Kluci z Barrandova opět postupoví a příště již A-koš!!!

Barrandovští starší žáci ani ve třetím turnaji sezóny nenašli přemožitele a slaví zasloužený postup do A-koše. Kluci dokázali v nejkratším možném čase prolétnout třemi turnaji a za 14 dní se těšíme na souboje mezi elitou!

Sobota 8.11.2014 SH X3M Arena Barrandov, starší žáci, koš B

Sestava: brankář Vojtek – obrana kapitán Veber, Gregor, Štěrbák, Krsek, Stibor, Zeman – útok Beneš, Riley, Žďárský, Škoda, Dvořáček, Štěpánek,  Ucháč, Waldhauser

I třetí turnaj barrandovští pořádají ve své hale.  Trenér Petr Bína točil pravidelně kompletní tři formace, ve třetí se na postu centra navíc střídali Riley, Dvořáček a Veber.

AC Sparta Praha „B“ – FC Bučis Team 0 : 0 ( 0 : 0 , 0 : 0 )

Od počátku se borci v rudém tlačí do útoku, ale skvělý brankář Bučisu je proti a tak se ani naši vyhlášení střelci nemohou prosadit. Náš gólman Luky Vojtek si poprvé sáhne na míček až po pěti minutách. Vše chce na sebe vzít létající Denis Škoda, pálí ze všech pozic, ale většinou těsně nad nebo do masky brankáře. Ukolébáni vývojem barrandovští v závěru půle poleví a nechají nadvakrát vyniknout brankáře Lukyho. Druhou půli zahajuje Bučis útočně, Luky opět tým podrží, do brejku se ženou Riley, Beny a Žďárský, narazí však na připraveného gólmana. Hned z protiútoku Luky Vojtek vytěsní míček mířící do šibenice do bezpečí. O slovo se přihlásil také Kuba Krsek, hned po získání balonku předvádí výpady, vyzývá hrotové hráče ke skórování, Dan Riley předvádí střely z otočky. Tento zápas končí bez branek a Luky má na kontě už šestou nulu v této sezóně.

AC Sparta Praha „B“ – Wizards DDM Praha 10  4 : 2 ( 1 : 1 , 3 : 1 )

Sparta se znovu žene do útoku, soupeř vypíchne míček a v čase 0.55 střelou těsně přestřeluje nohu našeho gólmana do sítě. Hochy v rudém to ale nepoložilo, dál útočí. Výsledkem je standartka těsně za půlkou. Honza Gregor rozehraje na Lukyho Vebera, jehož prudká dalekonosná rána končí až v síti. O totéž se pokouší také Matěj Stibor a Denis, který netrefuje prázdnou bránu. Z protiútoku ještě zahrozí Wizards, Luky Vojtek úspěšně zasahuje. Poslední tři minuty první půle roztáčí Sparta útočný kolotoč, který se přenáší i do druhé půle. Dan Riley vyhrává úvodní buly, posílá na pravé křídlo Benyho, ten centruje k levé tyči na Davida Žďárského, 2:1. V čase 0.59 rozehraje Dvořáček na Denise a ten prostřeluje gólmana na 3:1. Potom Zemi nemilosrdně, ale skoro čistě zboří pronikajícího maroda Wizzards s číslem 88. Tento hráč doplnil soupisku soupeře na poslední chvíli, řka že právě vylezl z postele po horečce. Na konci druhé minuty vyzval Riley Vebera ke střele ze střední vzdálenosti, 4:1. „Zlý muž“ Zemi opět nebojácně zastavuje průniky soupeře tak, že pořadatelská služba musí rovnat mantinely. Tlak Sparty neslábne, Veber trefuje břevnoč, Gregor masku brankáře. Dan Riley se inspiruje zlým mužem a nemilosrdně zastavuje průnik soupeře. 75 vteřin před koncem už hráči Wizards jen korigují stav na 4:2.

AC Sparta Praha „B“ – AC Sparta Praha  2 : 1 po nájezdech ( 0 : 0 , 0 : 1 , 1 : 0 )

Ve finále si to rozdaly obě větve Sparty o postup do elitního koše. Zpočátku taktickou bitvu rozvíří Franta Jírek sprinty přes celé hřiště, barrandovští kontrují protiútoky, oba brankáři jsou na svém místě. Po přestávce hoši z Podvinného mlýna přebírají iniciativu, roztáčí nádherné kombinace, hoši v rudém odolávají a gólman Vojtek je nucen vytahovat výborné zákroky. Když už to vypadalo, že se hra vyrovnává, udeřil Nachtmann po pasu Jírka, 0:1. V první minutě třetí části vyrovnal šťastnou střelou z dálky mezi nohy gólmana Honza Gregor. Najednou barrandovští ožili, je jich plné hřiště, Štěrbák tváří v tvář gólmana nepřekoná, neúspěšný je i Denis v podobné pozici. Oba týmy se snaží strhnout vítězství na svou stranu, hraje se nahoru dolů, oba gólmani ale problém nepřipouští. Rozhodnout musí tedy samostatné nájezdy, jede se série tří nájezdů každého týmu. Začíná Hurt z Podviňáku, který si položí gólmana, 0:1. Na nájezdy si věří Blesk Ucháč, brankáře nepřekonává. Pak Luky Vojtek nohou vykopává kličku Kavanovi. Kapitán rudých Luky Veber předvádí kličku vlevo a z úhlu srovnává stav. Jako přes kopírák ukopne brankář Vojtek míček i Jírkovi. Poslední nájezd provádí Dan Riley, je gólmanem vytlačen do nemožného úhlu, ale i tak trefuje růžek branky. Podviňák je poprvé pokořen týmem z Barrandova.

Hoši si vybojovali postup do elitního koše a za 14 dní se představí v Unihoc Aréně v Dejvicích. Brankář Luky Vojtek má lví podíl na fantastickém skóre 41:4 po třetím turnaji v devíti zápasech.

Děkujeme trenérovi a všem hráčům za předvedený výkon a rodičům za pořadatelskou službu.