Jízda Mlžů RED pokračuje

V sobotu 18.1. se utkali mladší žáci RED se soupeři z druhého koše a díky své hře se v tomto koši nestihli ani ohřát :).

Plni očekávání, co nás v „béčku“ čeká jsme zahájili dnešní turnaj ve známé hale na Kotlářce s nevyzpytatelným týmem FC Bučis Team. Kluci vstoupili do utkání bez bázně a hany, tedy nikoli klasicky vlažně, a díky precizní hře naordinované trenérem si zaslouženě z tohoto utkání odnáší vítězství 0:5 (v přestávce 0:2).

Na další zápas jsme čekali dlouhé 2 hodiny a trochu se obávali vychladnutí a ztráty koncentrace, navíc nás čekal obávaný Startíček (FBC Start98 Kunratice). Proto byla zvolena ověřená taktika – prostě nenechat soupeře hrát. Plněním trenérových pokynů, zodpovědným bráněním a kolektivní hrou si kluci došli pro vítězství 3:1 (v přestávce 2:0) a účast ve finálovém zápase o koš A s Floorball Club Falcon.

Finálový zápas začali kluci velmi zostra a po 5ti minutách první půle svítilo na ukazateli skóre 0:4 v náš prospěch. Falconi byli sice zaskočeni, ale nevzdávali se a klovali svými (teď již značně otupenými) zobáky  až do konce třetiny. Díky této bojovnosti a naší chvilkové nekoncentrovanosti se jim podařilo do naší brány dotlačit jeden gól a tak v polovině utkání byl stav 1:4. Druhá třetina probíhala ve velkém tempu, ze strany na stranu, od branky k brance. Kluci si však aktivní kolektivní hrou jak v útoku, tak v obraně výsledek pohlídali a tak si při konečném skóre 2:5 odnášejí zasloužené vítězství a velkou pochvalu.

Naši malí borci si tedy přenesli fazónu i do nového roku a dnešním turnajem si vybojovali elitní koš A. Tady je budou čekat „extraligové“ týmy, které si svou předvedenou hrou určitě zaslouží a především sem patří.

O jeden gól v rozdílu skóre uniklo finále našim vínovým kolegům  z Barrandova, na měření sil dvou Spart tak nedošlo. Kluci se alespoň s chutí se svými kamarády na památku vyfotili.