I přes výbornou první třetinu nakonec Sparta v Plzni padla, výhru si odváží Mladá Boleslav!

Necelá tisícovka diváků v Plzni viděla líbivý florbal, spoustu akcí a gólů, tedy AutoCont extraligu se vším všudy. Po velmi dobré první třetině, kdy místo, aby Sparta odskočila na rozdíl tří branek, se prosadili boleslavští a snížili na 2:1, následoval brankostroj hostů, kteří nakonec zvítězili 2:9.

Favorit z Mladé Boleslavi vstoupil do utkání aktivně a několikrát provětral sparťanského Beneše, který tentokrát dostal příležitost před Kotoučkem. I domácí Sparta však hrozila a před Výtiskem bylo místy rušno. V páté minutě se prosmýkl po mantinelu skvěle hrající Rebro a střelou od mantinelu přes clonící hráče otevřel skóre zápasu - 1:0! Šanci na vyrovnání dostala Boleslav takřka okamžitě, dvacet vteřin po úvodní brance šel na trestnou lavici sparťan Vrána a "galacticos" z města Škodovek rozjeli své přesilovkové kolotoče. Co nepochytal Beneš, skončilo střelou mimo a Vránovo vyloučení tak zůstalo nepotrestáno.

Obrovskou šanci na zvýšení náskoku dostala Sparta kousek za polovinou první části, trestné střílení však Marvánek neproměnil. A jelikož ani následující přesilovka nebyla úspěšná, stav utkání se neměnil. Co se nepovedlo v početní výhodě, se podařilo poté z nenápadné akce. Časarovu přihrávku středem nechala hostující obrana projít až před Výtiska, kde se pohotovým zakončením prezentoval Svatoš a Sparta rázem vedla 2:0. Dvoubrankové vedení netrvalo dlouho, z rohu se do zakončení protlačil Tomáš Chroust a necelou minutu po Svatošově brance snížil na 2:1. Vzít zpátky dvoubrankové vedení mohl Hartman, jeho střelu z úhlu Výtisk ale zneškodnil.

Aktivita domácích z první dvacetiminutovky ale do druhé části vzala za své a Mladá Boleslav se nastěhovala před Beneše, který musel hasit jednu šanci za druhou. Ve 24.minutě se z dorážky podařilo Bouškovi vyrovnat a před fantastickým plzeňským publikem se začínalo de facto od začátku. Do poloviny utkání se nestalo nic, co by diváky nadchlo, oba týmy si vše schovávaly, až se zápas přehoupne do své druhé části. Nejprve mohli sparťané jít opět do vedení, když fauloval kapitán hostů Novotný. Marvánkova střela však svůj cíl nenašla, ostatní pochytal jistý Výtisk. Již ve hře 5-5 předvedl svůj střelecký um Jiří Curney, který bekhendovou střelou ze středu hřiště poprvé v utkání poslal Boleslav do vedení - 2:3. A Sparta byla jako opařená, dvě rychlé branky Novotného a Boušky, které znamenali tříbrankové vedení hostů, zastavil až sparťanský time-out. Poté se Sparta vrátila do utkání, Marvánek ani Burnik se však nedokázali prosadit.

Do třetí části vstoupila Sparta mnohem aktivněji s očividnou snahou ještě s utkáním něco udělat. Unikajícího hráče hostů musel Marvánek zastavit faulem a kapitán hostí Novotný trestné střílení proměnil a zvýšil tak na 6:2. Tahle branka definitivně domácí zlomila a Mladé Boleslavi přinesla klid na hokejky. Hosté jistě kombinovali, šance Sparty likvidoval Výtisk nebo ho zastoupila branková konstrukce jako v případě Svatošovy střely do břevna. Definitivní podobu výsledku tak daly branky Novotného, Jelínka a Ludvíka, kteří upravili na hrozivých 2:9.

"Rozhodly to tři slepené branky Boleslavi na konci druhé třetiny, díky kterým nám soupeř odskočil na 2:5. Tam se lámal chleba a kdybychom nedostali pět branek v řadě a dokázali rozdíl zase snížit, zápas by se vyvíjel jinak. Bohužel se tak ale nestalo.  Tým takových kvalit si pak to vedení pohlídal a z nabídnutých šancí skóre ještě navýšil", přidává svůj pohled na vývoj zápasu nejlepší hráč Sparty Matěj Pruner. "Samotné utkání v Plzni bylo super, panovala skvělá atmosféra a dorazila i spousta diváků. Bylo to zajímavé zpestření sezóny, organizace i zápas před plnými tribunami klapl na výbornou, škoda jen toho výsledku", mrzelo po prohře nejmladšího hráče ligy Prunera.

I přes velmi kvalitní výkon, který se ukázal zejména v první polovině utkání, Sparta podlehla favoritovi Technology Florbal MB 2:9. Plzeňskému divákovi se však zápas musel líbit, což fanoušci ocenili při pozápasové autogramiádě a focení s hráči. Příští utkání odehrají Sparťané v sobotu 31.ledna od 18:00 v Pardubicích. Poté ve čtvrtek, 5.února přivítají doma v hale Sparty od 19:55 v pražském derby Vinohrady!

AC Sparta Praha - Technology Florbal MB 2:9
branky: 5. Martin Rebro, 16. Ondřej Svatoš - 17. Tomáš Chroust, 24. Pavel Bouška, 34. Jiří Curney, 35. Petr Novotný, 37. Jiří Bouška, 44. Petr Novotný, 49. Petr Novotný, 50. Jan Jelínek, 59. Daniel Ludvík; rozhodčí: František Pangerl - Jiří Šedivý; vyloučení: 2:2; využití: 0:0; diváků: 865; zásahy brankářů: Martin Beneš 28 - Jakub Výtisk 16; po třetinách: 2:1, 0:4, 0:4;