Premiérový extraligový gól juniora Jaroše napomohl Spartě k zisku dvou bodů! Pardubice-Sparta 4:5pn!

Zápas tří rozdílných třetin sehráli sparťané v pardubické hale Dašická. Úvodní oťukávácí třetina skončila 0:0, našlapaná hala v Pardubicích však od druhé části viděla atraktivní utkání, kde Sparta odskočila domácím do třígólového trháku a domácí hnáni fantastickým publikem mohutně dotahovali pět minut před koncem dokázali vyrovnat. Prodloužení rozzuzlení nepřineslo, v dovednostní soutěži si po zásluze připsali bonusový bod sparťané - všichni exekutoři nájezdu uspěli.

Úvod zápasu byl ve znamení obran a zejména golmanů, Kotouček i domácí Levinský se předváděli v pozitivním světle a míček za svá záda ani jeden z nich nepustil. I přes bezbrankový účet nezůstali oba týmy divákům nic dlužni, hra měla svižné tempo a bylo na co koukat. "Z naší strany byla první třetina docela dobrá, avšak se nám nepovedlo proměnit své šance,"hodnotí úvodní část svého extraligového debutu Jaroslav Jaroš.

Po přestávce přišli na palubovku očividně více nabuzeni sparťané, kteří se do svého soupeře zakousli a už po čtrnácti vteřinách rozvlnil síť v domácí svatyni Marvánek. Sparta pokračovala v náporu a evidentně otřeseni domácí se ubránili jen za cenu faulu. V přesilové hře doslova dotlačili balónek do branky Pardubic Kašpárek s Vrtiškou a s domácími to nevypadalo dobře. Když se v polovině zápasů trefil střelou k tyči Jaroš, Sparta vedla již 3:0. Aby však domácí nabídli svým divákům taky kus florbalu, museli přidat v nasazení a pohybu. Po sérii nepřesností na obou stranách dostal šanci ke vstřelení gólu Teichman a bez zaváhání využil. A dokonce dvakrát. Narůstající tlak Pardubic svými zákroky zneškodnil Kotouček a do kabin se odcházela za stavu 2:3. "Ve druhé třetině jsme se konečně prosadili a vypadalo to, že už si výsledek pohlídáme, Pardubice však díky dvěma brejkům snížili a začínalo se takřka od znova," pokračuje v hodnocení Jaroš.

Do závěrečné části vstoupila Sparta odhodlaně se záměrem rozhodnout utkání. Dvoubrankový náskok navrátil Spartě Michal Strachota, avšak domácí vrhli všechny své síly do ofenzívy a šli hrát otevřený florbal. Z nenápadné střely se prosadil kapitán Pardubic Brychta a to byla voda na mlýn domácích, kteří hnání bouřlivým publikem ostřelovali Kotoučka ze všech pozic. Sparťanský golman je místy doháněl k pláči, avšak přece jen kapituloval počtvrté. Remízu trefil po povedeném úderu z rohu Marek Ďopan. Do konce zápasu se již nic nestalo a po bezzubém prodloužení se rozhodlo v nájezdech. Za Spartu se nejprve prosadil Strachota, domácí vyrovnali Teichmanem, do vedení poslal Spartu Vrtiška a když zklamal pardubický Vaculík, potvrdil výhru Sparty Kašpárek. Sparta tak bodovala posedmé v řadě a připsala si do nezvykle vyrovnané tabulky čtrnáctý a patnáctý bod. "Třetí třetinu jsme začali aktivně, vítězství nás přiblížil "Kovboj" Strachota, avšak sokolové z Pardubic se nevzdali a stihli vyrovnat na 4:4. V nájezdech jsme měli štěstí my a odvezli si tak z Pardubic dva body,"dodává střelec svého premiérového gólu v extralize Jaroslav Jaroš.

A co dále dodal extraligový nováček Jaroslav Jaroš ke své premiéře v Pardubicích?
"Byl jsem překvapen, kolik lidí přišlo o svátku na florbal. V hale panovala skvělá atmosféra, byl to také obrovský rozdíl zejména v nasazení a agresivitě. Jsem za novou zkušenost velmi rád a doufám, že nebyla poslední.

Za poslední tři dny jsem absolvoval tři zápasy. Konečně jsme v juniorech prolomili smůlu, která se na nás lepila a dokázali jsme získat plný počet bodů. Vítězstvím v Pardubicích umocněným premiérovým gólem mám z víkendy dobrý pocit."

Sokol Pardubice - AC Sparta Praha Florbal 4:5pn
branky:
33. Ivo Teichman, 36. Ivo Teichman, 52. Karel Brychta, 55. Marek Ďopan - 21. Jan Marvánek, 25. Michal Vrtiška, 31. Jaroslav Jaroš, 49. Michal Strachota, Ondřej Kašpárek; rozhodčí:Ondřej Jüngling - Michal Ďopan; vyloučení: 2:0; využití: 0:1; diváků: 350; zásahy brankářů: Jakub Levínský 35 - Michal Kotouček 32; po třetinách: 0:0, 2:3, 2:1, 0:0;