Na utkání jsme se lépe připravili a proto jsme zaslouženě vyhrálí, tvrdí Kotouček po výhře 7:1!

Utkání se rozjíždělo velmi pomalu, avšak nakonec Sparta dokázala, byť jako hostující ve své vlastní hale, že si přes Vánoce udržela lepší formu a svého soupeře přehrála poměrem 1:7. Velmi kvalitním výkonem se prezentoval golman Kotouček, kterého podpořil tentokrát čtyřgólový „sniper“ Michal Strachota.

Od úvodních minut Sparta měla balónek na svých hokejkách a neumožňovala soupeři dostávat se do šancí, avšak sama nedokázala výrazněji ohrozit Rytycha v brance domácích. Klokani si pasivní hrou koledovali o branku ve vlastní síti, nejdříve rozvlnil tu boční Michal Strachota, avšak v zápětí se již prosadil dalekonosnou pumelicí Jan Marvánek a rozjásal tak sparťanské fanoušky. Po zahřívací úvodní části se do kabin šlo za stavu 1:0 pro Spartu.

"První třetina, to bylo takové oťukávání, moc šancí nebylo, bylo důležité, že se podařilo první branku vstřelit nám", glosuje prvních dvacet minut Michal Kotouček.

Do druhé části nastoupili domácí klokani aktivněji, avšak Sparta trestala každé zaváhání jejich obrany. Nejprve ustál souboj na vlastní polovině Vrtiška, středem protáhl míček až na útočnou polovinu a bekhendem nedal Rytychovi šanci. Již o dvě minuty později si domácí obranu rozebrala formace Ondry Svatoše a Luka Časar střelou z úhlu propálil Rytycha a zvýšil tak na 3:0. Aby toho nebylo málo, ještě ve stejné minutě udeřila dvojice Vrtiška – Strachota, kdy se druhý jmenovaný prosadil opakovanou střelou ze středu hřiště. Sparta měla i další vyložené šance, avšak buď Rytycha zachránila branková konstrukce, nebo střelci Sparty nedokázali trefit zařízení. Bohemka nucena přidat se dostávala do šanci a jiskru naděje vykřesal průnikem po levém mantinelu Viktor Kopecký, který tak snížil na 1:4. Co Kopecký vykřesal, to sfoukl po doražené střele Michal Strachota a upravil tak skóre po čtyřiceti minutách na 1:5 pro Spartu.

"Druhou třetinu jsme začli velmi dobře a podařilo se nám odskočit do vedení, pak jsme ale polevili a nechali soupeře snížit na 1:4. Gólem na 1:5 jsme se vrátili k naší hře", ohodnotil druhou část utkání Kotouček.

Hned na úvod poslední části dostali hosté možnost utkání definitivně rozhodnout v přesilové hře, avšak Strachota krosovou nabídku Marvánka netrefil, stejně naložil s odkrytou brankou Vrtiška i Svatoš. Rozhodčí nabídli hru s mužem v poli navíc i domácím, avšak Bohemka si šance nepřipravila. Po ubráněném oslabení se mohl prosadit Strachota, jeho kličkovaná však skončila na tyči. Bohemka se snažila dostat Spartu pod tlak, odvolala golmana, nicméně bez efektu. Kotouček byl v brance bezchybný, navíc si dva přesné zásahy připsal Strachota a uzavřel tak účet utkání – 1:7 pro Spartu!

"Poslední část byla opět v naší režii, nedovolili jsme zvrat v utkání a zaslouženě jsme vyhráli. Na utkání jsme byli lépe připraveni a tyhle 3 důležité body se nám budou hodit", završil komentář nad utkáním druhý nejlepší golman AutoCont extraligy. V procentuálním hodnocení golmanů je Kotouček těsně druhý za suverenním Tomášem Kafkou z Tatranu Střešovice.

FbŠ Bohemians - AC Sparta Praha Florbal 1:7
branky:
35. Viktor Kopecký - 15. Jan Marvánek, 21. Michal Vrtiška, 24. Luka Časar, 24. Michal Strachota, 40. Michal Strachota, 56. Michal Strachota, 59. Michal Strachota; rozhodčí: Martin Valenta - Michal Žďárský; vyloučení: 1:4; využití: 0:0; diváků: 320; zásahy brankářů: David Rytych 10, Lukáš Mück 5 - Michal Kotouček 21; po třetinách: 0:1, 1:4, 0:2;