Smolná sobota borců Blues

Na sobotním turnaji v Mladé Boleslavi poslal los naše hráče do zápasu o sestup. Bohužel v tomto duelu byl soupeř lepší a Sparta Blue se na příští turnaji pokusí o návrat do koše C

Sobota 08.03.2014 MSH Mladá Boleslav, starší žáci, koš C

Venku bylo teplo a slunečno. Trenér Dan Wertheim přivedl tuto sestavu:

Kaminski – obrana Gregor, Veber, Pliska, Vlček – centři Lang, Plný – křídla Žďárský, Beneš, Ucháč, Štěpánek

Sparta Praha BLUE – TEMPISH Orka  3 : 4 ( 2 : 1 , 1 : 3 )

První zápas hrajeme až v jedenáct hodin, chlapi jsou vyspalí a řádně nažhavení. Kapitán Honza Lang hned z prvního útoku střílí gól po nádherné křížné ložence od Davida Žďárského. Soupeř oslaben o hráče pobývající na jarních prázdninách má pouze jednoho statečného na střídání. Sparťani buší dál, Šimon Štěpánek uvolňuje Benyho a ten střelou nad rameno gólmana trefuje břevno. Při dalším střídání Patrik Beneš zabojoval, obral obránce o míček, nachází Langa a je 2:0. Vše jde jak po drátkách. Ze suverenity jsou borci v rudém vytrženi až pět vteřin před přestávkou na 2:1. Hned po buly se řítí Beny opět sám na gólmana, ale ten mu lapí obě střely. Nedáš dostaneš hlásá stará pravda. Z protiútoku Orka srovnává. Na florbalky Blues se vkrádá nejistota, bojovnost je ta tam. Vynikající technik na straně Orky prochází slalomem z rohu hřiště kolem čtyř hráčů v rudém a jistě trefuje vzdálenější růžek branky 2:3. Orka brání v pěti, kombinací to nejde, Honza Gregor vypálí z dálky, Langoš tečí završuje hattrick. Trenér Orky si žádá time-out, potřebuje odpočinek pro své hráče, zároveň vymyslí ideální sehrání standardky. Jeho hráči přesně plní pokyny a trefují růžek na 3:4 tři minuty před koncem. Blues se už nevzpamatovali. Rozčarování ze hry vyjádřil jeden z hráčů: „To jsem zvědavej, co tam budeš psát!“

Sparta Praha BLUE – Billy Boy Mladá Boleslav_Luštěnice  2 : 1 ( 1 : 0 , 1 : 1 )

Po bouři v kabině i mezi příznivci nastupují Sparťani s odhodláním postoupit co nejdál, trenér Werty oblékl bílé triko místo černého. Hraje se opatrně ze zabezpečené obrany, až teprve v půli poločasu vybojuje Šimon míček, zkouší kličku, ale těsně míjí branku. Minutu před půlí výborně napadá soupeře dvojice Lang Beneš u brány a z následné akce Patrik trefuje růžek ze šesti metrů. Do druhé půli vlétli „hokejisti“ z Luštěnic velmi z ostra. Opakované zákroky lokty a sekery hokejkami nepřesní rozhodčí netrestají. Z toho vyplynul vyrovnávající gól. Nečistá hra pokračuje, soupeři kontruje ve hře tělem pouze Kuře. Vše vyvrcholilo faulem do kolene Langoše minutu a půl před koncem. Kapitán Sparty odkulhal na střídačku a do dalších bojů se už nezapojil. Přesto výsledek zápasu rozhodl dalekonosnou střelou z půlky Lukáš Veber. Příznivci Blues aplaudují avšak po sečtení výsledků skupiny přichází na řadu prohlídka pravidel pro stanovení pořadí ve skupině. Všechny tři týmy mají jedno vítězství a jednu prohru, rozdíl skóre roven nule, tím pádem i podíl skóre roven jedné. Sparta nastřílela ze všech nejvíce branek, ale dle výkladu pravidel pořadateli z verze stažené z internetu rozhoduje o pořadí los. Domácí Luštěnice jsou první, Orka druhá a Sparta třetí. Zamrzí výkon ve druhé půli zápasu z Orkou.

Sparta Praha BLUE – Wizards DDM Praha10  1 : 3 ( 0 : 2 , 1 : 1 , 0 : 0 )

Bez kapitána Langoše, pásku převzal Tomáš Pliska, nastoupili Sparťani bez nálady do souboje o udržení. Vázla sehrávka a soupeř dvakrát potrestal pasivitu i přes tradičně výborné zákroky Davida v bráně. Trenér Werty burcuje tým, aby bojoval i za Langoše. Mladík Kuba Ucháč neúnavně napadá soupeře v rozehrávce. Avšak chyba v naší obraně nabízí šanci soupeři a ten jí nepohrdnul. Hráči v rudém přeci jen přidali, výsledkem presingu byl míček pro Ríšu Plného, který nahrál Žďárskému na 1:3. Do třetí třetiny to přeci jen Honza Lang zkusil na hřišti. Jeho příklad zvedl náladu, ale na výsledku se už nic nezměnilo. Paradoxem jistě bylo, že hráči Luštěnic nakonec celý turnaj vyhráli, zatímco Blues se s třetím výkonnostním košem loučí a za tři týdny se pokusí o návrat.