31_20240902_221731.png
1458_20190203_135427.jpg

,Mým cílem je posunout Spartu co nejdál to půjde," říká šéftrenér akademie Barrandov O. J. Thompson

Oliver-James Thompson, který v minulosti ve Spartě působil coby hráč, nyní ve Spartě zastává novou funkci šéftrenéra akademie Barrandov. Proto jsme jej vyzpovídali v rozhovoru, kde přibližuje svůj nástup do funkce, náplň jeho práce a v neposlední řadě cíle, čeho chce se Spartou dosáhnout.

Mohl bys nám přiblížit tvé začátky ve Spartě?

,,Do Sparty jsem se dostal úplnou náhodou. Na konci sezóny 2010/2011 hledal nynejší asistent trenéra mužského A-týmu, Radek Skalička, posily na další ročník dorostenecké ligy. Já tehdy hrál prvním rokem 2. ligu dorostenců za tým Vosy Praha. Skalda měl vytipované mé spoluhráče, a tak se byl podívat na našich zápasech. Ve hře jsem se mu líbil i já a když s kluky po zápasech mluvil a nabízel jim možnost zkusit si trénink na Spartě, oslovil i mě. No a tak to všechno začalo! V sezóně 2011/2012 jsem už byl na Spartě. Hned od začátku jsem dostal šanci pravidelně nastupovat i v juniorské soutěži. Další rok jsem si dokonce vyzkoušel mužskou Superligu a hlavně jsem začal s trénováním mládéže. Od začátku sezóny 2013/2014 jsem jako trenér púsobil v nově vzniklé akademii na Barrandově, kde trénuji doposud." říká Ojay.

Od koho přišla nabídka na pozici šéftrenéra akademie Barrandov?

,,Prvotní nabídka nebo spíš informace o této pozici přišla od sportovního ředitele klubu Jaroslava Berky. Zavolal mi a seznámil mě s jeho dlouhodobou vizí Sparty. Představil mi návrh, ve kterém bych se stal šéftrenérem akademie na Barrandově a vysvětlil mi jak by si takovou spolupráci představoval. Vzápětí se ozval i generální manažer Sparty Václav Culka ml., aby podpořil Jaroslavův návrh a vyjádřil zájem o mé působení na této pozici. Pak už šlo jen o to, udělat to správné rozhodnutí."

Co tě vedlo k přijmutí této nabídky? 

,,V první řadě hrál velkou roli můj vztah k florbalu a ke klubu jako takovému. V rámci klubu se vytvořila skvělá parta lidí a trenérů, se kterými mě ten sport baví ještě o trochu víc. Takže jsem do toho pochopitelně chtěl jít. Důležité bylo i správné načasování. Zrovna jsem dokončoval bakalářské studium na ČVUT, a i když jsem byl přijat i na magisterské studium, věděl jsem, že v nadcházejícím roce na fakultě nebudu chtít studovat. Rozhodnutí pak bylo jednoduché. Čas byl, chuť také, takže jsem nabídku s radostí přijal." hodnotí Ojay.

Jak se v pozici šéftrenéra cítíš a jaká je náplň tvé práce?

,,Cítím se dobře a hlavně mě to baví, což je pro mě to nejdůležitější. Kromě toho, že trenérsky působím u týmů od připravky až po starší žáky, se podílím na přípravě a realizaci akcí jako jsou Spartou pořádané kempy a soustředění. Dále se například podílím na tvorbě koncepce mládežnických akademií a také zodpovídám za individuální rozvoj hráčů v rámci Skills days tréninků."

Jaké si kladeš se Spartou cíle?

,,Mým cílem je posunout sebe i Spartu co nejdál to půjde. Chci vytvořit na Barrandově co nejlepší podmínky pro rozvoj hráčů i trenérů. Chci, aby maximálně fungovala komunikace nejen mezi mnou a ostatními trenéry, ale i komunikace mezi námi trenéry a rodiči. Klíčové pro mě je, abychom všichni táhli za jeden provaz a aby nás to všechny prostě bavilo! Dále budeme pracovat na vybudování kvalitního zázemí Barrandovské haly, která k mému velkému potěšení konečně patří našemu klubu a můžeme tak realizovat své představy." uzavírá rozhovor sympatický Oliver-James Thompson.

Thompson tak spolu s odchovancem Janem Marvánkem jsou nyní šéftrenéry napříč mládežnickými kategoriemi Sparty a vedou obě sparťanské akademie (Marvánek akademii Podvinný mlýn).

#myjsmesparta

Související články

ACEMA Sparta Praha
1454_20190130_123531.jpg

Dlouholetá snaha o získání sportovní haly na Barrandově je u konce. Sparta je novým vlastníkem

Příběh s přetlakovou halou na Barrandově začal v roce 2013, kdy se Sparta spojila s dalším pražským klubem SSK Future a začala organizovat florbalové tréninky v této pražské lokalitě. Od té doby bylo cílem obou spolků převést halu do majetku Sparty, která by ji v rámci své činnosti mohla spravovat a modernizovat. Celá transakce byla kvůli majetkovým závazkům SSK Future velmi komplikovaná a trvala dlouhých pět let. A ačkoliv Sparta v barrandovské hale působila jako ve své domácí, reálně byla po celou dobu v hale pouze nájemcem bez faktické možnosti ovlivňovat fungování haly, žádosti o granty na provoz či rekonstrukce. Celý převod haly se díky práci celého managementu podařilo uzavřít 1. září 2018 i za pomoci partnerů klubu firem Salming, Acema a Bondster, které pomohly finančně při nákupu haly.