1381694275_DSC_6444.JPG

Muži porazili Ostravu 6:3! Musíme však sbírat body dál, říká Jakub Vrána!

Zaspaná první třetina donutila Spartu na zbývajících 40 minut zařadit vyšší rychlost a zejména druhá třetina se tak stala odrazovým můstkem pro vítězství 6:3. Perfektním výkonem podtrhl organizovaný výkon celého mužstva vynikající golman Michal Kotouček.

Sparta vstoupila do utkání rozvážně a trpělivou hrou si hledala šance. Byli to však hosté kdo udeřil - Ostravu do vedení poslal Jakub Plíhal. Další opatrnou pasáž ukončil až šikovnou tečí Miroslav Mayer a za stavu 0:2 to se Spartou nevypadalo dobře, avšak minelu v rozehrávce severomoravanů potrestal necelou minutu před koncem agilní Vrána!

"První třetina byla z naší strany hrozivá, tam nebylo co řešit,"
stručně komentuje prvních 20 minut střelec jediné sparťanské branky v této části Jakub Vrána.

Do druhé třetiny vstoupili sparťané výrazně aktivněji, přesto to opět byli hosté, kdo trestal. Mladík v sestavě FBC Marek Lipový se prosadil po nahrávce Petra Skácela. To však bylo ze strany Ostravy vše, od poloviny zápasu byla na hřišti jen Sparta. Pod psychický tlak poslal hosty kontaktním gólem Strachota, na 3:3 srovnával kapitán Michal Vrtiška a parádníma střelama se prosadili také Ondřej Kadoch a slovinský rychlík Luka Časar. Sparta tak během 6 minut nasázela soupeři 4 branky a otočila vývoj utkání ve svůj prospěch na 5:3.

"Ve druhé třetině to nastartoval "Kovboj" Strachota klasickou koupačkou golmana. Uklidnili jsme se, začali jsme hrát to, co jsme chtěli," doplňuje Vrána svůj pohled na druhou třetinu.

V poslední dvacetiminutovce hrála Sparta organizovaně a soupeře do velkých šancí nepouštěla. Ve vlastní přesilovce ovšem fauloval Marvánek a rozhodčí hostům nabídli dokonce trestné střílení. Tradiční exekutor této činnosti v barvách Ostravy se však nájezdu nechopil, Petr Skácel si odpykával svůj trest za faul na Svatoše. Čerstvý golman Beneš nájezd vychytal a z následné hry se prosadil dvougólový střelec večera Jakub Vrána - stav 6:3. Při závěrečném tlaku hostů potvrdil svůj výborný výkon Michal Kotouček a Sparta vzepětí FBC odolala. Sparta si tak připsala do tabulky veledůležité tři body za výhru 6:3.

"Třetí třetinu jsme odehráli takticky celkem dobře a splnili tak přání kouče Míry Medala a utkání už nezdramatizovali. Za výhru jsme rádi, ale do play-off nás zatím neposouvá, musíme makat dál a sbírat další body. A to my budeme!" vzkazuje Vrána.

Michal Rodina utkání okomentoval: "Z naší strany byla první třetina chladná, nulové zakládání a důraz. Ve druhé to bylo lepší, důraz i střelba se zvedla, stáhli jsme to na 2 lajny a otočili. Ve třetí třetině to od nás bylo zbytečné nervózní, kupili jsme spoustu chyb, ale ubojovali jsme to!