1382302909_DSC_6437.JPG

Duchek: Rozhodla větší vůle zvítězit a kvalitnější kádr! Liberec - Sparta 3:8

Zakončit náročný týden jelo áčko Sparty na půdu Liberce, kde se od 18hodin střetlo s místním FBC. Velmi důrazný zápas měla Sparta od začátku pevně v rukou, avšak nečistá hra Liberce držela šance domácích blízko bodovému zisku. Povedenou třetí částí však Sparta rozhodla a rozstřílela svého soupeře 8:3.

Sparta se na půdě Liberce od začátku prezentovala trpělivou rozehrávkou, která bušila do pevných a opravdu tvrdých vrat Liberce. Liberec hrozil z protiútoků a časté střelby z dálky, brankář Kotouček byl však pozorný. Sparta vyrovnanou první třetinu strhla na svou stranu díky střele Marvánka, která zapadla za Prokeše.

"Ze strany Liberce tam bylo spoustu osobních soubojů. Jinak hráli přesně to, na co jsme byli připraveni. V koncovce se nám ale nedařilo a tak první třetina skončila z našeho pohledu 1:0,"glosuje úvod zápasu golman Kotouček.

V úvodu druhé části dostala Sparta možnost přesilové hry, sotva se domácí čtveřice zatáhla do formace, už lovil Prokeš míček ze sítě. Prosadil se Svatoš (0:2)! Velkou hrubku Sparty v rozehrávce potrestal ex-sparťanský Pastor, jehož střelu doklepl Krupička. Gólově to bylo z prostřední dvacetiminutovky vše, domácí se prezentovali ostrými souboji u mantinelu, Sparta dobývala obranu, avšak bez úspěchu.

Ke druhé třetině Kotouček dodává: "Já osobně jsem tolik práce neměl, ale jedna střela mi tam proklouzla. Naštěstí i my jsme jeden gól dali a tak jsme stále vedli."

Na úvod třetí třetiny dostala Sparta možnost hrát v pěti hráčích proti třem. Domácí velmi kvalitně bránili pozice před Prokešem a probudili tak i publikum. Pod velkým zámkem Sparty však Prokeš přece jen kapituloval, krosovou přihrávku Duchka si srazil do brány liberecký Marek (1:3). Liberec se ještě z posledních sil vzepřel, avšak bez gólového efektu. Sparta pak trestala pokus severočechů o otevřenou partii a z protiútoků trestala - nejdříve se prosadil Luka Časar, poté Michal Strachota a po kombinaci na jeden dotek také Jan Denemark. Liberecký pointmaker Radek Valeš snižoval deset minut před koncem na 2:6, avšak čtyři minuty na to zaúřadoval Luka Časar a nabídl Strachotovi odkrytou bránu, kterou nejlepší střelec Sparty proměnil. Na Hůzovo kosmetické upravení skóre ještě odpověděl Duchek a tak zápas skončil 3:8.

"Třetí třetinu jsme zaslouženě ovládli a vezeme si 3 bodíky, pro které jsme pod Ještěd jeli," dodává Kotouček.

Sparta si tak připisuje pátou soutěžní výhru v řadě, po 3 vítězstvích v lize a jednom pohárovém úspěchu přidala i další důležité body z Liberce!

Petr Duchek k hodnocení utkání dodal: "První třetina byla hodně puštěna z úzdy, naštěstí jsme ji odehráli disciplinovaně. Ve druhé části jsme Liberci toho moc nedovolili, ale utkání bylo stále otevřené. Naše převaha ale byla znát a ve třetí třetině se nám povedlo soupeře zlomit a rozhodnout o vítězi. Rozhodl kvalitnější kádr a větší vůle zvítězit!"

FBC Liberec - AC Sparta Praha Florbal 3:8
branky:
25. Jan Krupička, 51. Radek Valeš, 59. Pavel Hůza - 15. Jan Marvánek, 23. Ondřej Svatoš, 41. Tomáš Marek, 44. Luka Časar, 50. Michal Strachota, 51. Jan Denemark, 55. Michal Strachota, 59. Petr Duchek; rozhodčí: Martin Valenta - Michal Žďárský; vyloučení: 7:3; využití: 0:1; diváků: 152; zásahy brankářů: Jan Prokeš 27 - Michal Kotouček 26; po třetinách: 0:1, 1:1, 2:6;