Fantastický obrat ve třetí třetině a Časarův hattrick! Sparta tak zdolala Otrokovice 6:4!

Dvě třetiny florbalové nudy, zato dvacet minut adrenalinové smršti. Takto by se dal popsat zápas Sparty proti Otrokovicím, který domácí sehráli v nuceném azylu ve sportovní hale na Děkance. Ta se však otřásala v základech, když sparťané otáčeli utkání s bojovným soupeřem z Otrokovic.

Po nepovedém utkání v Liberci se očekávalo, že Sparta napraví svůj nevýrazný vstup do utkání z předchozího kola a proti posledním Otrokovicím jasně prokáže tabulkové předpoklady. Že postavení v tabulce však o ničem nevypovídá vyučovali ve druhé lekci tentokrát otrokovičtí Panteři. Po pasáži hry bez šancí a střel se skrytou střelou na bližší tyč prosadil Petřík a poslal hosty do vedení. Pantery vstřelená branka nakopla a o nebezpečné situace před Benešem nebyla nouze. Vlastní nedisciplinovaností se však otrokovičtí připravili nejen o územní převahu, ale také o jednobrankové vedení. Za příliš mnoho hráčů na hřišti byl potrestán Uhrinovský a sparťané svou početní výhodu využili. Krosovou Marvánkovu výzvu trefil Časar a srovnal na 1:1. Vyrovnávací gól vlil sparťanům krev do žil a najednou měli co dělat hosté, aby uhájili remízový stav. To se jim povedlo a do kabin se tak odcházelo za odpovídajícího stavu 1:1.

Scénář první třetiny se opakoval i v prostřední části, tentokrát v obráceném gardu. Marvánek ani Rebro na Michajloviče v brance hostů nevyzráli, neúspěšné bylo také počínání Jaroše s Ježkem, a tak přišli na řadu hosté. Po nenápadné akci se prosadil střelou z otočky Sovják a Panteři opět vedli. A nápor Otrokovic pokračoval. Zbytečný Vránův faul dal možnost svěřencům Daniela Folty sehrát přesilovou hru v samotném závěru druhé třetiny, Beneš v brance domácích změnu skóre nepřipustil. Po dvou třetinách tak vedli hosté z Otrokovic 1:2.

Začátek poslední periody byl ve znamení pokračující přesilové hry soupeře, Uhrinovského skákavou nahrávku uklidil do odkryté branky Martin Nagy a poprvé v utkání hosté vedli o dvě branky - 1:3. Hříšník předchozího momentu však své zaváhání napravil ihned po návratu z trestné lavice, brankou 4 vteřiny po buly Vrána odčinil své vyloučení a rozdíl v utkání byl opět pouze jednobrankový.

Mohutný nápor Sparty a honba za vyrovnáním tak odstartovaly naplno. Domácí svírali Pantery na jejich obranné polovině, častá střelba dávala domácím možnost dorážek a skrumáží před Michajlovičovou svatyní. Hosté hrozili pouze z ojedinělých brejků, tlak Sparty však narůstal a bezmocní hosté místy pouze vyhazovali míček ze své poloviny. Dvanáct minut před koncem se podařilo vyrovnat Ondřejovi Svatošovi, který zaznamenal již  svou letošní sedmou branku. Že jsou sparťané však  neponaučitelní ukázali domácí hned vzápětí, neobvyklý přestupek s přesahujícím počtem hráčů na hřišti si zopakovali taktéž a taktéž za to pykali. Sovják svou druhou brankou v utkání přiblížil Pantery premiérovým třem bodům v letošní sezóně. Proti však byl Luka Časar, který necelých 5 minut před koncem vyrovnal na 4:4.

Remízový stav a dělba bodů však evidentně domácím nestačila, tlak Sparty stále narůstal a kulminoval Sovjákovým faulem za sekání při sparťanském brejku. A v duchu všech využitých zápasových přesilovek se pokračovalo i nadále - tu svou využil dorážkou před golmanem Vrána a poprvé v utkání poslal svůj tým do vedení. Tříbodovou pojistku vstřelil minutu před koncem utkání Časar, který využil zaváhání Otrokovic za vlastní brankou a stanovil tak výsledek zápasu na 6:4!

Sparťané ovládli třetí třetinu poměrem 5:2 a po drtivém dvacetiminutovém tlaku nad Otrokovicemi zvítězili 6:4. Zisk tří bodů znamená stejný bodový zisk jako čtvrtý Chodov a páté Brno. Další utkání čeká Spartu hned v úterý, v pražském derby se představí na půdě nováčka z Vinohrad. Zápas přenáší živě také ČT Sport - v úterý od 20:15.

AC Sparta Praha - Panthers Otrokovice 6:4
branky: 13. Luka Časar, 41. Jakub Vrána, 49. Ondřej Svatoš, 56. Luka Časar, 59. Jakub Vrána, 59. Luka Časar - 5. Lukáš Petřík, 38. Tomáš Sovják, 41. Martin Nagy, 53. Tomáš Sovják; rozhodčí: František Pangerl - Jiří Šedivý; vyloučení: 2:2; využití: 1:2; diváků: 80; zásahy brankářů: Martin Beneš 15 - Radovan Michajlovič 16; po třetinách: 1:1, 0:1, 5:2;