Play-off se vzdaluje. Sparta doma podlehla Tatranu 1:7

Hráči Sparty drželi tempo s mistrovským Tatranem pouze první třetinu. Ve zbytku zápasu už dominovali Střešovičtí a odvezli si z Podvinného mlýna vítězství 7:1. Za domácí se prosadil Miroslav Šnajdr.

Domácí vstoupili do utkání bez respektu a proti loňským mistrům ligy hráli velmi aktivně dopředu. Důsledkem toho bylo několik šancí, z nichž dvakrát Kafkovi pomohla branková konstrukce. Tatran se do zápasu dostával pomaleji, ale přesto to byli Střešovičtí, kteří se radovali jako první, když se po dokonalé souhře prosadil Vávra.

Sparťané však ve svém tempu nepolevili a hnali se za vyrovnáním. Toho se dočkali pět minut před koncem první části, když Dvořák šikovně přiťukl Šnajdrovi, který se z blízkosti nemýlil a srovnal na 1:1. Stav utkání se však ještě jednou v první části změnil, když se dvě minuty před sirénou podruhé prosadil Vávra. Jeho gól se nakonec ukázal jako vítězný.

Druhá část už byla v režii hostí. Po třech minutách propálil Deutsch vše, co mu stálo v cestě a zvýšil na 3:1. Sparťanům se v druhé části už tolik nedařil přechod do útoku a když se dostali k větší šanci, tak zde byl ještě neomylný Kafka, který ji vždy zlikvidoval. V polovině zápasu nastaly domácím krušné chvíle, když byl vyloučen Dvořák a minutu nato také Vrána.

Hosté měli přesilovku pět na tři a navíc bylo po faulu Vrány odpískáno trestné střílení. V tom se blýskl Kotouček skvělým zákrokem, a zkazil tak Vávrovi šanci vstřelit hattrick. Nicméně dlouhou přesilovou hru hosté nakonec využili a dostali se do tříbrankového vedení. V závěru druhé části měli i domácí možnost přesilovky. V té se do největší šance dostal Šimůnek, ale jeho tvrdá střela se jen otřela o tyčku. Do kabin se tak šlo za nepříznivého stavu 1:4.

Třetí třetinu si již Tatran pohlídal a k ničemu domácí nepouštěl. Postupně se hosté prosadili ještě třikrát a nakonec zaslouženě zvítězili 7:1. Domácí se však za svůj výkon nemusí stydět. Předvedli aktivní hru, ale Tatran po překvapivé porážce s Bohemians z minulého kola nepřipustil žádné drama. Jeho výkon byl položen na kvalitní a přesné souhře a skvělé práci brankáře Kafky.

Spartě se tak nadále vzdaluje účast v play-off. Po prohře s Tatranem se propadla na desáté místo v tabulce a na poslední postupové místo ztrácí už pět bodů. Navíc ji hned v neděli čeká náročný zápas ve Vítkovicích.