1422825688_DSC09182.JPG

Příští turnaj starších žáků již pro všechna naše družstva v sobotu!

Tento hrací víkend rozhodl, že v dalším ligovém turnaji za 14 dní budeme mít všechna čtyři družstva starších žáků v horní, tedy sobotní polovině turnajů. V sobotu nejprve obhájili kluci z Barrandova 4.místo v A-koši a stejně tak tým z Podviňáku obhájil své 5. místo v elitním koši. V sobotu uspěl také sparťanský C-tým, který udržel velmi pěkný C-koš. A konečně v nedělním programu konečně postoupil i D-tým Sparty a příště se představí již v "Éčkovém" koši. Velký úspěch této kategorie!

Sobota 31.1.2015 SH ZŠ Kunratice, starší žáci, koš A

Sestava: brankář Čermák – obrana Veber, Gregor, Zeman, Stibor, Šterbák – útok Žďárský, Poloprudský, Beneš, Ucháč, Machoň, Štěpánek, Dvořáček.

Podrobněji se budeme věnovat A koši a našim dvěma "áčkům". Především pak tomu z Barrandova.

Sedmý turnaj pořádá Bohemka. Trenérská dvojice Petr Bína a David Louda poslala na hřiště tým s kapitánem Lukášem Veberem na lavičce kvůli zranění, bez forvarda Dana Rileyho a brankáře Jirky Procházky, kteří plnili hráčské povinnosti v dorostu Sparty,  zato s posilou útoku Alešem Poloprudským a v bráně s Filipem Čermákem z Podviňáku.

AC Sparta Praha „B“ – AC Sparta Praha  4 : 1 ( 0 : 1 , 4 : 0 )

Třetí letošní derby otevřeli borci v rudém útočně. Nejdříve Honza Gregor a potom Kuba Ucháč rozezněli tyče za brankářem Pospíšilem. Borci v žlutých dresech se nenechali zahanbit a dali dvakrát vyniknout Filipovi v bráně. Pak pokračovala šachová partie korunovaná Gregym, který pomohl Filipovi Tlapovi do manťáku, až museli rozhodčí vyzvat pořadatele k úpravě. Z protiútoku předvedl v čase 9.02 brácha Petr Tlapa útočný výpad korunovaný gólem z osmi metrů 0:1. Do druhé půle přeci jen nastoupil kapitán Lukáš Veber a byla to psychická injekce. Postavil se na buly, které s přehledem vyhrál, strčil do běhu na Benyho, jenž uvolnil Žďáru ale ten skákavý míček do sítě ještě nedostal. 1.51 1:1 Stačil další útok a David Žďárský přistrčil Honzovi Gregorovi, který dělovkou prostřelil gólmana. V dalším útoku se ukázal Dan Dvořáček a zblízka přestřelil. V čase 3.19 přiťuknul Dan Šterbák Kubovi Ucháčovi na 2:1. Poté Štěrba předvedl další útočný výlet hřištěm, obešel brankáře avšak v rozhodující chvíli promáchl před prázdnou bránou. V 4.11 kouzelník s holí David Žďárský zamotal obranu a předložil hotovku Šimonovi Štěpánkovi na 3:1. Gólový účet uzavřel Martin Machoň po krásné akci Dana Dvořáčka v čase 7.20. V poslední minutě ještě hoši ve žlutém trefilli tyč ale na výsledku už nic nezměnil ani jejich závěrečný nápor.

AC Sparta Praha „B“ – Black Angels  0 : 6 ( 0 : 2 , 0 : 4 )

Do souboje s vítězem minulého turnaje vstoupili borci z Barrandova odvážně, eliminovali útok těsným bráněním a sami podnikali protiútoky. Jejich snažení zhatila chyba v rozehrávce v čase 2.13 Boček trestá. Tlak Blacků narůstá, po ztrátě míčku okamžitě soupeř těsně brání, naši se ke střele dostávají jen občas. Prapor drží nahoře Filip Čermák v bráně za pomoci obránců, ozývá se „Čermy, Čermy“ z početného kotle sparťanských fanoušků. Míček si na starost bere Šušu, uvolňuje Bleska a ten přinutil brankáře k nádhernému zákroku. Dan Šterbák vykoupal dotírajícího útočníka BA, Matěj Stibor pálí z úhlu, gólman vyráží za mantinel. Pak se sólově vydal Žďárský až před branku, tu těsně minul. Nedáš-dostaneš platí i tentokrát, Bleci se ženou do protiútoku, vybojují standardku, rychle rozehrávají a je minutu před poločasem 0:2. Do přestávky ještě trefují tyčku. Hned po přestávce vybojuje Kuba Ucháč standardku, míří do růžku, brankář na místě, následuje smrtící protiútok Blacků, první střelu ještě Čermy vyráží druhá už končí v síti. V čase 1.46 je rozhodnuto po dalším úniku po křídle 0:4. Další kousek předvedl gólman Blacků v páté minutě, rychle vyhodil na půlku na volného útočníka a připsal si asistenci na 0:5. Z dalšího útoku zvoní naše tyčka. Za okny haly houstne sněhová nadílka, Gregy dvakrát posílá soupeře přes mantinel, pořadatelé opět rovnají. Aleš Poloprudský se pomalu začíná srovnávat při svém debutu v nejvyšším koši s vyšším tempem a je příslibem pro další turnaje. Minutu před koncem BA zvyšují na konečných 0:6. Žďára se s tím nesmiřuje, uvolňuje Gregyho před gólmanem ale ten je mužem na svém místě.

AC Sparta Praha „B“ – FbŠ Bohemians DDM Praha 7  1 : 8  ( 1 : 4 , 0 : 0 , 0 : 4 )

Souboji o třetí místo je kopií minulého turnaje pouze ve výběru soupeře. Během první minuty se zastřeluje Juha, poté doráží mladík Forman, pak dvakrát Filip Horák a jednou Lukáš Netrefa. Takže po čtyřech minutách je hrozivý stav 0:4! Kapitán Lukáš Veber šel příkladem přes celé hřiště až před bránu ale trefil gólmana. V čase 5.13 byl nařízen nájezd za faul obránce zelenobílých Patrika Segeče. K nájezdu se staví Gregy, postupuje k bráně, zdařilým blafákem trefuje masku gólmana Žitníka z bekhendu. Bohemka zvládá dobře oslabení, borci v rudém se nedostali ke střele. Po návratu z trestné lavice dochází k zajímavým soubojům Páťa-Páťa (Beneš-Segeč)u mantinelu. Po osmi minutách konečně Kuba Ucháč prostřeluje dva obránci a snižuje na 1:4. Sparťani ožili. Veber se žene do útoku, Martin Zeman předvádí veletoče obecenstvu. Po přestávce se hra vyrovnala, Čermy předvádí další zákroky. Dochází k veselým soubojům Matěj-Matěj (Netrefa-Stibor). Poklidný průběh vyrušil až Honza Gregor, když z půlky trefuje břevno minutu před přestávkou. Po oddychu předvádí Lukáš Netrefa nádherný průjezd naší obranou, položí si brankáře ale pak neskutečně doklepává vedle prázdné brány. Z dalšího útoku už zvyšuje na 1:5. Žďárský na půlce vybojoval míček, poslal Štěpánka do útoku, míček končí na noze gólmana. Veber obral u mantinelu hrou tělem o míček bratry Horáky. V rozmezí šesté a osmé minuty ještě třikrát inkasujeme na konečných 1:8. Neúnavný Žďárský ještě posílá Dvořáčka do úniku, ale už je hotovo.

I přes prohru diváci týmu zatleskají. Oproti minule se zvedla kvalita hry. Obhájené čtvrté místo v Praze je potvrzením úspěchu. Finále vyhrál Chodov nad Black Angels. Borci z Podviňáku obsadili páté místo, když přehráli Vosy. Následuje turnaj za dva týdny, který opět zahájí derby Barrandova proti Podviňáku. Děkujeme trenérům za pozitivní přístup a Filipovi Čermákovi za skvělou výpomoc.