První turnaj barrandovských elévů: Druzí o vzájemný zápas

V neděli 29. září odjeli barrandovští elévové v nové sestavě na svůj první turnaj do Kladna, kde se utkali postupně s týmy Tatran Střešovice B-boys, FBC Kladno modří a BLACK ANGELS white. Po dvou výhrách a jedné prohře se kvůli vzájemnému zápasu umístili na druhém místě a za měsíc se o postup do vyššího koše utkají s novými týmy.

Sestava: Ríša Belda, Tadeáš Meixner, David Martínek, Kuba Kárník, Šíma Sedláček, Lukáš Dvořáček, Honzík Třešňák, Šimon Čížek, Marek Koliha

AC Sparta Praha Florbal BLUE x Tatran Střešovice B-Boys – 1:5

Hned po příjezdu do kladenské přetlakové haly nás čekal soupeř nejsilnější, patřičně posílen o hráče z A-týmu elévů. Kvůli absenci brankáře byl na první zápas do branky vybrán nováček týmu Marek Koliha, který svůj úděl plnil úspěšně a s velkou dávkou odvahy. Bohužel ale během první poloviny do naší branky propadly 3 střely střešovických a do druhé třetiny jsme vstupovali s velkou nevýhodou. Na jejím začátku se podařilo snížit na 1:3 Kubovi Kárníkovi po nahrávce nové posily Lukáše Dvořáčka. Do konce třetiny jsme však obdrželi ještě 2 rychlé góly a výsledný stav byl tedy 5:1 pro Tatran.

AC Sparta Praha Florbal BLUE x FBC Kladno modří – 8:5

Po hodinovém odpočinku jsme vstoupili do dalšího zápasu, tentokrát proti domácímu týmu Kladna. Do branky tentokrát nastoupil další z nováčků našeho týmu David Martínek a svůj tým dokázal v dalším zápase patřičně podržet. V první třetině jsme zabojovali a domácí celek přestříleli 5:2, druhá třetina, která se nesla tentokrát již ve vyrovnanějším duchu, skončila 3:3, když k tomuto stavu přispěl proměněným nájezdem Lukáš Dvořáček. Výsledné skóre zápasu tak bylo 8:5 a my se mohli radovat nejen z výhry, ale i z úspěchů našich střelců – čtyř gólů Lukáše Dvořáčka, tří gólů Honzy Třešňáka a jedné branky Šimona Čížka.

AC Sparta Praha Florbal BLUE x BLACK ANGELS white - 2:1

Třetí a zároveň i poslední zápas nás čekal v čase oběda. Do branky tentokrát nastoupil Lukáš Dvořáček a ve vyrovnaném zápase svůj tým podržel občas až neuvěřitelnými zákroky. První třetinu jsme si nechali lehce utéct a po několika neproměněných šancích ukazovala časomíra stav 1:0 pro soupeře. To jsme si ovšem nechtěli nechat líbit a začali opět bojovat. Na začátku první třetiny srovnal Kuba Kárník střelou po nahrávce Marka Kolihy a v sedmé minutě přidal ještě jednu střelu po samostatné akci, čímž otočil zápas v náš prospěch. Výsledek se nám pak i díky skvělému výkonu brankáře podařil udržet a zápas tak skončil 2:1 pro nás.

Poté, co měly tři týmy ze čtyř shodné bodové zisky, rozhodl o vítězi skupiny až vzájemný zápas a my se tak umístili na krásném druhém místě. Další turnaj elévové odehrají v neděli 20. října opět v Kladně.