O únavě zatím nemůže být moc řeč, říká Ježek! Sparta porazila v poháru Kladno 11:3!

A-tým včera na Kladně vstoupil do bojů v osmifinálové skupině Poháru České pojišťovny, a to na půdě prvoligového Kladna. Nevyzpytatelné pohárové utkání muži zvládli a odvážejí si tak svou první letošní osmifinálovou výhru!

Sparťané vstoupili do utkání velice dobře, když už ve čtvrté minutě otevřel skóre po krásné kombinaci Ujhelyi. Na další gól si diváci museli počkat až do patnácté minuty, kdy se prosadil Svatoš. Další góly už poté následovaly v rychlém sledu. V osmnácté minutě přidal třetí gól Sparty Šnajdr, chvíli po něm se přesilové hře prosadil kapitán týmu Kadoch. Poté ovšem sparťané vypadli na chvíli z koncentrace, čehož Kladno využilo a vstřelilo svou první branku v utkání. Těsně před koncem třetiny se prosadil znovu Šnajdr a tak se šlo do šaten za stavu 5:1 pro Spartu.

Začátek druhé třetiny si pro sebe rezervovala Svatošova lajna, když její první tři střídání znamenala tři góly do sítě Kladna. Přestože mezi tyto rychlé sparťanské branky dokázalo Kladno také vklínit jeden přesný zásah, tak o vítězi utkání už bylo v podstatě rozhodnuto. Krátce po půli utkání poslal kladenský Přívara nevybíravě  Rodinu na stolek časoměřičů, za což byl po právu potrestán dvěma minutami a dal tak sparťanům šanci navýšit své vedení. Přesilovou hru nakonec využil Svatoš a přidal tak už devátý gól. Necelou minutu před koncem druhé třetiny se o slovo přihlásilo také Kladno, když využilo nepozornosti ve sparťanské obraně a vstřelilo tak svůj třetí gól v utkání.

Třetí třetina tedy začínala za stavu 9:3 pro Spartu, čemuž odpovídal i její průběh. Utkání se už spíše jenom dohrávalo, čehož trenéři obou týmů využili ke zkoušení a nacvičování různých herních situací, které se mohou hodit v dalších utkáních. David Ježek utkání zhodnotil takto: „Dostal jsem do svojí lajny mladé kluky, takže mi to z pohledu třetí lajny přišlo takové dost "oťukávací", nicméně začali jsme celkem dobře jako lajna i jako tým. V průběhu zápasu jsme ale postupně jako lajna přistoupili na hru Kladna. Pro kluky byl určitě tento zápas dobrá zkušenost a další zápas za A-tým.“

Nyní už sparťané směřují své soustředění na nedělní superligové utkání, které sehrají na pražském Jižním Městě s místním Chodovem. Přestože utkání s Chodovem následuje brzy po pohárovém utkání tak podle Ježka nejsou řeči o únavě na místě: „Z mého pohledu o únavě zatím nemůže být moc řeč, protože pohárové zápasy byly v době, kdy bychom stejně měli trénink, nicméně zápasu bude hodně, ale trenéři jsou si toho vědomi.“

Chodov v dosavadním průběhu sezóny získal o tři body více než Sparta, když zaznamenal pouze jednu prohru, a to proti prozatím suverénní Mladé Boleslavi. „Myslím, že herní pohoda hraje v náš prospěch. Když budeme hrát ze zabezpečené obrany, tak jako proti Vítkovicím, tak věřím, že to může vést k úspěchu.“ říká k nedělnímu utkání sparťanský bojovník David Ježek. Sparta si v minulém kole poradila s favorizovanými Vítkovicemi a jistě tak bude chtít na Chodově toto vítězství potvrdit. Náročný sparťanský program bude poté pokračovat už příští středu 28. října, kdy se Sparta od 18:00 střetne s dalším silným týmem nabitým reprezentanty, Mladou Boleslaví.