Mistrem jsou Vítkovice. V Extralize zbývá už jen jedna neznámá.

Superfinálové boje jsou úspěšně za námi a v úžasné show jsme rozluštili hlavní zápletku letošní sezóny. Titul v ženské Extralize obhájili florbalistky pražského Herbadentu a mužům budou rok vládnout Vítkovice. Jedinou neznámou v tak zůstává kdo bude posledním účastníkem Extraligy v příští sezóně. Baráž mezi Spartou a Pardubicemi startuje dnes večer!

Rekordních 10 451 přihlíželo vyvrcholení letošní AutoCont Extraligy v Superfinále v O2 Aréně. Ze všeho nejdříve se proti sobě postavily dorostenecké výběry Severní Moravy a Ústeckého kraje, aby se utkali o vítězství v Isoline Cupu 2013. Severomoravany přijelo do O2 podpořit početné publiku a hráči na hřišti je nechtěli zklamat. Ústecký kraj se sice dostal jako první do vedení, ale odpověď soupeře na sebe nenechala dlouho čekat a v dalším průběhu byl výběr Severní Moravy lepší a zaslouženě vyhrál poměrem 5:2.

Finále ženské Extraligy bylo na programu od 15:00 a o sesazení Herbadentu z trůnu se pokoušel celek Vítkovic. Lépe do zápasu vstoupili uřadující mistryně a v 16. minutě už vedli 2:0. Hra se postupně vyrovnala a možná i pocit uspokojení hráček Herbadentu měl na svědomí, že se Vítkovice více dostávali do střeleckých příležitostí. Ve druhé třetině se žádná z akcí neujala a k dotažení dvougólového manka zbývalo Vítkovicím posledních dvacet minut. Naději pro Vítkovice vykřesala v 51. minutě Zuzana Halfarová a o 4 minuty později Anna Niemcová dokonce srovnávala na stav 2:2. Zkušený Herbadent si ale sedmý titul vzít nenechal. V čase 57:14 vracela vedení Herbadentu přesnou střelou Denisa Billá a šestinásobný mistr si už vedení pohlídal.

O titul v mužské Extralize si to rozdali Chodov s Vítkovicemi a lepší vstup do utkání měli severomoravané zásluhou obránce Lukáše Veltšmída, který dvěma brankami v 7. a 18. minutě poslal svůj tým do dvoubrankového vedení. Chodov dokázal na začátku druhé třetiny stáhnout ztrátu, ale vyloučení Michala Kotlase dalo Vítkovicím šanci opět odskočit a zkušený tým touto šancí nepohrdl. Chodovu nezbývalo než se tlačit do útoků a toho využívali Vítkovice pro rychlé protiútoky. Jeden z nich dokázal proměnit ve čtvrtou branku Martin Tokoš a nad Chodovem se stahovaly mračna.
Pražané se ale rozhodně nevzdávali. Do konce druhé třetiny ještě stihli zásluhou Maxe Wahlgrena snížit na dvoubrankový rozdíl a úvodu poslední třetiny naservíroval Tomáš Sýkora parádní přihrávku Patriku Dóžovi a rázem to byl jen o jeden gól. Chodov v posledním dějství dělal co mohl, ale míček za záda Romana Ciompy už nedostal a Vítkovická radost mohla vypuknout na plno. Minimálně jeden rok budou Vítkovice vládnou mužskému florbalu u nás!

Jedinou neznámou tak zůstává poslední účastník Extraligy v příští sezóně a barážové boje se rozhoří již dnes večer na palubovce Sparta Arény na Podvinném Mlýně, kde se Sparťané postaví proti Pardubicím. Věříme, že naši fanoušci dokážou vytvořit tu správnou vítěznou atmosféru a Sparta dnes získá první bod do záchranářských bojů.

Startujeme v 19:30 ve Sparta Aréně a všichni sparťanští válečníci jsou povoláni do boje!