První čtvrtfinále patří Chodovu!

Play-off pro Spartu začalo na hřišti jejího čtvrtfinálového soupeře z Jižního Města. Sparťané dokázali v první třetině držet s favoritem krok. Ve druhé části ovšem přišel herní výpadek, kterého Chodov využil a dokráčel k vítězství 8:3.

První čtvrtfinále začalo v poměrně vysokém tempu. Žádné oťukávání se na začátku série nekonalo. Oba týmy si v prvních minutách vytvořili dobré pozice pro skórování, ale první, kdo se radoval z gólu, byl Chodov. Ondrušek potáhl míček po mantinelu a trefil přesně na vzdálenější tyč. Po Ondruškově gólu se hra opět přelévala ze strany na stranu s šancemi na obou stranách. Tentokráte jednu z šancí využili hráči Sparty. V čase 11:57 Časar zpoza brány našel osamoceného Vránu a ten přesnou střelou srovnal na 1:1. Radost ze srovnání ovšem sparťanům nevydržela dlouho. Už půl minuty po vyrovnávací brance vrátil Chodovu vedení, přesnou střelou od půlící čáry, Jelínek. Domácí dostal šanci navýšit své vedení v čase 14:27, kdy byl vyloučen sparťan Rebro. Sparťané, podpořeni výborným Benešem, oslabení dobře bránili. Půl minuty před koncem početní výhody Chodova sparťané špatně střídali a nabídli tak domácím dvojnásobnou početní výhodu. Sparťané půlminutovou hru ve třech zvládli na výbornou, stejně jako následují minutu a půl dlouhou hru ve čtyřech. Po přesilovkách Chodova už se nic dalšího do konce první části nestalo a tak se šlo do šaten za stavu 2:1 pro domácí.

Do druhé třetiny vstupovali sparťané posíleni ubráněnými oslabeními z konce první části. Sparta si dokázala na jejím začátku vytvořit dobré příležitosti na vyrovnání, ale z gólu se radoval Chodov. Ve dvacáté deváté minutě zamkla první lajna domácích sparťany na jejich polovině a po křížné Ondruškově nahrávce se prosadil Pražan. Po této brance sparťané úplně vypadli z tempa. Chodov tohoto výpadku náležitě využil a vypracoval si řadu šancí, ze kterých dvakrát skóroval. Nejprve ve třicáté čtvrté minutě zvyšoval na 4:1 Pražák a necelou minutu po něm dával na 5:1 Kašovský. Tlak domácích ukončil faul chodovského Procházky, za který putoval na trestnou lavici. Sparťané v přesilovce dostali domácí pod tlak, ale gól vstřelit nedokázali. Po konci sparťanské přesilové hry zbývala do konce třetiny pouhá minuta. V té už se nic zásadního nestalo a stav po dvou třetinách tak byl 5:1 pro Chodov.

Ve třetí třetině už neměli sparťané co ztratit, a tak se od jejího začátku, za bouřlivého povzbuzování sparťanských fanoušků, kterých do haly na Jižním Městě dorazilo opravdu hodně, hnali za snížením. Sparťanům se podařilo snížit už po minutě hry, kdy za pomoci exsparťanského Strachoty dostali míček do domácí branky. Sparťané dál ohrožovali branku domácích. Ve čtyřicáté deváté minutě měl Pruner šanci na další snížení, jeho střela však skončila pouze na tyči. Hned při dalším střídání udeřil Chodov, když přesně zamířil Strachota a zvýšil na 6:2. Při oslavě Strachotova gólu neudržel domácí Ondrušek jazyk za zuby, za což vyfasoval dvě minuty. Sparťané si v početní výhodě opět vypracovali řadu šancí bohužel bez gólového efektu. Po přesilové hře Sparty se ke hře dostali domácí. Na začátku padesáté páté minuty natáhl na půlící čáře Jelínek a podruhé v utkání prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Necelou minutu po Jelínkově brance přidal Chodov další branku. Přesně rozehraný úder ze středu hřiště zakončil Koutný. O poslední úpravu skóre se postarali sparťané, když se dvě minuty před koncem prosadil Ujhelyi a stanovil tak konečný výsledek utkání na 8:3 pro domácí Chodov. Trenér Sparty Jaroslav Berka viděl první čtvrtfinálový souboj takto: „Soupeř vyhrál zaslouženě, jelikož si v rozhodujících momentech počínal efektivněji. Nemyslím si, že by nás Chodov přehrál v celém utkání, playoff je ale o detailech a ty my musíme zlepšit. Rozhodují maličkosti, my to víme, byli jsme zároveň daleko a někdy i blízko. Děkujeme soupeři za utkání.“

Série, hraná na čtyři vítězství, pokračuje v pondělí ve 20:15. Oba týmy se opět střetnou na Jižním Městě, tentokráte však za asistence kamer ČT sport!

FAT PIPE FLORBAL CHODOV - ACEMA Sparta Praha 8:3
branky: 4. Tom Ondrušek, 13. Marian Jelínek, 29. Martin Pražan, 34. Petr Pražák, 35. Dan Kašovský, 50. Michal Strachota, 55. Marian Jelínek, 55. Martin Koutný - 12. Luka Časar, 42. Michal Strachota, 58. Lukáš Ujhelyi; rozhodčí: Jiří Dolanský - Vojtěch Sýkora; vyloučení: 2:2; využití: 0:0; diváků: 282; zásahy brankářů: Daniel Mück 21 - Martin Beneš 21; po třetinách:2:1, 3:0, 3:2;