Před reprezentační pauzou podlehla Sparta v Mladé Boleslavi o 9 branek!

Nemocemi a zraněními oslabený kádr Sparty nestačil na Boleslav hrající ve velké ofenzivní pohodě. Přestřelka, kterou načal reprezentační kanonýr Curney již v 10. vteřině zápasu, se od poloviny zápasu strhla do galapředstavení "Billy Boys", kteří ve velmi útočném utkání zvítězili 15:6.

Obrovská chyba v rozehrávce Sparty znamenala jednoduché vedení Mladé Boleslavi již v 10. vteřině utkání. Obraz hry se však brzy vyrovnal a byla to Sparta, kdo sahal po vyrovnání. Pruner z velké šance trefil pouze tyčku. Ke slovu tak šli opět domácí, na tříbrankový rozdíl zvyšoval Bouška a Curney. Že to bude přestřelka naznačil svými dvěma zásahy Miroslav Šnajdr, který během minuty a půl snížil na 3:2. Tento stav svítil na ukazateli skóre již ve 12. minutě utkání, do konce první třetiny však střelci nenašli recept na navýšení počtu branek, a tak se do šaten odcházelo za jednobrankového vedení týmu z Mladé Boleslavi.

Střelecky velmi potentní utkání pokračovalo i po přestávce. Curney se Salátem zvyšovali na 5:2, povedenou střelou z otočky se však prosadil kapitán Ondřej Kadoch a snížil na 3:5 z pohledu Sparty. Asistenci na tuto branku si připsal při svém premiérovém startu Lukáš Jeníček. Na oslavy své premiérové asistence však neměl příliš mnoho času, boleslavský Rožnovják prostřelil Beneše a zaznamenal šestou branku domácích.

Zkompletovat hattrick se povedlo ve 25. minutě Miroslavu Šnajdrovi, který opět snížil na dvoubrankový rozdíl - 6:4. Obě obrany však neměly svůj den, jednoduchou brankou se na straně domácích prosadil Bouška, za Spartu na 7:5 upravil Svatoš. Střelecké dostihové hody pokračovaly i nadále, bohužel Spartě střelecký prach od poloviny zápasu zvlhnul a své šance sparťané přestali využívat, to domácí hráli ofenzivně celý zápas a za svou aktivitu byli náležitě odměněni - na průběžný stav 10:5 po dvou třetinách zvýšil Fojta, Curney a Kološ.

Do třetí třetiny nastoupil v brance Sparty mladíček Nockin a vedl si výborně. Střely Fojty či Saláta s přehledem zlikvidoval, když na druhé straně po 8 minutách hry ve třetí dvacetiminutovce svým druhým gólem v utkání překonal Výtiska Svatoš, nic nenasvědčovalo brankostroji Mladé Boleslavi, který měl teprve přijít. Od stavu 10:6 se prosazovali již pouze svěřenci Jana Zahálky, kteří nastříleli ještě dalších 5 branek (Bouška, Fojta, Ludvík, Curney, Fojta) a v bláznivém utkání zvítězili 15:6.

Pozitivem na utkání je zapojení mladých hráčů, kteří si nevedli vůbec špatně a také fakt, že se jednalo o poslední zápas před reprezentační pauzou. Další utkání Sparty je na programu až 19. prosince, kdy se v pražském derby a zároveň souboji o 4. příčku AutoCont extraligy střetneme s Chodovem, hned o dva dny později se na palubovce Arény Sparty na Podvinném Mlýně představí mistr z Vítkovic.

BILLY BOY Florbal MB - AC Sparta Praha 15:6
branky: 1. Jiří Curney, 11. Jiří Bouška, 11. Jiří Curney, 21. Jiří Curney, 24. Petr Salát, 25. Martin Rožnovják, 29. Pavel Bouška, 35. Ondřej Fojta, 39. Jiří Curney, 39. Petr Kološ, 49. Jiří Bouška, 51. Ondřej Fojta, 54. Daniel Ludvík, 55. Jiří Curney, 59. Ondřej Fojta - 11. Miroslav Šnajdr, 13. Miroslav Šnajdr, 25. Ondřej Kadoch, 25. Miroslav Šnajdr, 34. Ondřej Svatoš, 48. Ondřej Svatoš; rozhodčí: Jakub Nábělek - Radek Štengl; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 357; zásahy brankářů: Jakub Výtisk 10 - Martin Beneš 7, Vojtěch Nockin 10; po třetinách: 3:2, 7:3, 5:1;