Hra dobrá nebyla, přesto jsme to urvali, tvrdí po výhře 3:6 v Brně brankář Beneš!

Již tři dny po úvodním kole zajížděla Sparta k druhému utkání AutoCont extraligy na půdu brněnských Buldoků. Utkání před kamerami České televize nabídlo důrazný florbal a boj o každý metr hrací plochy. Týmy se střídaly ve vedení, ve třetí třetině však byla efektivnější Sparta a po výhře 3:6 si z Brna odváží tři body.

Úvodní buly zápasu vyhráli domácí a ihned napověděli, jak se bude zápas vyvíjet. Brno hrálo na míčku, aktivně tvořilo hru kolem připravené sparťanské obrany a hledalo mezero v postavení Sparty. Ihned po ztrátě míčku však Sparta šla jednoduše dopředu a z první střely se prosadil Luka Časar, který střelou z první překvapil Bábíčka v brance Brna. Vedení Sparty ale netrvalo dlouho, za domácí srovnával Sládeček, který se obtočil kolem Beneše a bekhendem propasíroval míček do branky. Hra se po úvodní hektické pasáži uklidnila a zajímavé momenty přišly až s prvním vyloučením. Přesilovku ale sehrála Sparta velmi pasivně a nevypracovala si významnější šanci. Co se nepovedlo v přesilovce se podařilo rychlým brejkem Burnikovi, který po souhře Šnajdra s Denemarkem šel sám na brankáře domácích a povedeným zakončením překvapil golmana Brna - 1:2. Brno dostalo šanci vyrovnat stav utkání nařízeným trestným střílením, avšak Juhaňák výzvu na vyrovnání stavu neproměnil a stejně jako on si vedli také jeho spoluhráči v přesilovce.

Ve druhé třetině se ihned po první minutě podařilu Brno to, o co se snažilo ve třetině první. Coufal dokázal prostřelit míček za Benešova záda a vyrovnal na 2:2. Sparta nevyužila ani svou druhou zápasovou přesilovku, to Brno si vedlo mnohem lépe. Po perfektním pasu Jiřího Juhaňáka se z malého brankoviště nemýlil Jakub Mendrek a poprvé v utkání poslal buldoky do vedení. Do závěrečné části tak šlo Brno s jednobrankovým náskokem 3:2.

Pokud první dvě třetiny patřily Brnu, tak tu poslední si pro sebe vyhradila pražská Sparta. Brněnská nedisciplinovanost a nekompaktní obrana nejprve povolila Spartě vyrovnat stav na 3:3, když se prosadil z přihrávky Rebra David Ježek. Nepochopitelný zkrat poté předvedl domácí Jiří Bauer a naservíroval Spartě možnost utkání opět otočit ve svůj prospěch. Sparta toho využila, nejprve se v přesilovce po odraženém balónku na střed hřiště prosadil Svatoš a v pokračující početní výhodě se parádně trefil Hartman. Hosté rázem vedli 3:5 a Brno zkusilo hrát power-play.

Obrana Sparty však dokázala vzdorovat i Brnu hrajícímu s mužem v poli navíc a obětavá hra obránců podpořena jistým Benešem ukrajovala domácím naději na zdramatizování zápasu. Definitivní rozhodnutí přinesla Šnajdrova střela přes celé hřiště do opuštěné klece domácích - Sparta v utkání zvítězila 3:6!

Nejlepším hráčem Sparty byl vyhlášen brankář Beneš, který v utkání předvedl několik povedených zákroků a svým jistým výkonem táhl svůj tým za třemi body. "Myslím si, že nám zápas nevyšel dle našich představ. Prohrávali jsme hodně osobních soubojů a nevycházeli nám ani kombinace. Naštěstí Brnu mělo jen optickou převahu a nedokázalo z toho využít víc, než pár střel od mantinelu," komentuje obraz utkání sparťanský golman. "Nám se podařilo vstřelit dvě jednoduché branky, kdy jsme svou příležitost vždy využili na 100%. Dvě třetiny nás Brno tlačilo, ale dokázalo z toho vytěžit pouze jednobrankové vedení. Důležité bylo, že se nám podařilo potrestat Bauerovo vyloučení a zápas otočit. Poté jsme se soustředili na obranu a zápas dohráli,"dodává k průběhu utkání Beneš.

"Kdybychom si ale dneska domů nevezli ani bod, nemohli bychom se tomu divit. Hra nebyla nic extra, přesto jsme to ale ubojovali," uzavírá Beneš.

Sparta tak po výhře 3:6 pokračuje v zisku tří bodů a pomalu se již připravuje na další utkání, kdy v neděli 5.října od 18:00 přivítá Pardubice. Žádný SPARŤAN  by na tomto utkání neměl chybět.

itelligence Bulldogs Brno - AC Sparta Praha 3:6
branky: 4. David Sládeček, 22. David Coufal, 34. Jakub Mendrek - 2. Luka Časar, 16. Anže Burnik, 48. David Ježek, 52. Ondřej Svatoš, 53. Kryštof Hartman, 59. Miroslav Šnajdr; rozhodčí: Libor Gavlas - Lukáš Mikula; vyloučení: 6 + Jiří Bauer 10:3 + Jan Marvánek 5; využití: 1:2; diváků: 548; zásahy brankářů: Lukáš Bábíček 18 - Martin Beneš 20; po třetinách: 1:2, 2:0, 0:4;