Nevěšíme hlavy, v domácím zápase s Boleslaví se budeme snažit tento výkon odčinit, říká Ujhelyi!

K utkání šestého kola Tipsport Superligy cestovali sparťané na pražské Jižní Město, kde se střetli s domácím Chodovem.

Vstup do první třetiny se sparťanům vůbec nevydařil, když už ve druhé minutě, po střele Kotlase, prohrávali 1:0. Vyrovnání stavu zařídil v jedenácté minutě, svým prvním gólem ve sparťanském dresu, Dan Kalaš. Chvíli po Kalašově trefě se nechal vyloučit chodovský Tyl a tak měla Sparta možnost stav utkání rychle otočit. Přesilovku sparťané sice nevyužili, ale z tlaku, který po jejím skončení měli, se střelou od půlící čáry prosadil Marvánek. Vedení Spartě ovšem dlouho nevydrželo. Necelé dvě minuty po Marvánkově gólu chyboval v rozehrávce Vrána, čehož využil chodovský Dóža a srovnal tak stav utkání. Sparta po obdržené brance vypadala z tempa, což Chodov potrestal další brankou a tak se šlo do šaten za stavu 3:2 pro Chodov. K první třetině Ujhelyi říká: „Do zápasu s Chodovem jsme šli s jasným cílem, získat důležité body, které by nám dovolili bojovat o vyšší příčky tabulky. První třetinu jsme začali opatrněji a rychle jsme inkasovali. Dvěma góly jsme skóre sice otočili, ale to samé se poté povedlo Chodovu.“

Ani vstup do druhé třetiny se sparťanům moc nevyvedl. Po čtyřech minutách hry se nechal vyloučit Ujhelyi a z následné přesilovky se Chodov nemýlil. Sparťanům se po dalších šesti minutách hry, zásluhou pěkné Časarovi rány, podařilo snížit na rozdíl jediné branky. To bylo ovšem od sparťanů v této třetině vše. Brzy po Časarovu snížení se prosadil Koutný a chvíli po něm Strachota a Chodov tak rázem vedl 6:3. Sparťané poté dostali výhodu přesilové hry, tu se jim ovšem využít nepodařilo. Jak se proměňuje přesilová hra, ukázal necelé dvě minuty před koncem druhé třetiny Koutný a zvýšil tak vedení Chodova už na 7:3, čímž stanovil konečný stav po druhé třetině. „Ve druhé části nás Chodov přehrával, což se ukázalo i na skóre. Přestože nás Chodov v této části přehrával, tak jsme měli několik dobrých příležitosti, které jsme bohužel nedokázali využít.“ říká Ujhelyi.

Ve třetí třetině už sparťané neměli co ztratit a tak začali využívat vysokého presinku. Tato taktika brzo přinesla úspěch, když se po Časarově přihrávce zpoza branky prosadil Svatoš. Po Svatošově gólu se tlak Sparty ještě stupňoval. Vyústěním sparťanského tlaku byl Marvánkům gól na 7:5. V tu chvíli chybělo do konce utkání necelých dvanáct minut a sparťané ve svém tlaku nehodlali nepolevit. Bohužel žádnou z dalších šancí se jim proměnit nepodařilo a tak se o slovo přihlásil opět Chodov, konkrétně Pražák, který vstřelil gól na 8:5 a utnul tak sparťanský nápor. Sparťané poté ještě zkoušeli hru v šesti, bohužel ji ale nesehráli dle svých představ a obdrželi v ní další branku. Sedm vteřin před koncem pak přidal další chodovskou branku Pražák a načepoval tak sparťanům nepopulární desítku. Ke třetí třetině Ujhelyi říká: „Po nepovedené druhé třetině jsme se v šatně podpořili a do poslední třetiny nastoupili s cílem dorovnat a otočit nepříznivý stav. Třetí třetina byla z mého pohledu nejlepší, dokázali jsme se na Chodov dotáhnout a dostávat ho pod tlak. Neproměnili jsme ale šance, a to nás stálo body. Určitě však nevěšíme hlavy, v domácím zápase s Boleslaví se budeme snažit tento výkon odčinit.“

FAT PIPE FLORBAL CHODOV - ACEMA Sparta Praha 10:5
branky: 2. Michal Kotlas, 15. Patrik Dóža, 18. Martin Koutný, 25. Patrik Dóža, 32. Martin Koutný, 33. Michal Strachota, 39. Martin Koutný, 57. Petr Pražák, 58. Miloš Tyl, 60. Petr Pražák - 11. Daniel Kalaš, 14. Jan Marvánek, 31. Luka Časar, 43. Ondřej Svatoš, 49. Jan Marvánek; rozhodčí: Jiří Dolanský - Vojtěch Sýkora; vyloučení: 2:2; využití: 2:0; diváků:325; zásahy brankářů: Karel Šantora 13 - Martin Beneš 20; po třetinách: 3:2, 4:1, 3:2;