Jak to vidí Ondra Svatoš : blog z turnaje Umea Scandic Cup 2014!

Své pocity a dojmy z cesty do Švédska a zápasů proti těm nejlepším týmům v jejich domácím prostředím přibližuje hráč extraligového týmu Ondra Svatoš!

PÁTEK – DEN 3.

Na dnešní den jsme se mohli už konečně pořádně vyspat, dnes nás nečekalo žádné cestování. Den jsme začali ranním výklusem, který si všichni bez výjimky náramně užili. Následovalo krátké protažení a potom už snídaně. Na ní jsme se pořádně napucli. V dalším programu jsme měli volno, které trávil každý různě. Někdo dospával a třeba já šel do centra. Hezká radnice, nádraží bez jakýchkoli grafitti, pěkný kostel i park u řeky. V místním informačním centru ochotně a rádi poradí a ještě se hezky usmívají. Kousek od radnice mají takovýto přechod, dokonce je i patřičně označen, že zde mohou přecházet jak páni, tak i dámy.

Před obědem jsme měli rozbor zápasu s Mullsjö. Pak jsme se pěkně naobědvali a měli kratší volno, já se snažil spánkem načerpat síly na zápas. A pak už začla příprava na dnešního soupeře, na naše hostitele IBK Dalen. Nakreslili jsme, jak očekáváme, že bude hrát náš soupeř a jak bychom proti tomu měli hrát my. V lajnách jsme si připravili rozehrávku, o kterou se budeme moci opřít. Pak už jsme vzali veškeré naše nástroje potřebné na zápas a vyrazili na halu. Už při rozcvičce se trochu začala plnit hala diváky a v 5 hodin jsme šli na to.

Troufám si tvrdit, že jsme na začátku první třetiny byli lepší než soupeř a vytvořili si pár šancí. Dolů jsme šli potom, co jsme do konce třetiny dostali 3 góly po vlastních chybách. 0:3. Ve druhé třetině jsme nebyli, všude jsme byli pozdě a zřejmě jsme hráli jiný sport. Soupeř vstřelil 2 góly a na tabuli svítilo 0:5. Třetí třetina byla z naší strany o dost lepší a nebyli jsme jen sparing partnery Dalenu. Obdrželi jsme jeden gól a na 1:6 snižoval z nájezdu Marvis. Třetí třetinu jsme hráli 1:1, celkově jsme prohráli 1:6. Kde nás opravdu bota tlačí, je proměňování šancí. My si vypracujeme gólové příležitosti, ale nezakončíme je. Do turnaje jsme sice vstoupili porážkou, ale opět jsme si ze zápasu odnesli spoustu poznatků, které využijeme v lize.

Po zápase následoval klasický strečink a přímo na hale se k večeři podávaly lasagne. Každý si po tom těžkém zápase naložil plný talíř a z tribuny jsme sledovali souboj dalších dvou švédských týmů. Hned, co jsme dojedli, jsme obešli halu a na jiném hřišti měli už rozehraný vzájemný souboj oba naši zítřejší soupeři. V dost ofenzivním utkání zvítězil finský SPV 11:6.

Poté jsme si sbalili naše fidlátka a vyrazili na hotel. Tam byla naplánována kratičká porada, ze které se vyklubalo delší povídání, kde jsme byli k sobě všichni dost otevření. Vyříkali jsme si určité věci a hned zítra budeme mít možnost na některých pracovat. Teď léčíme drobné šrámy a odpočíváme na zítřek. Já se osobně hrozně těším na souboje s Juhou Kivilehtou. Ten za ty dvě třetiny, co jsme koukali na SPV-Thorengruppen, ztratil jediný balón, tak ho snad zítra prověříme lépe, než dnes Thorengruppen ;)

Zítra nám zase držte palce, v 11 a v 17 hodin budeme potit tu naši sparťanskou krev.