Série proti Liberci nezačala šťastně. Dnes se Sparťané pokusí o reparát.

Velmi tvrdé utkání se spoustou osobních soubojů a neproměněných šancí mohli včera vidět diváci ve Sparta Aréně. Sparťané ještě po dvou třetinách zápasu drželi vedení, závěrečnou část utkání však nezvládli a jejich soupeř si připsal první vítězství.

Soudě dle průběhu vzájemných zápasů v základní části, dalo se i od prvního utkání play-down Sparty proti Liberci očekávat hodně osobních soubojů a emocí na palubovce. V úvodu tohoto zápasu se oba celky soustředily především na obranu a hlavním cílem bylo neinkasovat. Více ze hry měla Sparta, která měla v prvních minutách i několik zajímavých střel. Postupně to zkoušeli Moravec, Vrána či Čermák, ale žádná z jejich střel nenašla vytoužený cíl. Liberec se snažil hrozit především z protiútoku, ale sparťanská obrana stačila tyto rychlé výpady likvidovat. Ve 14. minutě byl za vysokou hůl vyloučen Liberecký David Böhm a sparťané dokázali přesilovku bleskurychle využít. Po rozehrání standardní situace se krásnou střelou prosadil Ondřej Perušič. Po vstřeleném gólu Sparta přitlačila Liberec ještě více na vlastní polovinu, ale ani střely Petra Duchka a Ondřeje Svatoše si cestu do brány nenašly. Liberec zahrozil minutu a půl před koncem první části, kdy Valeš netrefil úplně odkrytou bránu. Méně štěstí měli sparťané o chvíli později. Po Krupičkově nahrávce svojí předchozí chybu napravil Radek Valeš. Po první třetině tak na ukazateli skóre svítil nerozhodný stav.

Do druhé třetiny odstartovali opět lépe domácí a většinu času drželi míček na svých holích, ale herní převaze scházela gólová tečka. Ve 25. minutě byl vyloučen nejzkušenější sparťanský hráč Radek Križko za nedovolenou vzdálenost, ale soupeř si při přesilovce nedokázal vytvořit vyloženou šanci. Naopak kapitán Dan Moravec v součinosti s letošní posilou Michaelem Schwanem se během oslabení dostali do velmi zajímavého brejku, ale ani ten druhý gól nepřinesl. Na ten si museli diváci počkat do 28. minuty, kdy po krásné spolupráci s Michaelem Schwanem do prázdné brány zakončoval Jakub Vrána. Sparta se snažila zvýšit náskok, ale smůla v koncovce naše hráče ještě stále neopustila. Sparťanské střely často končily těsně vedle brány nebo dokonce na břevnu liberecké branky. Atmosféra na hřišti postupně houstla a vzájemných slovních potyček přibývalo. Jedna taková mezi Ondřejem Svatošem a Radkem Valešem skončila vyloučením obou hráčů. Větší prostor na palubovce při hře 4 na 4 nedokázal využít žádný z týmů a sparťané tak odcházeli do kabiny s jednogólovým vedením.

Na rozdíl od dvou předchozích třetin vlétli do té poslední lépe liberečtí hráči. Hned z kraje několikrát nebezpečně prověřili Michala Kotoučka ve sparťanské svatyni. Ve druhé minutě se pak Martin Blažek prezentoval velmi povedenou ránou, která zapadla těsně pod víko sparťanské brány a stav se srovnal na 2:2. Na hokejky domácích se s postupujícím časem vkrádala nervozita a Liberec se hned několikrát po individuáních chybách dostal do přečíslení. Nutnou dávku smůly si Sparta tentokrát vybrala v 54. minutě. Nejdříve se ke snadnému gólu dostal Radek Valeš, který dorážel do prázdné brány. O chvíli později si při bránění Libereckého výpadu nešťastně srazil míček do vlastní brány kapitán Dan Moravec a Liberec vedl 4:2. Sparťané ale nic nevzdávali a minutu a čtrnáct vteřin před závěrečným hvizdem se při powerplay prezentoval výstavní střelou opět Ondřej Perušič a snižoval na 4:3. Domácí se i dál snažili hrát bez brankáře, ale po chybě v útočné fázi se ke gólu do prázdné brány dostal David Böhm a upravil skóre zápasu na 3:5. Sparťanům se tak úvodní zápas nepovedl dle představ a především osobní chyby ve třetí třetině je stály první vítězství v sérii. Již za pár hodin se ale naši hráči pokusí o reparát a jistě budou chtít tuto sérii před přesunem do Liberce vyrovnat. Proto zveme všechny sparťanské fanoušky, aby je přišli podpořit dnes od 20:30 do Sparta Arény na Podvinném Mlýně. Bude to jistě velmi dramatické utkání a diváci se mají na co těšit!