Liberec zlomila naše přesilovka, tvrdí po vysoké výhře 7:1 golman Kotouček!

Od úvodního hvizdu kráčeli domácí hráči za vítězstvím, které se však nerodilo lehce. Bezbrankový stav zlomil v přesilové hře Marvánek a ukázal tak recept na soupeře. V početní výhodě přidala Sparta další 4 branky a utkání jednoznačně kontrolovala. Domácí si po zásluze připisují tři body po vítězství 7:1!

První šanci zápasu si připsali hosté, kteří se prezentovali pevnou obranou a sázkou na rychlé protiútoky. Postupně však Sparta přebírala otěže utkání a její akce volaly po gólu. Největší šanci úvodu zápasu neproměnil rychlonohý Rodina, který zakončil mimo Vaníčkovu branku. Po faulu tvrďáka Böhma šla Sparta do početní výhody, kterou dokázala střelou Marvánka využít. Vedoucí branka znamenala klid na holích sparťanů, kteří si rychlými kombinacemi vytvářeli další šance, prozatím však bez gólového efektu. Šanci na srovnání dostali hosté v samotném závěru první třetiny, za katr putoval Svatoš a hosté začali s obléháním Kotoučkovy svatyně. Když už se zdálo, že cestu ke srovnání hráči Liberce nenajdou, nabídli jim domácí dokonce přesilovku dvou mužů v poli. Špatné střídání a příliš mnoho hráčů na ploše znamenalo půlminutové oslabení Sparty ve třech, skvělou obrannou prací však domácí tým z Podještědu do šancí nepustil. Úvodní část tak skončila hubeným vedením Sparty 1:0.

"Liberec nám v první třetině trošku zatápěl, ale ustáli jsme na konci třetiny jejich dvojnásobnou přesilovku, což bylo velmi důležité. Mám radost, že jsme zužitkovali důslednou přípravu a jejich klíčové hráče dokázali eliminovat, to rozhodlo," rozpovídal se po zápase sparťanský muž utkání Michal Kotouček.

Do druhé třetiny vstoupili domácí mnohem aktivněji a s jasným úmyslem utkání rozhodnout. Obrana hostů pracovala na 100% a v čele s Vaníčkem likvidovala jednu šanci Sparty za druhou, pod velkým tlakem ale nemohla pracovat bezchybně dlouho. Po nepřesném vyhození z pásma získali sparťané rychle míček, Pruner přiťukl na mantinel Hartmanovi, který tvrdou střelou zvýšil na 2:0. Za dvacet vteřin ale bylo všechno jinak, po chybě v rozehrávce domácích nepohrdl nabídkou ke skórování liberecký Tomáš Marek a rázem to bylo jen o gól - 2:1. A mohlo být ještě hůře, hosté dostali možnost další přesilové hry po faulu kapitána Kadocha, sehráli ji ale mizerně. Stejnou možnost dostali také domácí, přesilovkové komando drželo Liberec zamknutý na vlastí polovině a nakonec se střelou od mantinelu prosadil Luka Časar. I druhou třetinu tak domácí vyhráli (2:1) a celkově odcházeli do šaten za dvoubrankového vedení 3:1.

Také do poslední části vstoupili domácí náporem, ten ještě umocnil hrubý faul libereckého Blažka, po němž si hostující útočník šel odpočinout na trestnou lavici dokonce na 5 minut. Začala tak dlouhá sparťanská přesilovka, která definitivně zlomila odpor severočechů. Po dlouhém obléhání se po dvou minutách prosadil po perfektním uvolnění Časara zpoza branky Svatoš. Za další dvě minuty se dorážkou ze vzduchu také prosadil střelec úvodních kol David Ježek a poslal tak Spartu do pohodlného vedení 5:1. Ani to však Spartě nestačilo, po vlastním oddechovém čase zbývalo Spartě čtyřicet vteřin z Blažkova trestu, i to však dokázala využít. Časar zopakoval spolupráci se Svatošem a domácí tak zvýšili na 6:1.

Za rozhodnutého stavu se hráči Liberce snížili k velmi tvrdé hře na hranici fair-play. Od debaklu držel FBC Liberec skvělý výkon brankáře Vaníčka, který zachraňoval prostupnou obranu svého týmu. Na rychlou kombinaci Šnajdra s Hartmanem byl však krátký, druhý jmenovaný do prázdné branky zvyšoval na 7:1. Zbývajících pět minut sparťané kontrolovali hru a nepřipustili žádné nepříjemnosti. Za aplausu diváků tak Sparta porazila FBC Liberec vysoko 7:1.

"Naše pětiminutová přesilovka byla jednoznačně klíčovým momentem zápasu. Během početní výhody jsme zvýšili skóre a Liberec se už nedokázal vzpamatovat. Celkově to byl povedený zápas, mě osobně se také chytalo docela dobře, i když ve druhé a třetí třetině jsem už příliš práce neměl,"usmíval se golman Kotouček a rozpovídal se o nadcházejícím utkání v Plzni: " Opravdu se tam těším, čekám atraktivní florbal a doufám, že se přijde podívat spousta fanoušků. Bude to náročný zápas, ale věřím, že si nějaké body do tabulky připíšeme. Bylo by také skvělé, kdyby nás přijeli podpořit vlastní fanoušci, snad jsme je výhrou 7:1 dostatečně navnadili!"

AC Sparta Praha - FBC Liberec 7:1
branky: 13. Jan Marvánek, 27. Kryštof Hartman, 35. Luka Časar, 44. Ondřej Svatoš, 46. David Ježek, 47. Ondřej Svatoš, 55. Kryštof Hartman - 27. Tomáš Marek; rozhodčí: Petr Černý - Jiří Janoušek; vyloučení: 3:2 + Martin Blažek 5; využití: 5:0; diváků: 216; zásahy brankářů: Michal Kotouček 20 - Vít Vaníček 23; po třetinách: 1:0, 2:1, 4:0;