První ligové derby mezi Podvinným mlýnem a Barrandovem

V lize starších žáků došlo na první střetnutí týmu z Barrandova proti týmu z Podvinného mlýnu. V zápase hraném v přátelském duchu zvítězili těsně hráči Podvinného mlýna

Neděle 24.11.2013 Sportovní hala Stochov, starší žáci, koš G

Do překrásné haly se skvělým zázemím pod vedením trenéra Dana Wertheima přijeli hráči Yellow.

Úvodní sestava: Vojtek – obrana Gregor, Vachuda, Zeman – útok Poloprudský, Veber, Půlpán, Ucháč, Pliska, Ernýgr.

Sparta Praha YELLOW – TJ JM Florbal Chodov  2 : 4 ( 2 : 2 , 0 : 2 )

Začátek zápasu hráči Yellow zvládli s bravůrou, výborně kombinovali, stříleli a vše vypadalo velice nadějně. Navíc ve třetí minutě Honza Gregor rozehrál standardku na Tomáše Plisku a ten se nemýlil, 1:0. Pak přišlo ještě vyrovnání a po příhře Honzy Gregora posílá Aleš Poloprudský naše hráče znovu do vedení. Z následného buly soupeř vyrovnal. Velice aktivní Aleš ještě trefuje do půle břevno. Do druhé části udělal Chodov změnu v brance. Ve čtvrté minutě chodovští skákavou střelou unikají do vedení. Poté je správně vyloučen Ernýgr na dvě minuty za vrážení na mantinel. Naši hráči výborně brání, brankář Lukáš Vojtek je mužem na svém místě, závěrečnou střelu dokonce vytěsní přilbou mimo brankovou konstrukci. Avšak zbytek zápasu vzali do svých rukou rozhodčí a ze souboje dvou kvalitních celků udělali nepěknou kovbojku. Nejdříve jde na trestnou lavici Tomáš Pliska za údajnou hru hlavou, přitom jí koupil na krk. Během pár vteřin odchází pykat také Honza Gregor za nějaké poznámky. Hru ve třech zvládáme půl minuty, ale pak hráči Chodova výborně vyšachovali trojici statečných včetně gólmana Vojtka a je rozhodnuto.

Sparta Praha YELLOW – FC Bučis Team B  1 : 1 ( 0 : 1 , 1 : 0 )

Kotel Sparty doplnil také kotelník známým popěvkem a bylo to v hledišti znát. Přesto po dvou minutách trefuje nekrytý útočník síťku za naším gólmanem. Pak přichází souboj tělo na tělo s naším chlapíkem Pliskou u mantinelu. Jdeme do přesilovky. Zámek je nekonečný, borci se předhánějí v nádherných akcích, Kuře dvakrát přestřeluje. I po přesilovce střelba neutichá až před sirénou přichází další sporný moment. Bučis faulují, náš hráč Půlpán si postaví balónek střílí ze standardky do sítě. Rozhodčí však gól neuznávají pro údajnou komunikaci s faulující stranou. Tak hoši, to je třeba nejspíše přerušit hru hvizdem! Naštěstí jsou hráči v červeném srdcaři a dál neúnavně dobývají branku. Nakonec se to povedlo po centru Aleše Poloprudského spoza brány kanonýru Ernýgrovi, 1:1. V závěru hráči Bučis už nestačí a pomáhají si fauly, takže naši hoši dohrávají remízu, která stačí na souboj o třetí místo.

Sparta Praha YELLOW – Sparta Praha BLACK 7 :8

Před soubojem dvou sparťanských středisek došlo ke společnému focení. Yellow mají rudé dresy, Black nastupují ve žlutém… První třetina se nesla v duchu oslavy útočného pojetí florbalu bez obran. Oba tábory sparťanů společně fandili borcům na hřišti k jejich výkonům. Přestřelka vyšla 4:4. Do druhé části vstoupili vážněji hoši z Podviného mlýna a ujali se vedení. Mezi střelce se postupně zapsali: Kokrment, Pliska, Hurt, Mikuš, Ucháč, Opolský a dál už nevím, protože jsme Sparta a odjeli jsme fandit borcům hokejistům v úspěšném derby proti Slávii. Nakonec vyhrál Podviňák 8:7.