Honza Denemark bod bere všemi deseti!

Druhý venkovní zápas odehráli naši muži na půdě mistrovských Vítkovic. Obhájce titulu v minulém kole ztratil všechny body na půdě Bohemians. Sparta se doma utkala s týmem Billy Boy’s a přestože, několik minut před koncem držela nadějný stav 2:3, padla nakonec 2:6.

Do Ostravy náš tým dorazil krátce před 14. hodinou a hned po příjezdu se vydal na společný oběd. V restauraci „La Futura“ někteří z hráčů zavzpomínali na svůj minulý klub, se kterým se Sparta před sezonou spojila.

Utkání na Dubině bylo prvním pro aktuálně nejmladšího extraligového trenéra Jardu Berku. Svůj debut považuje za úspěšný. „Před zápasem bych bod bral, ale v průběhu jsme předvedli povedený taktický výkon a sahali jsme po vítězství. Ve třetí třetině jsme však po dvou oslabeních opět prohrávali a tahali tak za kratší konec. Vyrovnání v poslední minutě ukázalo týmový charakter a nakonec ten bod bereme. Kluci ukázali, že se můžou měřit s jakýmkoli českým týmem.“

Mužem utkání se stal Hozna Denemark, který v první třetině vyrovnal svým prvním extraligovým gólem. „Odehráli jsme velmi dobré utkání. Ačkoli jsme po dvou třetinách vedli, bod bereme. Z Vítkovic se body nevozí jednoduše.“

Ondra Svatoš dnešní utkání okomentoval s noblesou sobě vlastní: „ Body jsme mohli mít 2, možná i 3, ale vlastně i žádný. Takže ten jeden bereme.“ Jeho kolega z útoku, Míra Šnajdr, si v zápase připsal 2 kanadské body za branku a asistenci. Právě jeho gól měl cenu jednoho bodu, jelikož přišel 15 vteřin před koncem utkání a poslal zápas do prodloužení.

Sparta tedy získala svůj první bod do tabulky v sezoně a v příštím týdnu, kdy hostí tým Bohemians, bude chtít svůj bodový zisk rozšířit.

Zápas se hraje od 17:00 na hale Podvinný Mlýn. Přijďte kluky podpořit, budou vaši podporu potřebovat.

1. SC WOOW Vítkovice - AC Sparta Praha Florbal 5:4p

branky: 6. Lukáš Hrubý, 24. Lukáš Veltšmíd, 47. Lukáš Veltšmíd, 55. Jakub Hubálek, 62. Jakub Hubálek - 14. Jan Denemark, 32. Ondřej Kašpárek, 39. Martin Rebro, 60. Miroslav Šnajdr; rozhodčí:Kamil Sojka - Tomáš Sojka; vyloučení: 1:2; využití: 2:0; diváků: 184; zásahy brankářů: Lukáš Souček 15 - Martin Beneš 23; po třetinách: 1:1, 1:2, 2:1, 1:0;