1393193213_sparta.JPG

Muži porazili Kladno a zakončili základní část na 6.místě! Do play-off jdeme proti Tatranu!

V nedělní podvečer se hrál v aréně Sparty poslední domácí zápas v letošní základní části. Soupeřem bylo nepříjemné a silově hrající Kladno, Sparta však držela celé utkání pevně ve svých rukou a vyhrála 6:4.

Tým veden kapitánem Vrtiškou se rozjížděl pomalu a byli to právě hosté, kdo dokázal z ničeho nic udeřit. Sparťanské oťukávání kladenské svatyně přerušil Lacko, rychle přesprintoval část hřiště a vybídl ke skórování Tlučhoře. Ten se nemýlil a tak hosté šli do vedení.

Domácí však hru zrychlili a začali bušit na vrata hostující branky, Tlak byl umocněn ještě přesilovou hrou, tu přesilovkové komandu využilo za dvacet vteřin a bylo srovnáno. Ranou od mantinelu se prosadil Michal Strachota. V polovině první třetiny po krásné akci celé pětice zvyšoval otáčel vývoj utkání Vrána a tři minuty po něm i Vrtiška, rázem Sparta vedla 3:1 a Kladno se jen stěží ubránilo narůstajícímu počtu branek ve své síti.

Až příliš se nechali sparťané unést útočnou hrou a brejk hostí potrestal Přívara, snížil tak na 3:2 z pohledu domácích. Do šaten se tak šlo za poměrně vyrovnaného stavu, avšak hra na palubove tomu neodpovídala. Kladno stálo zatažené na vlastní půlce a čekalo na rychlé kontry, kterých však mělo pomálu.

Do další části vstoupili domácí aktivněji a brzy byli po zásluze odměněni. Prosadil se Ondra Kadoch, který tímto zápasem nakousl druhou stovku extraligových utání v základní části. Na 5:2 zvyšoval výborně hrající Vrána a těsně před koncem třetiny na 6:2 jeho spoluhráč z pětice Časar. Sparta měla možnost utkání zcela rozhodnout v přesilové hře, bohužel výhoda s mužem v poli navíc zůstala nevyužita a v samotném závěru třetiny platilo nedáš-dostaneš. Pouhých 12 vteřin před sirénou jednu z mála kladenských střel využil Holčák a snížil na 6:3.

V poslední třetině jako by se domácím už nechtělo dobývat obranu hostí a tak s míčkem na hokejce pouze nechali plynout čas. I přes to se vyskytlo mnoho možností, jak skóre navýšit, bohužel Svatoš, Strachota či Duchek své šance neproměnili. Šest minut před koncem utkání bylo po faulu Rodiny nařízeno trestné střílení, Pacan proměnil a vykřesal malinkou jiskřičku v očích Kladna. Sparta si však utkání již dále nenechala zkomplikovat a po jednoznačném průběhu ale nejednoznačném výsledku přehrála Kladno 6:4.

AC Sparta Praha Florbal - FBC Kladno 6:4
branky:
8. Michal Strachota, 12. Jakub Vrána, 15. Michal Vrtiška, 21. Ondřej Kadoch, 29. Jakub Vrána, 37. Luka Časar - 4. Marek Tlučhoř, 18. Dušan Přívara, 40. Martin Holčák, 54. Filip Pacan; rozhodčí: Jakub Nábělek - Radek Štengl; vyloučení: 0:2; využití: 1:0; diváků: 177; zásahy brankářů: Martin Beneš 7, Michal Kotouček 2 - Matěj Pošta 17; po třetinách: 3:2, 3:1, 0:1;

Florbalová Sparta tak v konečné tabulce ukořistila vynikající 6.místo, což v případě čtvrtfinálové nadvlády favoritů v play-off znamená taktéž účast v elitní skupině Czech Open. Šesté místo je zároveň nejlepším umístěním Sparty od sezóny 2000/2001, kdy ještě tehdejší klub Akcent Sparta Praha vyhrál základní část. Nikdy od této doby nebyla po základní části Sparta výše než letos!

V play-off se tým trenérského dua Berka-Medal utká s velikánem české florbalové scény, Tatranem Střešovice! Série o Prahu hraná na čtyři vítězná utkání odstartuje již v sobotu, 1.března.

Trenéři obou družstev se k blížícímu play-off vyjádřili následovně.
Jiří Jakoubek (Tatran): Sparta se může jevit jako jeden ze silnějších soupeřů. My jsme si ji však vybrali, protože zápasy s ní budou vyhecované a sparťané do toho určitě půjdou s dostatečným důrazem. Pro nás je to navíc další možnost, jak si vyzkoušet halu na Podvinném mlýně. Zápasy budou jistě divácky atraktivní.
Jaroslav Berka (Sparta): Volbu jsme očekávali, protože jsme tušili, že si Jiří Jakoubek nevybere svůj bývalý klub, tj. Bohemians. Myslím, že to bude skvělý souboj, který naláká na tribuny hodně lidí. Jelikož jsme s tím počítali, tak už se na Tatran nějaký čas připravujeme a jsme odhodlaní vyřadit tým z elitní čtyřky.