Série proti Liberci je srovnaná! Rozhodovat se bude v pátém utkání na domácí palubovce.

Dvě těsné výhry 5:4 na palubovce Liberce znamenají srovnání série 1. kola play-down. Sparťanští fanoušci se tak mohou těšit na rozhodující utkání série, které se odehraje tuto středu od 20:00 na Podvinném Mlýně.

Velmi složitý úkol měli před sebou sparťanští hráči o tomto víkendu. Po dvou domácích porážkách odjížděli do Liberce s vědomím, že jakékoli zaváhání může tentokrát rozhodnout celou sérii.
Sobotní utkání Sparta odstartovala ve vysokém tempu a hned od začátku si dokázala vytvářet solidní příležitosti. Po několika pokusech, které skončily v rukou libereckého brankáře Prokeše, přinesla aktivita sparťanů zasloužené ovoce. Chybu domácích při rozehrávce potrestal přesnou střelou Jiří Šimůnek. V rudých dresech hrající Sparta se ale z vedení neradovala dlouho. Ihned po rozehrání nechali hráči odkrytého Jaroslava Krále a ten za pouhých 29 sekund srovnával stav utkání.

Oba celky se prezentovaly aktivní hrou a příchozí diváci se rozhodně nenudili. Šance na obou stranách ale končily bez gólů a utkání se postupně přiostřovalo. První vyloučení přišlo v 16. minutě, kdy byl za bránění ve hře vyloučen sparťanský útočník Jan Marvánek. Liberečtí hráči si dokázali v přesilovce vytvořit několik zajímavých pozic, ale Martin Beneš v brance Sparty byl pozorný. V samém závěru přesilovky udělal obránce Liberce velkou hrubku při rozehrávce a sparťané se dostali do úniku, který liberečtí hráči hasili až za pomocí faulu, za což následovalo trestné střílení. K exekuci se postavil Ondřej Perušič, který si střídajícího Svobodu v Liberecké bráně nejdříve rozhýbal a rychlou kličkou do pravé strany posílal míček s jistotou do branky domácích. I na tuto branku dokázal Liberec rychle zareagovat a po chvíli snižoval Vojtěch Krupička. Sparťané však neřekli v první třetině svoje poslední slovo. Necelé dvě minuty před odchodem do šaten pálil nadvakrát na libereckou bránu Ondřej Perušič, brankář neudržel míček v ruce a z dorážky se prosadil Miroslav Šnajdr.

I v druhé části byli sparťané mnohem aktivnější. Pokusy Schwana, Marvánka či Duchka ale mířily vedle. Ve 27. minutě nařídili rozhodčí po faulu na unikajícího Šnajdra druhé trestné střílení, ale Jan Marvánek si tentokrát s Miroslavem Svobodou neporadil. Sparťané ale v tlaku nepolevovali a brzy se dočkali odměny. Nejdříve se v přesilové hře prosadil Radek Križko a před koncem druhé třetiny přidal po velmi krásné spolupráci s Michaelem Schwanem pátý sparťanský gól Václav Linhart. Liberečtí hráči se ale nevzdávali a utkání chtěli ještě zdramatizovat, což se jim ve třetí třetině povedlo. Ve 49. minutě se míček po střele Martina Blažka nešťastně dokutálel až do branky Sparty a v 52. minutě snižoval svým druhým góle Miroslav Král na rozdíl jedné branky. Závěrečný tlak domácích ale naši hráči ustáli a připsali si na své konto první vítězství v sérii.

Nedělní utkání odstartovalo lépe pro domácí, když se v 6. minutě dokázal prosadit Radek Valeš. Sparťané se po obdržené brance rychle oklepali a zvýšenou útočnou aktivitou se snažili stav utkání vyrovnat. Podařilo se jim to v 16. minutě po spolupráci Dvořáka s Perušičem, přičemž druhý jmenovaný se stal střelcem vyrovnávací branky. Ve druhé třetině se Liberec díky zlepšené hře přiblížil k záchraně. Po gólech Blažka a Krupičky vedl již 3:1 a nad Spartou se stahovala mračna. Do konce zápasu ale stále zbývalo dost času na vyrovnání. Spartě nezbývalo nic jiného, než vrhnout všechny síly do útoku, ale pokusy Križka, Vrány či Perušiče vyrovnání nepřinesly. V tomto zápase se ale ukázala krása florbalu, kde i dvoubrankový náskok může být ve chvíli vymazán. K obratu v utkání zavelel ve 34. minutě Petr Duchek, kterému přihrával Ondřej Svatoš, ale to bylo ve druhé části z pohledu skóre všechno. Do závěrečné třetiny ale vlétli sparťané jako blesk. Václavu Linhartovi stačily na srovnávací branku pouhé 4 vteřiny!

Za stavu 3:3 se prakticky začínalo od znova. Definitivní zlom utkání přišel v 54. minutě, kdy se podruhé v zápase prosadila dvojice Linhart - Svatoš. Nedávno uzdravený Ondřej Svatoš si připsal druhou asistenci a Václav Linhart si zopakoval gólovou radost. Hned po rozehrání předvedli sparťané další bleskovou akci, na jejímž konci stál Pavel Dvořák, a Sparta se ujala vedení 5:3. Liberec ještě dokázal utkání zdramatizovat, ale na vyrovnání to podobně jako včera nestačilo. Sparťané si tak z Liberce odvážejí dvě výhry a o udržení se v Extralize si to rozdají v pátém zápase na domácí půdě.

Rozhodující utkání se odehraje již tuto středu od 20:00 ve Sparta Aréně na Podvinném Mlýně. Věříme, že s Vaší pomocí vytvoříme pro naše hráče parádní atmosféru a společně dokráčíme k vítězství!