1387669017_DSC_0088.JPG

Prohru s Tatranem Sparta odčinila vítězstvím v Brně a udržela čtvrté místo v tabulce!

Domácí prohru s Tatranem Střešovice, kdy po povedené první třetině, kdy sparťané trpělivě a koncentrovaně drželi hosty na úzde, nakonec podlehli Tatranu 1:7 odčinili hráči kolem kapitána Vrtišky důležitým vítězstvím na půdě brněnských buldoků 5:6! Sparta tak udržela čtvrté místo v tabulce a nadále bojuje o jedno z historicky nejlepších umístění po základní části extraligy!

Zápas k oslavým 20ti let výročí od založení florbalové Sparty sehráli sparťané před kamerami ČT. První část hry sehrála Sparta velmi sympaticky a zaslouženě vedla nad soupeřem 1:0. Tatran po dorážce před Benešem vyrovnal a do šaten se šlo za stavu 1:1. Ve druhé třetině převzal Tatran tempo zápasu a tvořil hru, byla to však Sparta, která měla vyložené šance, avšak nedokázala se prosadit. Avšak po dvou velmi sporných oslabeních domácí dvakrát inkasovali a Tatran se ujal vedení 3:1. V závěrečné části zápasu se Střešovice soustředili na precizní obranu a trestali každé zaváhání domácích, zápas tak skončil prohrou Sparty 7:1, avšak dojem z předvedené hry byl pozitivní.

Ani ne 20 hodin po závěrečném hvizdu utkání s Tatranem nastoupili sparťané k zápasu v Brně. Důležitý zápas s přímým konkurentem o umístění v play-off sehráli pražané zodpovědně a aktivní hrou si vybudovali v první třetině náskok 3:0, který udržovali až do konce. Brno několikrát v utkání stáhlo náskok Sparty na jeden gól, avšak golman Kotouček nedovolil buldokům vyrovnat a po celé utkání držel Spartu blíže třem bodům. Výborným výkonem táhl Spartu golman Kotouček, obránce Rodina i vrhcní nahrávač utkání Strachota. Po obětavém výkonu celého týmu Sparta zvítězila 6:5 a připsala si tak další veledůležité body do tabulky. Aktuálně Sparta s 27 body okupuje čtvrtou příčku AutoCont extraligy.

Nejbližší utkání sehraje Sparta 2.1. od 18:00, kdy domácí Bohemians budou hostit Spartu v hale na Podvinném Mlýně. Utkání bude zároveň přenášet ČT.

AC Sparta Praha Florbal - Tatran Omlux Střešovice 1:7
branky:
14. Jan Marvánek - 19. Marek Vávra, 29. Milan Fridrich, 37. Marek Vávra, 43. Marek Vávra, 46. Milan Garčar, 48. Milan Fridrich, 56. Jan Natov; rozhodčí: Jiří Dolanský - Vojtěch Sýkora; vyloučení: 3:0; využití: 0:2; diváků: 736; zásahy brankářů: Martin Beneš 24, Michal Kotouček 4 - Michal Rebro 17; po třetinách: 1:1, 0:2, 0:4;

itelligence Bulldogs Brno - AC Sparta Praha Florbal 5:6
branky:
24. Peter Grich, 28. Jiří Bauer, 32. David Coufal, 35. Jakub Mendrek, 53. Jiří Koutný - 2. Ondřej Svatoš, 14. Michael Rodina, 16. Ondřej Kašpárek, 30. Michael Rodina, 35. Michal Vrtiška, 39. Ondřej Svatoš; rozhodčí: Oskar Novák - Přemysl Škaloud; vyloučení: 2:1; využití: 1:1; diváků: 676; zásahy brankářů: Filip Kejík ? - Michal Kotouček ?; po třetinách: 0:3, 4:3, 1:0;