FLORBALOVÉ LÁZNĚ v Karlových Varech pro Brno.

V utkání devatenáctého kola Tipsport Superligy se domácí Sparta utkala s brněnskými Buldoky. Pro toto utkání Sparta vyměnila svou tradiční domácí halu na Podvinném mlýně za halu míčových sportů v Karlových Varech, kam vyvezla Superligu.

V bouřlivé atmosféře, která v karlovarské aréně od začátku panovala, nezačali sparťané utkání příliš dobře. Už ve druhé minutě se nechal vyloučit aktuálně nejproduktivnější sparťanský hráč Luka Časar a dal tak Brnu první příležitost otevřít skóre utkání. Sparta však své první oslabení zvládla. I přes zvládnuté oslabení se z prvního gólu v utkání radovalo Brno. Na začátku šesté minuty našel Coufal přesně Mendreka a ten se nemýlil. Spartě se podařilo už za dvě minuty skóre vyrovnat. Jaroš potáhl míček po mantinelu, předal ho Zouzalouvi a ten nedal hostujícímu brankáři šanci. Už osmnáct vteřin po vyrovnávací brance byl vyloučen brněnský Bauer a dal tak Spartě šanci otočit vývoj utkání. I přes dobré šance se sparťanům přesilovku využít nepodařilo. Brno si své vedení vzalo do konce třetiny zpět. Ve čtrnácté minutě se prosadil nejlepší střelec Superligy Krajcigr, po něm přidal na konci devatenácté minuty další brněnský gól Mendrek a stanovil tak konečný účet první třetiny. K první třetině se řízný sparťanský obránce Ježek vyjádřil takto: „Do dnešního zápasu jsme z mého pohledu nevstoupili vůbec špatně. Na soupeře z Brna jsme byli dobře připraveni, jenom bohužel neproměňujeme svoje šance a soupeř svým stylem hry, kdy chodil do rychlých protiútoků, naopak svoje šance zkušeně proměňoval.“

Do druhé třetiny vstupovali sparťané s dvougólovou ztrátou, kterou chtěli co nejrychleji smazat. Stejně jako na začátku první části však přišlo rychlé sparťanské vyloučení. Tentokrát putoval na trestnou lavici Rodina, a to rovnou na pět minut. Sparta se necelé dvě minuty v oslabení držela, poté už ovšem Brno udeřilo. Brněnský Žižka byl na sparťanském brankovišti nejdůraznější a zvýšil tak na 4:1. Chvíli po brněnské brance přišli pro Spartu další komplikace. Za faul na středu hřiště byl vyloučen Krejča a sparťané tak putovali do tří. Domácí ve třech, za vydatné pomoci brankáře Beneše, dlouho odolávali přesilovkovému náporu Brna. Až dvanáct vteřin před vypršením Krejčova trestu se prosadil brněnský Bauer. Po Bauerově brance zbývala Brnu stále minuta z Rodinova pětiminutového trestu, tu už však sparťané zvládli ubránit a po náročném začátku druhé třetiny se mohli pustit také do útočení. Snížit se Spartě podařilo pět minut před koncem druhé třetiny, kdy se po Marvánkově přihrávce prosadil Svatoš. Do konce třetiny už žádná branka nepadla. Konečné skóre po dvou třetinách tak bylo 5:2 pro hostující Brno. Druhou část Ježek zhodnotil takto: „Ve druhé třetině jsme se nechali zbytečně vyloučit na pět minut a následně na dvě minuty, kdy soupeř odskočil na rozdíl čtyř branek. Nicméně se nám povedlo dát do konce třetiny gól a rozdíl tří branek o druhé pauze nevypadal beznadějný.“

Do třetí třetiny vstupovali sparťané s tříbrankovým mankem a odhodláním výsledek otočit. Brno však do závěrečné třetiny vstoupilo skvěle a už po osmnácti vteřinách hry zvýšil Koutný na 6:2. Brno poté zkušeně kontrolovalo hru a sparťany pouštělo do minima šancí. Další branku hostů přidal ve čtyřicáté šesté minutě Mendrek, který tak završil svůj hattrick a o výsledku utkání tak bylo prakticky rozhodnuto. Sparta se sice nevzdávala a snažila se ještě snížit a utkání tak zdramatizovat, ale další branky vstřelilo opět Brno. Ve čtyřicáté deváté minutě vstřelil svou čtvrtou branku v utkání Mendrek a konečný výsledek stanovil v padesáté šesté minutě Krajcigr. Sparťané tak ve skvělé atmosféře podlehli Brnu vysoko 2:9. „Na začátku třetiny jsme dostali bohužel další gól a pohodu měli znovu na svých hokejkách Buldoci. Poté jsme z mého pohledu otevřeli hru a chtěli se zápasem něco udělat, ale soupeř hrál to, co potřeboval a navíc přidal několik gólů. Mrzí mě, že zápas skončil nakonec tak jednoznačně, protože fantastický zápas jak organizací, tak kulisou si zasloužil výsledkově vyrovnanější zápas a tímto bych chtěl všem fanouškům a klubu z Karlových Varů moc poděkovat,“ uzavírá své hodnocení Ježek

Za celou Spartu děkujeme Karlovým Varům za uspořádání skvělého florbalového dne, děkujeme karlovarskému publiku, které sparťany po celé utkání neúnavně podporovalo, a v neposlední řadě děkujeme sparťanským fanouškům, kteří se na utkání do Karlových Varů z Prahy vypravili!

ACEMA Sparta Praha - itelligence Bulldogs Brno 2:9
branky: 10. Marek Zouzal, 35. Ondřej Svatoš - 7. Jakub Mendrek, 14. Radek Krajcigr, 19. Jakub Mendrek, 24. Josef Žižka, 26. Jiří Bauer, 41. Jiří Koutný, 46. Jakub Mendrek, 49. Jakub Mendrek, 56. Radek Krajcigr; rozhodčí: Jakub Nábělek - Radek Štengl; vyloučení: 3 + Michael Rodina 5:1; využití: 0:2; diváků: 918; zásahy brankářů: Martin Beneš 31 - Filip Kuhn 16; po třetinách: 1:3, 1:2, 0:4;