Mladší žáci si přivezli první trofej!

Na setkání týmů ml.žáku v Brně se mladí sparťané prezentovali kombinační hrou a s velkým zklamáním si přivezli až druhé místo! Od zlatých medailí je dělilo pouze 20 vteřin!!

Porovnat své herní schopnosti vyrazili v neděli mladší žáci do Brna, kde se postupně utkali s výběrem Jihomoravského kraje a triem nejlepším jihomoravských týmů - Gulliveři Brno, SAM Znojmo a Bulldogs Brno.

Zápas proti výběru Jihomoravského kraje byl velmi vyrovnaný a fyzicky velmi vyspěli hráči soupeře silově dominovali. Sparta se však prezentovala kombinační hrou a dokázala zvítězit 6:5.

Proti brněnským Gulliverům se opakoval scénář z předešlého zápasu a hráči Sparty dokázali zvítězit 4:3.

V průběhu turnaje se jako nejslabší tým turnaje jevilo Znojmo, avšak velká nekoncentrovanost a špatný přístup k utkání znamenali po heroickém výkonu soupeře pouze remízu 5:5, čímž si sparťané pokazili prozatím výborný herní dojem z turnaje.

Posledním zápasem turnaje, který se hrál systémem každý s každým o hracím času 3 krát 9 minut čistého času, což je velká porce, byl zároveň soubojem o první místo. A tento zápas byl opravdovým vyvrcholením turnaje, jelikož se hrál jednoznačně nejhezčí florbal. První třetinu odehráli malí sparťané jako celé utkání se Znojmem, a prohrávali 1:4 ovšem po důrazné domluvě trenéra začali od druhé části dominovat a vývoj utkání dokázali otočit na stav 5:4. Soupeř však dorážkami z brankoviště dokázal srovnat a jelikož stav 5:5 by na prvním místě udržel Spartu, následovalo power-play soupeře. Štastná standardní situace a soupeř opravdu dokázal otočit výsledek na 6:5. V závěrečných 20 vteřinách se i přes power-play Sparty skóre nezměnilo a tak Sparta získala stříbrné medaile.

Od trenérů soupeře si však malí sparťané vysloužili uznání za kombinační pojetí hry, čimž se na turnaji prezentovali jako jediní.