Moc mě mrzí, že jsme před takovouto návštěvou nepředvedli lepší výkon, říká Marvánek!

V dohrávce devátého kola se proti Spartě na Podvinném mlýně postavili pražští Bohemians. V utkání, které navštívilo 1242 úžasných diváků, nakonec brali výhru hosté.

Už při rozcvičce bylo na tribunách vidět, že na zápas dorazila skvělá návštěva, ale to co hráči viděli po svém nástupu z tunelu na hřiště, je muselo přinejmenším překvapit. Do haly na Podvinný mlýn totiž dorazilo 1242 diváků, což znamená, že bylo téměř vyprodáno!

Nabuzeni skvělou atmosférou odstartovali sparťané první třetinu skvěle. Už po necelých dvou minutách hry se prosadil Časar a hala explodovala radostí. Poté ovšem sparťané vyklidili pole a góly začali dávat hráči Bohemians, a to konkrétně Kisugite, který dvěma góly, v šesté a deváté minutě, překlopil vývoj utkání na stranu hostů. Sparťané za podpory domácích fanoušků ihned začali hnát za vyrovnáním. Šance, které si vytvořili, však končili mimo branku nebo na brankáři hostí. V sedmnácté minutě to se svou snahou přehnal Rodina a za hrubost putoval na trestnou lavici. Nabídnutou přesilovku hráči Bohemians rychle využili a šli tak do vedení 3:1. Minutu poté dostali výhodu přesilové hry i sparťané. Po chvíli kombinování se dostal míček k Časarovi a ten mířil podruhé v utkání přesně a stanovil tak stav utkání po první třetině na 3:2. Marvánek k první třetině říká: „Po našem vedoucím gólu potrestal soupeř dvě fatální propadnutí naší třetí lajny. Branka v oslabení byla také velice laciná, naštěstí my jsme také přesilovku zvládli, a tak to bylo jen o gól.“

Do druhé třetiny vstoupili lépe hráči Bohemians, která držela hráče Sparty pod tlakem. Jednu z několika šancí Bohemky proměnil na konci dvacáté páté minuty Poláček. Poté se sparťané trochu osmělili a odměnou jim po faulu Čiháka byla přesilová hra. S tou však domácí naložili prachbídně. Při kombinaci sparťanům odskočil balonek, čehož využil Bagin a pádil na sparťanskou bránu. Marvánek se snažil situaci ještě zachránit, bohužel však při obraném zákroku dle rozhočích fauloval, za což bylo nařízeno trestné střílení. K tomu se postavil hostující Šárka. Kotoučka v bráně domácích sice překonal, rozhodčí však viděli, že se s míčkem vrátil a tak gól neuznali. Marvánek tak zůstal na trestné lavici a Bohemians měli po krátké hře čtyři na čtyři, k dispozici svou druhou přesilovku v utkání. Tu sice nevyužil, ale chvíli po jejím skončení se už prosadili a odskočili tak Spartě už na 5:2. Šanci na snížení stavu dostali sparťané třicáté šesté minutě, kdy putoval na trestnou lavici Šimek. Výhodu jednoho hráče v poli, i přes řadu šancí, sparťané znovu nevyužili, a tak se šlo do šaten za stavu 5:2 pro Bohemians. „Ve druhé třetině nám trochu chyběla šťáva, neměli jsme moc šancí, a když už nějaká byla, tak skončila na konstrukci branky. Mrzí mě hlavně gól na 2:5, opět neskutečný výpadek koncentrace a branka pro Bohemku zadarmo.“ říká Marvánek.

Pokud chtěli sparťané ve třetí třetině výsledek otočit, tak museli výrazně přidat. Sparťané opravdu přepnuli na vyšší obrátky a odměnou jim gól na 5:3 z hole Časar, který tak zkompletoval Hattrick. Gól sparťany ještě více nakopl a ti dál tlačili. Tlak domácích bohužel otupila chyba v obraně, kterou potrestal Kisugite. 20 vteřin po obdrženém gólu se dostal k míčku Šnajdr a střelou z rohu hřiště, kterou otřel o obránce hostů, rychle snížil stav zpět na rozdíl dvou branek. Poté viděli rozhodčí faul Prunera a Sparta šla do čtyř. Oslabení sparťané zvládli na výbornou a mohli opět začít dobývat branku hostí. I přes velké šance a dvouminutovou hru v šesti však sparťané srovnat nedokázali a z pražského derby tak odešli poraženi. Ke třetí třetině Marvánek říká: „Ve 3. třetině jsme zlepšili pohyb, dostali soupeře pod tlak, ale znovu nás srazila individuální chyba. Kdybychom se dostali na dostřel jediného gólu, tak by se asi hrála power play lépe, ale na to se nehraje. Moc mě mrzí, že jsme před takovouto atmosférou nepředvedli lepší výkon a nezvítězili jsme.“

ACEMA Sparta Praha - FbŠ Bohemians 4:6
branky: 2. Luka Časar, 20. Luka Časar, 43. Luka Časar, 47. Marek Chlumský - 6. Martin Kisugite, 9. Martin Kisugite, 17. Vojtěch Bagin, 25. Martin Poláček, 32. Tomáš Hyršl, 47. Martin Kisugite; rozhodčí: Jiří Dolanský - Vojtěch Sýkora; vyloučení: 3:3; využití: 1:1; diváků: 1242; zásahy brankářů: Michal Kotouček 17 - Ivan Ponomarev 21; po třetinách: 2:3, 0:2, 2:1;