bohužel nevstoupily příliš dobře a ve 4.minutě také zaslouženě obdržely první gól, ale také zároveň i poslední. Poté jsme otěže zápasu držely ve svých rukou a postupně navyšovaly skóre. Pověstného bůra do branky soupeře vstřelila po krásné akce Míša Rohlíková. Poslední šestý gól, tak trochu symbolicky vstřelila ze standartní situace kapitánka Míša Tyllerová.

Zároveň se sluší říci, že nám domácí turnaj, který sice nebyl v Praze, vyšel na výbornou. Získáváme tak po týmovém výkonu krásných a důležitých 6 bodů!

ŽENY

FbK Wildcats Praha - ACEMA Sparta Praha 1:4

První  zápas dnešního turnaje nás čekal starý známý tým z minulého roku, který s námi postoupil také výše. Úkol pro tento zápas byl "jednoduchý", aneb poraď si s kočičím betonem a získej 3 důležité body!
Do zápasu jsme nastoupily s dostatečným odhodláním, že neponecháme nic náhodě a budeme to my kdo otevře gólovou radost. Bohužel střely lítaly všude možně nebo končily v rukou gólmanky. Vše se prolomilo až v 11. minutě kdy se prosadila Míša Hrubá a 3 minuty po ní už na 0:2 navyšovala Bára Houšková. Ve druhé třetině jsme marně dobývaly branku soupeře a po neuhlídaném brejku (o což se snažil soupeř půl zápasu) jsme poprvé v zápase inkasovaly a vedly pouze o gól. Třetí třetina byla opět gólově pouze v naší režii a nepomohla tomu ani změna hry soupeře či odvolání gólmanky. Gólově se prosadila ze samostatného úniku Kristýna Pleskačová a poslední branku přidala pár minut před koncem Míša Hrubá. Konečné skóre zápasu bylo tedy optimistické - 1:4.

ACEMA Sparta Praha - Wizards DDM Praha 10 2:7

Do posledního zápasu vstoupily ženy, tentokrát již oslabeny o juniorské posily a trenéra, aby potrápily tým z horní části tabulky. Bohužel jsme si skóre nechali utéct v první třetině, a do druhé části nastupovali za stavu 0:3. Ve druhé třetině jsme snížily na 1:3, kdy se po střele ze středu prosadila Míša Hrubá. Soupeřky ale rychle odpověděli a skóre po druhé třetině bylo 1:6. Proto padlo na střídačce mnoho rozhodnutí a bylo výrazně zamícháno sestavou. Díky tomu soupeřky skórovaly již jen jednou a na naší straně se prosadila střelkyně minulého turnaje Kristýna Karásková. Poslední třetina tak skončila 1:1 a my mohly být alepoň částečně spokojené se svým zlepšením před dalším těžkým turnajem.