Místo oslav zklamání. Sparta extraligu neudržela

Extraligový sen se rozplynul. V rozhodujícím pátém utkání baráže o AutoCont extraligu podlehli domácí florbalisté Pardubicím 1:3. Jediný sparťanský gól vstřelil v druhé třetině veterán Radek Križko.

Rozhodující utkání nabídlo necelým dvěma stům fanouškům relativně atraktivní první třetinu, i přesto, že v ní nepadla ani jedna branka. Oba týmy hrály aktivně dopředu a vytvářely si nespočet příležitostí. Ovšem brankáři na obou stranách drželi čisté konto.

Na počátku druhé části padla první branka. Marvánek vystřelil z půlky hřiště a sparťanský veterán Radek Križko stál přesně tam, kde stát měl. Sparta vedla 1:0 a měla v tu chvíli blíže k oslavám. Pardubice se vrhly do mocného protiútoku o chybné rozehrávce Marvánka, který ve snaze najít svého spoluhráče nahrál Zozulákovi přímo na hoa ve snaze překonat Beneše si vytvářely šanci za šancí. Domácí měli několikrát namále, zejména pkejku. Ten však tváří v tvář Benešovi neuspěl.

Sparťanský brankář držel čisté konto až do třicáté sedmé minuty, kdy si pardubický Zozulák udělal ze Sparťanů tréninkové kužely a po sólu přes celé hřiště přesně zakončil. Pardubičtí nadále tlačili, ale do konce druhé části se už neprosadili.

Ve třetí třetině se domácí snažili strhnout vedení zpět na svoji stranu, ale pardubický Pipek jejich šance kryl a jednou mu pomohla i branková konstrukce. Je třeba říci, že tyčka zvonila i na druhé straně po střele Bahníka. Klíčový moment barážového zápasu nastal v pětapadesáté minutě, kdy hosté předvedli rychlou kombinaci, kterou téměř do prázdné branky zakončil Teichman.

Domácí vrhli všechny své síly do vyrovnání, ale jejich snahy zmařil tři minuty před koncem Burian, který našel mezeru mezi tyčkou a Benešovým tělem. Závěrečná power play domácím žádný úspěch nepřinesla, a tak se florbalová Sparta po roce opět loučí s AutoCont extraligou.