1414276050_DSC_0089.JPG

Muži nezvládli třetí třetinu ve Vítkovicích a v Ostravě prohráli!

Dvě třetiny byla Sparta vyrovnaným soupeřem Vítkovic, tu poslední však sparťané nezvládli a sedmigólovým přídělem v posledních dvaceti minutách prohráli celé utkání! Loňský mistr potvrdil vysokou kvalitu a zvítězil 4:10.

V první třetině roztáčeli vítkovičtí svá kola, pozorný Kotouček však změnu stavu nepřipustil. Sparta hrozila z nebezpečných kontrů, které však vinou nepřesnosti neměly kýžený efekt. Chybu v defenzivní činnosti Sparty potrestal dorážkou z bezprostřední blízkosti Řezanina. První část tak zaslouženě ovládly Vítkovice 1:0 a pouze díky skvělému výkonu Kotoučka hosté stále zůstali na dosah domácím.

V úvodu další části srovnal stav utkání na 1:1 Ondřej Svatoš, který zakončil rychlý protiútok přesnou střelou do míst kolem Součkova ramena. Vedení vrátil domácím přesným zakončením samostatného úniku na brankáře Hájek. Hrubku Matějčíka v rozehrávce ostravanů potrestal vyrovnávací brankou Pruner, avšak remízový stav vydržel pouze tři minuty. Misky vah na stranu Vítkovic opět přetáhl střelou z první matador modrobílých Lukáš Hrubý. Svou premiérovou brankou ve sparťanském dresu se však podařilo srovnat Mandelbaumovi - 3:3.

Dvě třetiny Spartě daly šanci. Co se však dařilo čtyřicet minut, poslední část odvála pryč. Sparta do třetiny vstoupila aktivně, avšak svou příležitost neproměnila a domácí trestali. Hájek s Veltšmídem prostřelili Kotoučka na vzdálenější tyč a dali domácím klidný dvoubrankový náskok. Poslední šanci na zvrat v utkání dostali sparťané při Hájkově vyloučení, přesilovkové komando Sparty zamklo domácí na vlastní polovině, bez gólového efektu. Poté zůstalo na hřišti již pouze jedno mužstvo - Heczko, Žydel, Brus a opět Heczko navýšili gólový účet Vítkovic až na hrozivých 9 vstřelených branek. Korekci Svatoše vyrovnal desátým gólem Delong. Vítkovice porazili Spartu 10:4 a zůstali dále neporaženi!

1. SC Vítkovice Oxdog - AC Sparta Praha 10:4
branky: 12. Lukáš Řezanina, 25. Lukáš Hájek, 30. Lukáš Hrubý, 42. Lukáš Hájek, 45. Lukáš Veltšmíd, 53. Robin Žydel, 55. Filip Heczko, 58. Pavel Brus, 59. Filip Heczko, 60. Adam Delong - 22. Ondřej Svatoš, 27. Matěj Pruner, 40. Marek Mandelbaum, 60. Ondřej Svatoš; rozhodčí: Pavel Hála - Martin Kotala; vyloučení: 1:2; využití: 0:0; diváků: 223; zásahy brankářů: Lukáš Souček 10 - Michal Kotouček 26, Martin Beneš 2; po třetinách: 1:0, 2:3, 7:1;