I kdybychom hráli další dvě hodiny, tak bychom Baráka neprostřelili, zuřil Svatoš!

Velmi vyrovnané utkání, mnoho soubojů, tvrdá hra u mantinelů, skvělé zákroky brankářů! Takový byl před 340 diváky zápas Sparty proti Chodovu, který výsledkově dopadl hrozivě, ač mohl skončit klidně i opačně! Před reprezentační přestávkou si tak důležité 3 body připsal Chodov za výhru 0:5.

Velké šance a skvělí golmani, takový byl vstup obou týmů do úterního svátečního zápasu. Více hrozila Sparta, domácí střelci však neměli seřízené mušky a šance obvykle končily u sběračů míčků za brankou hostujícího Baráka. Hosté z Jižního Města hrozili po rychlých protiútocích, avšak Kotouček byl bezchybný. Možnost na změnu stavu dal domácím chodovský Klápa, který byl vyloučen za nedovolené vrážení. Sparťané zamkli Chodov před Barákem, obranný val hostů však působil velmi pevně a na svého golmana nepustil žádné vyložené šance domácích. Klíčový zákrok první třetiny si Barák připsal po střele Časara, nejvyšší extraligový golman však maskou vyrazil!

Svěřenci trenéra Podhráského po ubráněné přesilovce mírně zatlačili Spartu na vlastí polovinu a po jednoduché kombinace přes střed hřiště šli zásluhou Pražana do vedení. Pro domácí to znamenalo studenou sprchu. Ve vyrovnané první třetině měli na vyložené šance mírně navrch domácích, přesto se šlo do kabin za stavu 0:1.

"Je potřeba říct, že oba týmy hráli velmi koncentrovaně a uvědomovaly si důležitost utkání. Na soupeře jsme byli důkladně připraveni a soupeřovu nejnebezpečnější formaci jsme drželi na uzdě. I když jsme soupeře přestříleli, efektivita dnes nebyla na naší straně", přidává svůj názor úvodní část zápasu Ondřej Svatoš.

Prostřední část hry patřila domácím po všech stránkách. Ze strany Chodova zahrozil Sýkora, to však bylo na dlouhé minuty vše. Dokonce ve vlastím oslabení měli sparťané možnost na vyrovnání, mladíček Jaroš však svůj samostatný únik na Baráka nevyřešil správně a branku nevstřelil. Stejně jako v první třetině přišla chvíle hostů pět minut před přestávkou. Rychlým přechodem podél mantinelu zakončeným pohotovou střelou se prosadil Běhavý - 0:2. Do posledních minut Sparta vsadila na útočnou kartu, střely Časara, Ježka ani Vrány s Prunerem či Hartmanem však změnu skóre neznamenaly.

Třetí část hry začal lépe Chodov, domácí se však rychle navrátili ke své hře z druhé třetiny a tlačili hráče z Jižního Města před Baráka. Co však neubránila pevná defenzivá Chodova, s ledovým klidem řešil hostující golman. Rozhodující moment utkání přišel devět minut před koncem zápasu. V čase 51:05 byl vyloučen Jastřembský, domácí nabrali sílu při time-outu a dostali Chodov pod obrovský tlak. Hosté se bránili pouze za cenu faulů, jeden z nich potrestali rozhodčí dalším dvoumintovým trestem a sparťané tak měli možnost pokračovat v přesilovce pěti proti třem. Svatoš, Marvánek ani Časar však ze svých pozic Baráka nepřekonali. Obrovský tlak skončil návratem hostujícíh hráčů na plochu.

"My si už musíme pomoct přesilovkou. Ty nám zatím letos moc nejdou. Navíc dorazilo opravdu dost diváků, už kvůli nim jsme měli k poměrně slušné hře přidat také branky", projevoval svou nespokojenost sparťan s číslem 44.

Poté domácí hráli na míčku, tlak byl již spíše platonický. Chodov pozorně bránil a soustředil se na jednoduché pokyny - neudělat chybu. Když už chybělo do konce utkání posledních pět minut, šli domácí do velkého risku a snažili se o dobytí Barákovy svatyně ze všech postů. Okénka v domácí obraně však hosté trestali, trio Pražák-Sýkora a Fiala však upravili skóre až na "nevyrovnaně" vypadajících 0:5.

"Největší rozdíl, což je asi patrné, byl v proměnování šancí. Soupeř byl efektivní, my nikoliv. I kdybychom hráli další dvě hodiny, skvěle chytajícího Baráka bychom neprostřelili", vysekl poklonu soupeři Svatoš. "Je to sice paradoxní, i přes prohru si ale myslím, že jsme hráli poměrně kvalitní utkání, možná vůbec nejlepší v letošní sezóně a podali jsme koncentrovaný výkon po celých 60 minut. Na tom se už dá stavět", uzavřel Ondřej Svatoš.

Po neskutečné bitvě, která patřila golmanovi hostů Janu Barákovi Sparta podlehla Chodovu 0:5, výkon obou mužstev však odpovídal parametrům utkání - hrálo se o čelo extraligové tabulky!

AC Sparta Praha - TJ JM FAT PIPE Chodov 0:5
branky: 16. Martin Pražan, 35. Vladimír Běhavý, 57. Petr Pražák, 58. Tomáš Sýkora, 60. Jan Fiala; rozhodčí: Martin Valenta - Michal Žďárský; vyloučení: 1:3; využití: 0:0; diváků: 340; zásahy brankářů: Michal Kotouček 13 - Jan Barák 26; po třetinách: 0:1, 0:1, 0:3;