Junioři předvedli zlepšený výkon a porazili Tatran! Velc poprvé naskočil za “A” tým a skóroval!

Po překvapivém zaváhání s Hattrickem Brno se juniorský tým Sparty zvedl a v nedělním utkání, které následovalo po superligovém zápase Sparty se Znojmem, porazil juniory Tatranu 9:4. Zajímavostí víkendu byl také premiérový start Matyáše Velce za superligový tým, když se mu v jeho premiéře v nejvyšší soutěži podařilo rovnou také skórovat.

Sobotní večer se junioři na domácí palubovce představili proti Hattricku Brno. Zpočátku vyrovnané utkání se zlomilo ve druhé třetině, kdy Hattrick lacinými brankami odskočil do trháku a i přes závěrečný tlak domácí Sparta nedokázala vyrovnat a podlehla 5:7. “Z naší strany to nebylo povedené utkání. První třetinu jsme se trápili v koncovce a neproměňovali ani vyložené šance. Dostávali jsme se zbytečně do křeče a jakmile se soupeři podařilo poměrně jednoduše skórovat, nedařilo se nám efektivně odpovědět. V závěru utkání náš výkon sice gradoval, ovšem spokojenost s utkáním nepanovala”, zhodnotil sobotní utkání asistent trenéra Marek Mandelbaum. Junioři tak zůstali na posledním místě 12-ti člené tabulky elitní skupiny juniorů. “Prozatimní sezóna se pro nás výsledkově nevyvíjí podle představ. Nejsem spokojený s produktivitou a nestabilitou výkonů. Často hrajeme pouze určité úseky zápasu a s tím nemůžeme být spokojeni. Musíme tak být všichni důslednější v základních činnostech, které mají charakterizovat naší hru”, hodnotí prozatimní průběh sezóny hlavní trenér Jaroslav Berka.

V neděli junioři navázali na slova svého trenéra a zodpovědným výkonem ve vysokém nasazení porazili v pražském derby Tatran 9:4. “Zápas se nám povedl. Věřím, že směrem k nadstavbové části půjdeme nahoru, tréninkově to je dobré, ale musíme to začít prokazovat v utkáních a to zejména v individuálních výkonech všech hráčů. Myslím si, že jsme zatím nepředvedli v této sezóně to nejlepší, co umíme a měli bychom se snažit, aby to přišlo v závěrečné části sezóny”, dodává Berka.

Alespoň částečnou satisfakcí může být pro trenéra start Matyáše Velce za superligový tým, kde tento teprve sedmnáctiletý hráč vstřelil svou premiérovou branku v nejvyšší soutěži. “Matyáš je hráč s velkým potenciálem, který mu my musíme pomoct postupně odemykat. To hlavní je ovšem na něm a věřím, že tomu bude věnovat maximální energii a úsili a podaří se mu jít za svými cíly. Stoprocentně patří poděkování jeho mateřskému klubu FBC Hradec Králové, ze kterého u nás hostuje. Myslím si, že je na místě poděkovat tomuto klubu, že tohoto hráče pro “velký” florbal vychoval a často se na to zapomíná.” Matyáš Velc naskočil do utkání Sparty se Znojmem od třetí třetiny a ihned se začal dostávat do šancí. Bohužel se mu nedařilo situace správně vyřešit a prosadit se. Jeho chvíle však přišla dvě minuty před koncem kdy situaci 1-1 vyřešil obstřelením obránce a navýšil vedení Sparty na 14:2. Sám Matyáš k tomu dodává: ,,Byl to neskutečný zážitek vidět vše z druhé strany, jako hráč a ne jako fanoušek. Už od rozcvičky jsem si to hrozně užíval a byl jsem rád, že můžu být na palubovce. Když mi dali trenéři šanci nastoupit a já vstřelil branku, splnil jsem si tím dva sny najednou,, říká talentovaný Velc.