1391981608_DSC_0155.JPG

Jedna skvělá třetina nestačila, Sparta se musela sklonit před Vítkovicemi!

Špičkový florbal se odehrával v hale na Podvinném Mlýně v nedělním podvečeru a skoro tři stovky diváků viděli parádní podívanou, dechberoucí zápletku i smutné pohledy sparťanů. Vítkovice si dvě třetiny vypracovávaly náskok, aby ho během sedmi minut ztratily a poté rozhodly z nenápadné akce v přesilovce. Závěrečný tlak domácích přinesl jen břevno Součkovy svatyně a tedy tři body cestující do ostravských Vítkovic.

Domácí vstoupili do utkání velmi aktivně a tlačili se před Součka, bohužel to byly Vítkovice, kdo otevřel skóre. Zápasový účet otevřel Zdeněk Žák, který využil přihrávky od Hrubého a zasunul balónek do odkryté branky. Sparta se snažila utkání zvrátit, ale Vítkovice trpělivou hrou na balónku ukrajovaly minutu po minutě až do sirény. Třetina ve velkém tempu s minimem šanci skončila nejtěsnějším vítězstvím hostů - 0:1.

Jak prvních dvacet minut skončilo, tak se pokračovalo až do půlky zápasu. Poté se však začaly dít věci. Za opakované přestupky byl vyloučen Petr Němeček, avšak sparťané přesilovkové komando Vítkovic k ničemu nepustili a ubránili nejtěsnější brankový rozdíl. Domácí sahali po vyrovnání a brankáři na obou stranách se rozhodně nenudili, byli to však efektivnější severomoravané, kteří se dokázali prosadit. Na 2:0 v neprospěch Sparty zvyšoval Šebesta. Vzápětí putoval na trestnou lavici Marvánek a vypadalo to, že o vítězi utkání je téměř rozhodnuto, na tříbrankový deficit navýšil ztrátu Sparty kapitán hostů Jan Jelínek.

Kdo zná Spartu letošní sezóny tak mohl tušit, že domácí ještě neřekli poslední slovo, jako již tradičně domácí přišli do poslední dvacetiminutovky řádně připraveni a po minutě a půl z rychlého kontru snižoval po Strachotově přihrávce Duchek. Sparťané vycítili šanci a hnali se za další brankou, obrovskou Marvánkovu hrubici však potrestal Hájek a navrátil svým barvám třígólové vedení. Sparta však předvedla dechberoucích pět minut, kdy se střelou ze středu hřiště prosadil nejprve Čermák a 7 vteřin po něm vzal svou chybu nazpět Marvánek. Stav 3:4 dostal do varu i domácí diváky a ti hnali hráče v rudém za vyrovnáním.

Souček v brance Vítkovic se určitě nenudil a narůstající tlak Sparty volal po čtvrtém gólu. Zodpovědnost na svá bedra vzal kapitán Michal Vrtiška, který nekompromisně zakončil "bombou" k tyči a rozjásal tak sparťanské fanoušky - 4:4! Hostující lodivod Deus zareagoval oddechovým časem, ale Sparta pokračovala náporem. Narůstající tlak domácím sebral až oplácející Vrána, jehož přestupek rozhodčí potrestali dvouminutovým trestem. Zákrok, který tomuto předcházel bohužel nechali sudí bez povšimnutí. Velezkušení hráči Vítkovic svou jedinou šanci ve třetí třetině využili a odskočili domácím opět do jednogólového trháku.Tento moment se ukázal jako zlomový, Sparta již nedokázala docpat balónek za Součkova záda, nepomohla přesilovka po vyloučení Jankulára ani téměř tříminutová hra  bez brankáře. Když už byl Souček překonán, hosty zachránila branková konstrukce.

Sparta tak po velkém boji a divácky fantastické třetině podlehla Vítkovicím 4:5. Podstatným momentem kola byla také prohra Ostravy proti Tatranu, která Spartě zaručila jisté play-off! Hráči v rudém si tak zahrají vyřazovací boje, které vyvrcholí finálovým soubojem v O2 aréně po čtyřech letech!

AC Sparta Praha Florbal - 1. SC WOOW Vítkovice 4:5
branky:
42. Petr Duchek, 46. David Čermák, 46. Jan Marvánek, 49. Michal Vrtiška - 5. Zdeněk Žák, 35. Jan Šebesta, 39. Jan Jelínek, 46. Lukáš Hájek, 51. Jakub Hubálek; rozhodčí: Jakub Nábělek - Radek Štengl; vyloučení: 3:1; využití: 0:2; diváků: 284; zásahy brankářů: Michal Kotouček 20 - Lukáš Souček 14; po třetinách: 0:1, 0:2, 4:2;