Kadoch: Děkujeme za podporu a slibujeme, že pro další úspěchy uděláme maximum!

Rozhovor s kapitánem extraligového týmu Sparty, Ondřejem Kadochem, přichází po odehrání 13 kol, kdy Sparta "přezimuje" vánoční přestávku na 7.místě extraligové tabulky.

Povídali jsme si s kapitánem a lídrem obranných řad Ondřejem Kadochem o aktuální pozici Sparty a souhrnu rozjeté sezóny. Do ní Sparta vstoupila po náročném turnaji ve švédském Umea velmi dobře a po třech vítězstvích proti Ostravě, Brnu a Pardubicím okupovala čelo tabulky. Poté v souboji "neporažených" před zaplněnou Sparta Arénou podlehla Tatranu, ale o týden později si spravila chuť výhrou na pražskou Bohemkou. Následovala prohra ve Vítkovicích a domácí smolná porážka s Chodovem a ztráta dvou bodů za prohru v Liberci (5:4 po nájezdech). Vydřené utkání s Otrokovicemi a vysoká výhra nad Vinohradama však Spartě opět vrátili vítěznou náladu. Zápas proti silné Mladé Boleslavi, stejně jako odvety proti favoritům z Vítkovic a Chodova Sparta prohrála, ihned po Vánocích se extraligový kolotoč roztočí znovu a "rudí" tak budou mít šanci napravit bodový půst z posledních kol. Suma sumárum, podzimní část florbalové Sparty lze shrnout jednoduše - tak kde měla, tak brala. Jak to však viděl kapitán Kadoch si přečtěte dále.

Po dlouhé pauze způsobenou mistrovstvím světa ve Švédsku Sparta odehrála dva zápasy. Ten první na Chodově se příliš nevyvedl, domácí utkání proti Vítkovicím již vypadalo nadějně, body byly blízko, nakonec však bral všechny body soupeř. Jak bys oba zápasy zhodnotil?

Oba zápasy se mi hodnotí velmi těžko, protože jsme si uvědomovali, že tyto dva zápasy budou velmi důležité v boji o konečnou první čtyřku a bohužel jsme oba prohráli. V obou zápasech se nám vůbec nepovedly druhé třetiny, ve kterých jsme soupeři dovolili otočit skóre či odskočit o několik branek. V zápase s Chodovem nebyla na reprezentantech vůbec znát únava a jejich lehkost a rychlé breaky nám dělaly velké problémy. Na páteční zápas jsme chtěli co nejdříve zapomenout a hned v neděli proti Vítkovicím vše odčinit. První třetinu jsme odehráli skvěle, ale pak bohužel přišla již zmiňovaná druhá třetina, ve které soupeř otočil z ápas a i přes zlepšený výkon a mnoho šancí ve třetí třetině jsme prohráli. Vítkovice byly k poražení, ale štěstí se k nám otočilo zády.

Po vánoční pauze budou následovat zápasy proti soupeřům ze středu tabulky. Díváte se na ně tak, že Vás tyto zápasy v Otrokovicích a doma s Libercem mohou zase vrátit zpátky do boje o ty horní příčky? Jak se budete na nejbližší utkání v Otrokovicích připravovat?

Tyto 2 kola po reprezentační pauze přinesla mnoho překvapivých výsledků, což znamená, že čelo tabulky se nám příliš nevzdálilo, ale zase se na nás začínají dotahovat celky ze spodní části tabulky. Po Novém roce nás čekají velmi těžcí a nevyzpytatelní soupeři, ale nic jiného, než 6 bodů z těchto dvou zápasů pro nás neexistuje! Na Otrokovice se budeme připravovat stejně svědomitě jako na každého jiného soupeře.

Aktuálně se nachází mužský A-tým na 7.pozici se ziskem 19 bodů. S každým soupeřem hrála Sparta minimálně jednou, s Chodovem a Vítkovicemi dvakrát. Jak bys jako kapitán zhodnotil tuto část ty?

Poslední zápasy můj dojem ze sezóny trošku kazí, ale i tak si myslím, že za první půlku sezóny můžeme být spokojeni. Aktuálně je pro nás 7. místo málo a i nadále se chceme rvát o první čtyřku v tabulce a tím si na konci sezóny vybírat soupeře do play off, ale za tím stojí ještě mnoho tvrdé práce. Všem fanouškům můžu slíbit, že pro úspěch v této sezóně uděláme maximum!

Blíží se pomalu období, kdy se bude rozhodovat o sezóně – závěrečná část základní části a play-off či play-down již buší na dveře. Na čem je potřeba vzhledem ke zmíněné fázi sezóny zapracovat?

Do vyřazovací části sezóny musíme zlepšit obranu, protože oproti začátku sezóny, kdy nás zdobila konsolidovaná a kvalitní obrana, dostáváme příliš mnoho branek. Dále musíme ze zápasů odstranit naše ´´hluchá místa´´ , kdy na určitý čas přenecháme soupeři iniciativu, dostaneme se pod tlak a pak se jen těžko vracíme opět do zápasu.

Za celý A-tým mužů Vám chci popřát krásné prožití vánočních svátků, do Nového roku hodně štěstí, zdraví, mnoho sportovních úspěchů a i v roce 2015 se budeme těšit na Vaši podporu!